Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paulikr

    csendes tag

    HTC One S Black tulajdonos vagyok már egy hete, gondoltam leírom a tapasztalataim.

    Kb. 1.5 hete rendeltem a telefont, nem kevés dilemma után. Végigolvastam az összes létező fórumot előtte a MAO-kopás dolgot illetően, de végül úgy döntöttem, hogy megrendelem (ez jobban tetszett mint a grey, és kevésbé csúszós annál). Expansystól rendeltem, utánvételben, így kb. 7000 Ft-ba került a szállítás, de 48 órán belül kezemben foghattam. :) A szállítással minden rendben volt. Úgy rendeltem tehát, hogy bevállaltam, hogy a burkolatot illetően lesznek problémák.

    Nos a tapasztalatok:

    Pozitívumok:
    - A Snapdragon S4-es CPU igen meggyőző, gyakorlatilag nem találtam olyan alkalmazást vagy játékot, ami döcögne rajta (vagy akár megdöccenne).
    - Ha az ember karbantartja a futó alkalmazások listáját, bőven elég az 1 GB RAM. Egy ideig persze... :D
    - A 4-es Sense szerintem igen jól néz ki és jól kezelhető, logikus.
    - Nem vagyok vastagság mániás (sőt...), de a telefon igencsak vékony.
    - Nos pentile: nagyon lehúzták a tesztek a kijelzőt. Azonban ha normális távolságból nézem, és nem keresem szándékosan a pentile hibáit, nem zavaró. Én igen jónak nevezném a kijelzőt.
    - A fekete MAO burkolat nagyon jól néz ki így teljesen matton.
    - Sok-sok egyéb pozitívum is van, mindet nem akarom leírni.

    Negatívumok:
    - A legnagyobb negatívum: a power gomb helye. Ki volt az az elvetemült, aki a jobb felső sarokba rakta?! Egy kézzel lehetetlenség megnyomni. A másik probléma vele, hogy nehéz benyomni, mert egyrészt erős, másrészt a burkolatnak van egy / alakú íve, ami miatt picit kényelmetlen benyomni. De végülis lehet vele élni.
    - A felső műanyag burkolat jobb oldalon eláll picit az alu hátlaptól (kb. 0.2 mm lehet az elállás). Azonban ez elég ahhoz, hogy néha minimálisan megcsúszik, benyomódik, vagy reccsen. Ez nem is lenne probléma, ha egyébként nem egy ilyen kiválóan összerakott telefonról lenne szó. Ezt picit sajnálom. Már gondolkodtam rajta, hogy egy nagyon pici pillanatragasztóval megfogatom.
    - A hátlapon nincs fogás (pl. görbület, vagy hasonló), és a telefon az én kézméretemhez mérten picit nagy, így egy kézzel használva nagyon vigyázni kell, hogy le ne ejtse az ember.
    - Nos MAO... A telefon felső részén van egy nagyon éles perem. Tipikusan majdnem mindenkinek itt kezdett el kopni. Pontosabban lepattogott a kezelt réteg, és kilátszódott alatta pontszerűen a szürke alumínium. Sajnos én is észrevettem egy kis pöttyöt a jobb felső sarokban, de iszonyat picike. Kb. a 4. napban jelent meg. Nem észrevehető, csak azért tudom, mert kerestem. Remélem, hogy nem lesz több ilyen. Pontosabban abban biztos vagyok, hogy lesz, inkább azt remélem, hogy normális ütemben (fél-egy év múlva jönnek komolyabb sérülések).
    - Az android 4.0 miatt a régebbi rendszer alá íródott programok többségében megjelenik alul a menügomb a kijelzőn. Nem probléma, update-ekkel biztosan javítani fogják a programok készítői.
    - Amikor megvettem, elkezdtem fejleszteni rá, és előjött egy bug, de azóta sem találkoztam vele újra: kiküldtem rá az alkalmazást, és valami miatt az alkalmazás kifagyott, és a home screen elkezdett red-green-blue színekben villogni, rettentő gyorsan. Hiába lőttem ki a futó taskokat, ez a hiba nem múlt el, csak restart segített. Egyértelműen szoftveres gond, és biztosan az én alkalmazásom okozta, remélem nem fordul elő többet.
    - Én nem vagyok oda az érintőgombokért, de ez nagyon szubjektív. Szerintem könnyű megnyomni véletlenül őket. De ez egyáltalán nem nagy gond.

    Vettem hozzá az Expansysnál vékony tokot (PO S740), elégedett vagyok vele.

    Összességében a telefonnal nagyon elégedett vagyok, kritikus szemmel nézve is. A power gombot, a MAO gondot és a felső műanyag burkolat hibáját leszámítva szinte tökéletes telefon. A mai kínálatból újra ilyet vennék, mert a One X nagy nekem. :K

    [ Szerkesztve ]

  • paulikr

    csendes tag

    válasz tylerddd #472 üzenetére

    Sajnos az enyém nem illeszkedik rendesen (HTC One S Black). A felső műanyag rész bal oldala (hátulról nézve) eláll egy kb. 0.3 mm-t a fém résztől, és amikor megnyomom, roppan egyet, és be lehet nyomni a helyére, de nem marad ott. A jobb oldalával és aljával semmi gond. Lehet, hogy egyedi hiba, de bosszantó. Ahogy néztem, nincsenek letörve a kis kapaszkodók. Erősen gondolkodom, hogy ott odaragasztom pillanatragasztóval, mert egyébként kiváló a minősége a telefonnak.

Új hozzászólás Aktív témák