Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkGubi

    aktív tag

    Itt az ideje, hogy megosszak veletek néhány hasznos információt és programot.
    --- Programok ---
    G-config
    Ezzel a programmal beállíthatjuk, melyik programot forgassa el a telefon eldöntésénél. A legjobb az programban, hogy a beépített HTC sensor alkalmazáshoz adja hozzá a programokat és nem egy külön program erőszakolja ki a képernyőforgatást.

    GPS2Blue (CAB)
    Ezzel a programmal a beépített GPS-t tehetjük külső GPS-é bluetooth-on keresztül.
    Pl.: Sikeresen használtam az iGO-t a HP iPAQ pda-mon úgy, hogy a telefonom volt a külső GPS.

    HDBoobs
    :B
    (csak látványos, semmi több)

    --- Registry módosítások ---

    A régi Nokia N82-ben azt szerettem, hogy a készített képekhez odarakta a GPS koordinátákat. Ezt a Diamond2 nem tudja, vagy még is? Bizony!
    HKLM\Software\HTC\Camera\P10\Enable bejegyzést 0-ról 1-re kell módosítani és a Fényképezőgép üzemmódja között meg is jelenik a GPS Fotó opció.
    Viszont ilyenkor a képeket a Memóriakártyán (ha oda van beállítva) a My Document\My POI mappába menti a képeket.

    Amúgy nem csak a GPS fotót lehet előcsalni ezzel a módszerrel.
    Ha a ....\P6\Enabled-et állítjuk 1-re, akkor a sorozatmód is elérhető lesz,
    ha a ....\P8\Enabled-et babráljuk át 1-re, akkor a Sport mód is bekapcsolódik és
    ha a ....\P9\Enabled értékét egyenesítjük ki, akkor a videók megosztása is választható lesz.

    Találtam még egy hasznos beállítást.
    Biztos nem csak nálam van az, ha a rendszer hangerőt akarom állítani a (hardveres) gombokkal, akkor alapértelmezésben a csengés hangereje állítódik. Na ez engem nagyon tudott idegesíteni. Ha pl. program hangját akarom gyorsan levenni, de a telefon a csengés hangerejét állítja alapértelmezetten (kivétel néhány program pl: WMP, album, stb).
    HKLM\Software\HTC\VolumeOverlay\DefaultPage bejegyzésnek 2 értéke lehet:
    1 (ez az alapértelmezett): ekkor a telefon csengést hangerejét állítja a hangerő gomb alapértelmezetten (hát én nagyon nem ehhez vagyok hozzászokva).
    0: ekkor a rendszer hangerejét állítja a hangerő gomb alapértelmezetten.
    Miután megváltoztattuk a bejegyzés értékét, egy soft reset-et kell végrehajtani a módosítás érvénybe léptetéséhez. (A kamera program módosításoknál erre nincs szükség.)

    Most egyenlőre ennyi. Ha még találok jó dolgokat és egyéb hasznos beállításokat, akkor majd írok még ilyen kis összefoglalót.

    Video games ruined my life. Good thing i have two extra lives.

Új hozzászólás Aktív témák