Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kohi

    tag

    Az én észrevételen is főleg az anyagminőségről szólna. Számomr a legnagyobb csalódás a nokia jelenlegi telefonainál az anyagok nevetégesen játéktelefon hatást keltő anyagfelhasználása. Kirívó példa erre az N90-es telefon ami úgy recseg és kattog mint egyéb régi nokia riválisok. Szép dolog a spórolás, node nevetésges, hogy egy márkát ilyen dplgokkal szúrnak el. A Nokia 6103 és 6131 -es készülékek pedig kb a Samsung régebbi kagyló telefonjaira hasonlítanak. Inkább mentek volna tovább a 6170-es telefonon. Az okostelefonok készenléti idejéről nincs mit mondani. Korszerűbb akksik kellenek. Lassú ezen a téren a fejlődés, pedig egyre inkább indokolt. Jelenlegi nagy riválisok pedig egyre jobban erősödnek. Samsung , SE, illetve Motorola. Érdekes, hogy a Nokia nem indult még el a vékony telefon vonalán. A 7370-es sminkceruza pedig nem igazán az, inkább valami más :)

    Konkrét Kérdések Dér Attila marketing igazgató úrhoz:

    -Anyagminőség javítására utaló visszajelzések továbbítása az anyacéghez. (jelenleg nem lelhető a régebbi szériák patinánsan pontos gyártása és minősége)
    -Hatékonyabb üzemidő kihasznállás, telepfejlesztés sürgetése.
    -Frissebb netes információk és supportálás a készülékekről. (Jelenlegi weboldalra ráférne egy praktikusabb és felhasználóbarátabb felület)
    -Hazai mobilszolgáltatókra némi hatást nem kívánnak e gyakorolni úgy, mint külföldön a telefonok árának csökkentésével kapcsolatban. (pl angliában egy átlagos felhasználó előfizetést vásárolván a készüléket ''ingyen'' megkapja, cserébe elkötelezi magát 1-2 évre :) )
    (jelenleg olcsóbban megússza az ember ha mobilboltól vásárol és nem is kell vesződni a szolgáltatók szemetes menüivel.)

    Köszönöm a türelmét!
    A tiéteket is :D

  • kohi

    tag

    Páran felvetették a kérdést, hogy mit lép a nokia a wlan, voip, stb technológiák tekintetében és nézegetve a választékot ez az E70-es nokia már elég jó irány hiszen minden megtalálható, a probléma csak az, hogy idehaza nem forgalmazzák. További kérdés a nokia testreszabhatóságát érintené. Igaz a series 40 platform az utóbbi időkben sokat fejlődött elődeihez képest de még mindig nem érezhető akkora szabadság a menük kinézetének, elrendezésének, stb terén mint egyéb konkurens márkánál. Amivel anno próbálkozott a nokia a külsők egyedivé tételénél siker volt (x'press on ha jól emlékszem ). No most a belsővel kellene valamit kezdeni. Igaz ez nem mérvadó egy telefonnál de a kamera sem volt, sem az mp3 sem az egyéb plussz szolgáltatások, hiszen a telefon az telefon. Mivel manapság már lassan nem is telefonnak hanem lassan valami másnak hívhatjuk személyi terminálunkat :) ezért viszont közelíteni kellene a felhasználókhoz és némi kompromisszumot kellene tenni a telefonok használhatóságát tekintve. Jelenleg nem tudom mennyien veszik igénybe a fizetős multimédiás tartalmak letöltését. Gondolok most a képekre, csengőhangokra. Szükség van e erre ? (Szerintem a legtöbb ember aki kicsit is ért a telókhoz ingyen rak rá mindent :) , aki meg nem annak meg raknak rá.)
    A CLUB NOKIA jelenleg milyen jövővel rendelkezik ? Tervezik e módosítani a célkitűzéseiket?

    Az én véleményem az, hogy mivel a jelenlegi vezeték nélküli technológiák révén, illetve az internet segítségével jelentős tömegek használják nap mint nap az ingyenes kommunikációs eszközöket, ennek hatása meg is látszik hiszen egyre több helyen lehet ingyen telefonálni. A jövő mindenképpen a szinte ''ingyenes'' kommunikáció. Persze majd úgyis lesznek ötletek, hogy hogyan lehessen pénzt kicsikarni a felhasználókból, de ez már másokra tartozik. Nekünk jelenleg Wlan kell megapixeles telók, jó erős aksik, mp3, okos szoftver, legyen az symbian vagy windows :)

  • kohi

    tag

    válasz Athos07 #37 üzenetére

    Én azért tartanám tanácsosnak a ''pengeőrület'' meglovaglását, mivel most ez a trend. Ezt szeretik és ezt veszik, ebből lesz pénz. Az meg egy multinak csak jó van sok van nem ? :) Amíg pedig nem áll elő a nokia hasonló ''klónokkal'' addig folyamatosan elveszíti azokat a potenciális felhasználójelölteket akik más márkát választanak vagy esetleg elpártolnak. Igaz a penge telefonok nem egyenlőek az okostelefonokkal de érdemes lenne kihozni pár pengenokiát ez szerintem nem is kérdés. A nokia mindig is próbált minden rétegnek előállítani telefont volt is rá példa, Főleg a legalsó kategória bocsássatok meg de ''ocsmány'' telefonjai is le lettek gyártva. Namármost egy egyszerű manapság alsókategóriás L6-L7 konkurens nokiát csak össze lehetne dobni és kivenni a torta részét.
    Ez az én véleményem természetesen megértem, hogy neked nem jön be a penge, hiszen nem szerethet mindenki mindent, de ez így van jól! :R

  • kohi

    tag

    Nah igen tökéletes nincs csak törekvés a tökéletes felé. Az persze természetes, hogy nem lehet cél a ''tökéletes'' telefon gyártása hiszen akkor ha már mindenkinek az van akkor nem akar másikat az meg nem biznisz. De a törekvés az aktuális igények kielégítésének megközelítéséhez egy célravezető terv lehet, természetesen némi kompromisszumal. Pár éve még a 3210-es telót imádtuk ma már más kell. A jót könnyű megszokni és menni előre ;) A lényeg, hogy a gyártó és a vevő érdekei találkozzanak és abból lesz a siker :) Ez pedig egy közös cél lehet a jövőben! Köszönöm ! Éljen a királynő! :R :C :C

    [Szerkesztve]

  • kohi

    tag

    Még egy aprócska észrevétel a nokia telókkal kapcsolatban.
    tervezi e a nokia egységesíteni a készülékei memóriakártyáit mint például az SE. Vagy ez még függő kérdés ? Mivel van 1-2 fajta kártyatípus amit a készülékekben használ és a felhasználók szemszögéből nézve jobb lenne ha nem kellene új készülék vásárlása esetén kártyacserén. Ezt meg lehet kérdezni nyugodtan :) Hátha bíztató visszajelzést kapunk.

    [Szerkesztve]

  • kohi

    tag

    válasz Viktor0610 #58 üzenetére

    Lehet de eddig csak memory stick karikat használtak ha jól tudom és többnyire az ujjabb készülékek támogatták a régebbi kártyákat is. A nokiánál meg közel sem így működik a dolog :((

  • kohi

    tag

    válasz Viktor0610 #80 üzenetére

    Viktor mindenkit elijjesztettél :)
    Kérdés: Miért van papírzsák a fejeden ? :R (ez csak ugy ;))

    Rendes Kérdés: A nokia a jövőben mit tart szem előtt? Értem ez alatt a lassú fejlődést amit azért mondok mert manapság távolkeleten sokkal zúzósabb telókat készítenek mint európában vagy az amcsiknál. Felzárkózik és okosabb telókat gyárt vagy marad az a komótos ''minőség'' gyártó mint ami ma. Remélem érthető. :)

Aktív témák