Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    Ugyannarról az N-Series csoportról beszélünk?

    ''A vállalat többek között a Nokia Nseries termékkategóriával, a zenei-, és fiataloknak szánt platformok révén meghódított új területekkel...''

    Szóval az, amelyik hónapokat csúszik a bemutatással, SW hiba miatt? Grat.
    Ha a zene szó eszembe jut, akkor Walkman. Szerintem ezzel mindent elárultam.
    A 2005-ös bátor lépéseket, még eddig semmi nem követte. N90? aztán ennyi?
    N91,N92 díjazása? Akkor már miért nem egy Samsung 10 MegaPixelese kapta az innovatív díjat?
    Na kíváncsi leszek, az N92-es mikor jelenik meg hazánkban (a mobilszolgáltatóknál nem lesz kapható itthon), mert ugye ahhoz, hogy létjogosultsága legyen, előbb a magyar DVB-H rendszert kellene felépítenünk.
    Ennek ellenére gratulálok a díjakhoz, eddigi mondandóm nem irigység szülte, hanem puszta tények jöttek elő.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    Ezekszerint rátapintottam a lényegre...

    Mindezeket pedig úgy írom, hogy volt szerencsém az N-Series tagjait, N90-91-92 N80 N70-71 modelleket komolyabban is megnézni, megnyomkodni, meghallgatni.

    Tényleg professzionális dolgokat alkottak, de.
    Ez nem jelenti azt, hogy mindig, mindenben csak a Nokiát kellene favorizálni. Vannak kevésbé presztizs telefonok is, amik tényleg csodás, és kimagasló dolgokat alkotnak.
    Lehet ez egy kimagasló teljesítmény, magas eladási ráta (egy adott modellre, vagy modellcsaládra), vagy csak az innovatív technológia tökéletesítése.

    Na nem szajkózom a milett volna ha, meg a lehetne dolgokat.
    Gratulálok a Nokiának, vagyis azon embereknek, akik ebből nagyot szakítottak.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Jégkokó #8 üzenetére

    ''Miről beszélsz?Tavaly már megjelent mind az N90 mind pedig az N70 es modeljük is az N91 pedig az elkövetkezendő 1 2 hétbe fog megjelenni, utánna meg majd jön a többi is szépen sorra.Egyébbként nekem a zenéről nem a walkman jut eszembe.''

    ''A 2005-ös bátor lépéseket, még eddig semmi nem követte. N90? aztán ennyi?''

    Biza elég érthetően leírtam, hogy az N90-es megjelent, az asztán ennyivel, meg a többire céloztam! Szal erről beszélek.
    Várjuk az N91-et. Várjuk. Várjuk...

    A hordozható zenéről neked akkor mi ugrik be? iPod?

    A Sony alkotta meg a sétálómagnót, ami mérföldkő a hordozható zene világában.
    Ezt azért el kellene fogadni és tiszteletben tartani. Bár ebben a nagy Nokia mizériában már-már azt is elfeledjük, melyik az a mobil ami az első volt... (moto)

    mrlujoak



    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz (An)Dante #16 üzenetére

    ''A Nokia a Nokia N91 telefonnal a Leginnovatívabb termékért járó díjat is megkapta.''
    Mindezt 2005-ben, amikor még a mai napig nem lehet kapni ezt a túlmréetes akkuevőt.. Valahogy nem szeretem a túlságosan is elfogult díjazásokat.. Régen az volt a ''szokás'' hogy csak oylan teló kaphatott díjakat, amit ugyebár kapni is lehet..

    Erről beszéltem én is. Ráadásul ezzel a díjsorozattal a SW-hiba miatti késést akarták ellensúlyozni.
    Jó taktika, mert így valamelyest helyrebillen a '' Nokia nem egy telefon, hanem a telefon'' image.
    Erről ennyit. És mint írtam nem fikázom, csak sajnálom, hogy más - nem feltétlen SE - mobilgyártó nem kaphat ehhez hasonló díjakat, amikor lenne miért.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    Na végül is végigolvastam a véleményeket, és látom, nem vagyok egyedül, akik úgy vélik, hogy ez(eke)t a címe(ke)t más mobilgyártók is nyugodtan megkaphatták volna.

    A minőségi (anyagminőségi) dolgokról:

    A Nokia, mint a kiváló 3310 megalkotója :DD is veszített a fényéből az utóbbi években.
    Egyre több, sokszor követhetetlen típusjelzés, egyre kopogósabb anyagok, egyre instabilabb SW-ek jönnek ki a kezeik közül.
    Az N-Series szofihibáiról nem is kell beszéljek, a többi Symian rendszerű gyermekbetegségekkel egyetemben.

    Láttam, valaki az N70 és N80 telót favorizálta. Be kell valljam, amikor az N70-et a kezembe vettem, nagyon pozitív visszajelzések érkeztek a receptoraimtól.
    Egészen addig a pillanatig, amig a billentyűket el nem kezdtem nyomkodni. A teló hátulján lévő kopogós műanyagból készült lencsefedél, recsegett, ropogott, amíg ellen kellett tartania a billentyűk lenyomásának. Itt nagyon felsajdult a szívem. Ez a probléma nem csak egy N70-nél jelentkezett.
    Az N80-as is szintén jól vizsgázott a SW bug-jait leszámítva, egészen addig, amig fel nem fedeztem a rossz minőségű memóriakarit-takaró fedelet.
    Ez egy kemény műanyag, aminek a belső felületére biggyesztve található egy gumiréteg, melynek egyik vége csatlakozik be a telótestbe - a fedlap elvesztését elkerülendő -, ami egy pár nyitás zárás után szépen kezd leválni a műanyag borításról. Ez oly mértékű torzulást jelent, hogy hiába van a gumi a helyén - zárva a nyílást - a leváló fedlap lafog a telótest oldalából. Kár érte, mert amugy tényleg egy összerakott készülék.

    Ha már a 70-es széria, akkor az N71.

    Az N92, pedig legjobb tudomásom szerint, hivatalosan nem lesz kapható a magyar mobilszolgáltatóknál.

    mrlujoak


    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz #53246592 #50 üzenetére

    Láttam, fogtam, nyitogattam, és nagyon nehezen zártam vissza.

    Ráadásul ezt a hibát nem csak én vettem észre. A másik N80-asnál (mivel kettő volt, csakúgy mint sz N70-ből) még ez a hiba nem jelentkezett, de már ott is látható jelei voltak a leválás kezdetének.

    Igazad van, az N70-nél hasonló. De ez a hasonlóság nem csak kicsit formában térhet el, hanem gyártástechnológiában is.

    Gyakorlatilag minden autó, cipő (...) felépítési elve hasonló, de mégis rengeteg minőségi különbség van...


    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz #53246592 #54 üzenetére

    Most akkor gondold el, hogy Te mennyit szenvedtél a még leválni nem készülő ajtóval, mit kellett Nekem foglalkoznom azzal az ajtóval...

    A legpeglepőbb dolog volt számomra egy külföldi felmérésben, hogy a memokarit milyen meglepően sokszor, akár átlagosan kétnaponta is ki-be huzogatják a telótestből.
    Ennek oka egyszerű.
    A memokarin, vagy telón lévő tartalomcserének - azonos telefontípus vagy kártya esetén - a legegyszerűbb és leggyorsabb módja a kártyáról a belső memóba mentés, majd azt át a saját kártyámra.

    Remélem nem lesz sok, bosszantó leválás.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák