Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • monti0222w

    addikt

    válasz m1lan #37 üzenetére

    Nem is azt írta, hogy S7 chipset,hanem az S7-ben szereplő chip mindegy melyik...!
    Abban meg igazad van hogy, erősebb akár a Qualcomm, akár az Exynos-al szereplő CPU-GPU páros. :)

  • Centurio9

    csendes tag

    válasz m1lan #37 üzenetére

    Ki mondta, hogy van S7 nevű chipset?! A QHD-nak pedig VR-ezésen kívül a világon semmi értelme, de az igaz, hogy ha már van, akkor kell hozzá GPU, itt majd kiderül hogy elég lesz-e, ezt nyers adatok alapján nem lehet előre megmondani.
    A CPU csinálja a rendszerindítást, az adatátvitelt, a multitaskinget, a video kódolást/dekódolást, a képfeldolgozást, vagyis a játékon kívül mindent, szóval mindennapi használathoz sokkal fontosabb mint a GPU. Ebben pedig már a 950 is egy szinten van akár a 820-szal akár az exyonx-szal. Azt sem árt tudni, hogy az antutus ~130 körüli számokat az S7 például csak hidegindítás után és első tesztre produkálja, minden azt követő tesztnél fokozatosan csökken és kb 95 körül áll meg, míg a Mate 8 konstans hozza ugyan azt az értéket. Ettől persze nem lesz jobb telefon a Mate 8, csak kezeljük helyén a dolgokat..

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz m1lan #62 üzenetére

    "Ha mindkettőt ráeresztenék egy azonos felbontású kijelzőre, hamar hátrányba kerülne a Kirin."

    Grafikus számítást igénylő feladatokban biztosan.

  • Centurio9

    csendes tag

    válasz m1lan #62 üzenetére

    Oké látom, hogy grammar nazi-val van dolgom, ezért leírom még egyszer, ezúttal pontosabban, hogy én a Mate 8-ban található CPU-t hasonlítottam össze az S7-ben találhatóval (más is válaszolt a hozzászólásodra, amiből látszik, hogy ez csak neked nem volt egyértelmű) és belinkeltem egy tesztet, ahol látszik hogy legtöbbször a Kirin gyorsabb, ezért "technikailag" mondhatom hogy erősebb. Utána már azért mondtam, hogy egy szinten vannak, mert azok a számok alig magasabbak, ilyen nüanszokat a gyakorlatban nem fogsz érezni.

    " A Kirin 950 Full HD felbontás mellett hozza azt a teljesítményt, amit a Snapdragon 820 vagy az Exynos 8890 QHD felbontás mellett. Ha mindkettőt ráeresztenék egy azonos felbontású kijelzőre, hamar hátrányba kerülne a Kirin."
    Még egyszer mondom, hogy CPU-kat hasonlítottam össze, ott teljesen irreleváns a felbontás, azok a feladatok, amiket a CPU végez függetlenek a kijelzőtől. GPU-nál természetesen hátrányban van, de ezt többször is elmondtam.

    "Ha megnézzük a GPU teljesítményeket, a Mali T880MP4 nagyjából a 2 évvel ezelőtti csúcsmodellek szintjét hozza."
    Ez valószínűleg így van, de én akkor is megnézném először a gyakorlatban, mert több olyan készülék is volt már a kezem alatt, ahol a GPU számai alapján mindenkinek sírt a szája de én valamiért még is simán tudtam vele játszani. Már csak azért is megnézném, mert itt nem egy sima T880 van benne, hanem felhúzták az órajelét 900Mhz-re.

  • ctvagyok

    őstag

    válasz m1lan #62 üzenetére

    Lehet, hogy gyengébb, de nem ilyen egyszerű a helyzet. Készülékenként eltérő mértékben throttling a SoC. Sőt a legviccesebb, hogy még tesztenként is eltérő eredményeket lehet olvasni (gondolom a szoftver különbözik).

    De ha a Nexus 6p-t és a Mate 8-at hasonlítanád össze (egy gyártó), akkor kijönne, hogy közel egyforma FPS-t lehet kisajtolni a kettőből azonos felbontáson. Az előző generáció ennyire throttlingolt. Akkor még sem aggódott senki, hogy vigye a QHD-t a Nexus 6p. A Mate8-ra legtöbb helyen olyan 15% körül írnak. A 6p-re láttam már 40-50%-os throttlingot is tesztben. Hiába másfélszer erősebb, ha 30-40 %-ot visszavesz 10 perc játék után.( Jó tudom, nem kell játszani annyit. :D )

    Számomra nem egyértelmű, hogy gyengébb lenne a tavalyi csúcsoknál a Mate 8. Alacsonyabb fogyasztás mellet tudja mindezt, már ez hatalmas előny. Mondjuk a P9-ről eddig a tesztekben azt láttam, hogy eléggé visszaveszi a teljesítményt, szóval én egy ideális esetet vettem.

    Persze az tény, hogy sokkal gyengébb, mint a konkurencia.

Új hozzászólás Aktív témák