Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • akooos

    veterán

    válasz Remekelek28 #434 üzenetére

    Amikor ül a számítógép előtt és a fehér autó van a képen azt mondja, hogy a képeken semmi módosítás nem történt, semmi szűrő, automata módban készült az összes és eredeti állapotában láthatjuk őket. Ráadásul "csak" a JPG képeket látjuk, nem a RAW-okat. A bukósisakos képnél kiemeli, hogy mennyire jók a részletek, színhű a kép. Nem tudná első ránézésre megállapítani, hogy egy DSLR vagy egy telefon az elkövető, egészen addig amíg 100%-os zoomban meg nem látja a hátteret, ami el van mosódva, viszont ez sem nagy ügy, mert ő is és a kamera is a kép közepére fókuszált és úgy is ha megosztja ezt a képet, akkor a lényeget ki fogja vágni. A fotó pedig összességében very very nice. Az Acura NSX-es képen felhívja a figyelmet a részletekre ismét, hogy a korábban az autón lévő ragasztószalag még látszik így is, 4 árnyalatban. A kipufogónál van valami ami nem tetszik neki (little something), de ha ez egy ügyfélnek készült volna, akkor is megfelelő lenne. Profi fotósként ha ránéz a képre, tetszik neki. Épületes kép: a vonalvezetés a szélén jó, az eget egy kicsit pixelesnek tartja. Ha ezt egy DSLR-el szeretné lefényképezni, akkor elő kéne szedni a táskájából egy halszem lencsét, de így a telefon elvégezte helyette ezt a feladatot ezzel megspórolva neki több 1000-3000 dollárt.
    Két BMW a pályán: itt kezd érdekessé válni a dolog, mivel a kocsik mozogtak a fénykép készítésének pillanatában. Az autó részletei eltűntek, DE jó a kép, mert a kerekek nem mozognak, hanem állnak, ami előnyös (itt kicsit összefüggéstelenül beszélt, nem nagyon értem, hogy mire akar kilyukadni. olyanokat mond, hogy ő a DSLR-el oylan képet csinálna, hogy a kerék áll, de az autó mozog vagy a kerék mozog, de az autó áll. érdekes) Ahogy korábban említette, teljesen automata módban készült ez a kép is, sem ISO-t sem záridőt nem állított rajta, elővette a telefont és bum-bum-bum csinálta a képeket. A kép még így is tetszik neki. Speaker megkérdezi tőle: hasonlítsd össze, úgy tudom, hogy egy iphonet használsz ha-ha és nem tudsz semmit az androidról, őszinte véleményedet szeretném kérni, felejtsük el az OS-t, koncentráljunk a kamerás tudásra.Így, hogy tudod, hogy van pro mód benne, állítható preferenciákkal, amit valószínűleg iphoneon külső appal is meg tudsz oldani, szeretnéd, hogy az iphoneodban ilyen kamera legyen? (elég hülyén fogalmazta meg a kérdést de nem lényeg.) Igazából igen, mert mint profi fotós azért van iphoneom mert imádom a fotói minőségét, de ezt a kamerát tekintve már le vagyok nyűgözve úgy, hogy még csak az alap fotóit láttam, semmi módosítást nem végeztem rajtuk. Ezért nagyon szívesen használnám, mint telefon, semmit nem tudok mondani ami ne tetszene, főleg, hogy ahogy kivesszük a dobozból...bumm.. máris lenyűgöző a minőség. Imádom felrakni a képeimet instagramra és egyéb közösségi oldalakra. (visszamegy a bukósisakos képre) épphogy kéne utólag módosítani rajta valamit, esetleg egy szűrő, de pont ez az amire szükségem van. nagyon lenyűgöző, nagyon nagyon lenyűgöző. oké köszi a véleményedet, köszi hogy itt voltál. köszönöm, hogy meghívtál blabla.
    utószó: van valami amit nem mondtam el nektek srácok, elmentünk egy pár plázába és sok helyről kidobtak a biztonságiak, mert meglátták Romel DSLR-jét és az én videokameráimat, azt mondták, hogy ez "professzionális" és engedély kell ahhoz, hogy forgathassunk. Megkérdeztem, hogy mi van azokkal az emberekkel akik fényképeket és videókat készítenek a mobiljukkal? Miért nem mennek oda hozzájuk piszkálni őket? AZt mondták, hogy az az ő személyes tulajdonuk és nem professzionális, de a mi felszerelésünk professzionális, ezért kell az engedély. Egy gondolat: ha ehhez (G4) hasonló kamerák képesek professzionális képeket és videókat csinálni, ezeket is ki fogják tiltani?! Egy esküvői fotós, ha egy esküvőn egy kamerás telefonnal jelenik meg, a menyasszony ki fog akadni? Valószínűleg igen, hiszen az ő elképzelése szerint nem lehet minőségi képeket készíteni egy telefonnal. Írjatok kommenteket blablabla vége.

    Sorry, hogy stílust váltottam közben, de e/1-ben könnyebb volt fordítani a felétől, mint e/3-ban.

Új hozzászólás Aktív témák