Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nexusking

    aktív tag

    válasz BenHans #356 üzenetére

    Szerintem one x-et abszolut nem érdemes megvenni, mert nagyon hamar lemerül. Veletech-en 20percig buzeráltam, és azalatt fogyott 20%-ot.
    Ugyancsak Veletechen össszemértem a két készülék kijelzőjet, és a one x-é olyan, mintha nem is kijelzőt néznél, hanem valami nyomtatott képet, ami nagyon részletes. Nagyon szépek és a színei. A one s kijelzője pedig cak egy sima Amoled, szerintem a többi telefon képéhez hasonlítva nem nincs nagy eltérés.
    Viszont tényleg, a one x iszonyat kevés ideig bírja. Ahhoz is ki kéne legalább szolgáltatni valami kibővített hátlapot, mint a Velocity 4G-hez(ha persze levehető lenne a hátlapja). :D

  • vicze

    félisten

    válasz BenHans #356 üzenetére

    A tranzisztor szám nem tudom miért számít, de mivel a Tegra3 5 magos így biztos, hogy jóval több benne. A 28nm vs. 40nm, miatt a fogyasztás is az S4 felé dől akkor is, ha C-A15 utasításkészletet használ és annak a magasabb fogyasztásához áll közelebb, a jóval fejlettebb energiagazdálkodást nem is említem, egyszerűen sokkal fejlettebb minden tekintetben a S4, egyértelműen a legjobb SoC jelenleg.(OMAP5-ig :) )
    GPU-ban is S4 a jobb, de a Tegrára fejlesztett játékok estében nyilván Tegra3-on szebben fog kinézni az adott program.
    Ez a két leírás a legrészletesebb talán, ha össze szeretnéd hasonlítani, elég mélyen el van magyarázva a belső is.
    Tegra 3
    Snapdragon S4

    Fényképek szempontjából a két készülék ugyan az kell legyen mivel a képfeldolgozást az HTC ImageChip végzi, és minden másban megegyezik a két kamera.
    Videofelvétel minőségben viszont biztos különböznek, mivel azt már a SoC videófeldolgozója végzi. A legnagyobb difi, hogy a S4 H.264 Basline@L4.0-ban vesz fel, a Tegra3 pedig Baseline@L4.2-ben, illetve a S4 használ GOP-ot a tömörítésnél, a Tegra nem. Valamint a S4-es felvétel bitrate-je kicsit magasabb az alacsonyabb profile szint miatt.
    Összességében azt mondanám, hogy S4 jobb videofelvételre

    Fogyasztáshoz annyit tennék hozzá, hogy a legfőbb fogyasztó a kijelző még mindig és nem tudom elképzelni, hogy a kisebb felbontású AMOLED többet egyen, mint a HD SLCD2, talán csak akkor, ha fehér hátteret használsz mindig. Az AMOLED hátrányaival pedig te kell tudd, hogy együtt élsz-e vagy sem.

    Remélem valmennyit segít a döntésben, ha még nem történt meg. :)

Új hozzászólás Aktív témák