Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thusor

    őstag

    Én mint lakástulaj az albérlőm felé az alábbi bevett szokásokat alkalmazom: Szerződéssel van eleve a lakásban, szerződés közjegyzővel hitelesítve. Évente fizetem NAV felé a sarcot. Minden hónap 10-én átbaktatok a bérlőhöz, megmutatom milyen számlák érkeztek, mennyit kell fizetnie. Kifizeti nekem a számlákat, plusz a lakás havi bérleti díját, majd én befizetem a csekkeket, köv hónapban pedig kap egy másolatot a befizetett csekkekről, amivel igazolom hogy minden tartozást befizettem. Minden mérhető, a víz, villany, még a távfűtés is, hiszen már azt is mérhetővé tették. Szóval ami fix az a közösköltség, biztosítás...a többi meg saját sara (internet, telefon, TV). Szerintem úgy korrekt ha a lakástulaj kezeli a számlákat és az esetleges bejelentéseket is Ő kezeli ha gond lenne....a bérlő az bérlő. Nem szeretném ha a bérlők intéznének mindent, csekkek átvétele, befizetése, ügyintézés, közgyűlésre járás, mert azért vagyok tulaj hogy ezeket én kezeljem, amint megvette a lakást már intézheti ezt Ő, addig viszont nem, mert ha bármi gáz van nem a bérlőn hanem a tulajon verik le.

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

Új hozzászólás Aktív témák