Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz dchard #18 üzenetére

    Na, ennek így már van némi értelme :D

    Szóval összefoglalva az a lényeg, hogy a 4G-n nyilván sokszor annyi a kapacitás és a lehetőség, mint korábban, de azért itt sem végtelen. (És 5G-n sem lesz az, mert ott elsősorban a latency minimalizálása és az irgalmatlan sok egyidejű eszközkapcsolat van fókuszban.)

    Olyan technológiai mélységekbe nem tudok menni, mint amiket te ismersz, a 2G-t megtanultam, mert meg kellett, a 3G-t is so-so, aztán a HSPA-nál elhagytam ezt a területet, eszközökről jobb cikkeket írni, mint a prepaid számlázórendszerbe betenni egy postpaid IMSI-t :D

    Viszont.

    A korlátlan netcsomag hiányának magyarázatával nem tudok egyetérteni. A spektrumínségen pont most igyekszik mindenki enyhíteni alacsonyabb frekvenciák megnyitásával (és az megint más kérdés, hogy melyik szolgáltató melyiket pályázta meg és vitte el). Én azt gondolom, hogy egy korlátlan csomagnak nem kell odaadni a maximális sávszélt, nyilván, viszont ugyanúgy lehetne lépcsőket kialakítani, kezdve az 1 Mbps sebességű csomaggal a tiniknek, hogy menjen a messaging és a szelfiküldés odáig, hogy mondjuk 8 Mbps, ami már vidáman elég online videók megtekintéséhez. És aki akar, az meg vegyen sávszélességkorlátozás nélküli csomagot garantált minimál sávszéllel, hogy ha mondjuk Hegyesd mellett lakozik egy parasztházban, akkor tolhassa 40 Mbps-sel, mert egyébként rajta kívül senki nincs azon a cellán.

    Azt látom, hogy iszonyat sok helyen a vezetékes net irgalmatlan gyenge. Tudok több olyan budai régiót is, ahol kacsalábon forgó villákba a koaxkábelen megy be jó esetben 5 Mbps és nincs más alternatíva, csak a mobil (meg a mikro, de ne már...). A Voda és a Telenor már 10 Mbps sávszélt biztosítva is el tudna hozni egy rakás fizetőképes júzert egy korlátlan csomaggal, a Telekom meg még spórolna is, mert lehet, hogy drágábbra jönne ki optikára cserélni az infrastruktúrát, mint kicsit megtámogatni az LTE hálózatot a problémás környéken egy jó tarifával együtt...

    Tartok tőle, hogy a 2G-s cikknek nem lesz folytatása egyszerűen azért, mert nem fogom tudni megtanulni úgy az újabb szabványok működését, hogy igazából lassan 10 éve nincs közöm a hálózati dolgokhoz és annak idején sem volt sok (legalábbis sem a végzettségem, sem az affinitásom nem volt meg hozzá, tiszta szerencse, hogy amennyi rám ragadt, abból pont összejött egy ilyen cikk). Ezt egyébként nyilván eléggé sajnálom én is, szerintem tök menő dolog ezeket mélyen ismerni. Az sem okvetlenül opció, hogy egy hozzád hasonlóan felkészült embert megkérek erre, mert úgy vélem, hogy pont az lenne a lényeg, hogy közérthetően legyen megírva egy ilyen anyag és elég nehéz egy ebben jártas bárkinek beleképzelnie magát egy olyan olvasó fejébe, akinek odáig nyúlik a tudása, hogy a rádió az egy hullám és a levegőben terjed.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák