Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #4 üzenetére

    "nekem is eddig a Motopad tetszik (leg)jobban"

    Az ilyen kijelentéseken mindig meg tudok döbbenni.
    Végül is csak azt nem tudjuk, hogy pontosan milyen hardvert tartalmaz és azt, hogy a 3.0-s Android mennyiben fogja megvalósítani a tablet használatot és mikorra lesznek rá megfelelő alkalmazások, de néhány embernek, köztük neked is egy fekete lepellel letakart valami jobban tetszik bárminél :D

  • Everman

    addikt

    válasz erdoke #7 üzenetére

    "Csiripelik a verebek, hogy mégis lesz 7" iPad 2, és a 9,7-es kijelzőjének nő a felbontása, a kerete viszont összébb megy."

    Nos ebből egyik sem valószínű.

    A 7" kicsi tabletnek, a felbontás nem fog nőni (1536x2048-as felbontás indokolatlanul nagy lenne, viszont kisebb növekedés nem megoldható a kompatibilitás miatt), a keret meg nem megy össze, mert az átlagos emberi hüvelykujj méretéhez van igazítva, hogy meg lehessen úgy fogni, hogy nem tapicskolsz bele a tartalomba akaratlanul, az ujjaid meg nem mentek össze tavaly óta :D

    A kétmagos proci és az előlapi kamera (Facetime) viszont 100% hogy lesz.
    Ezen kívül a burkolat anyaga fog biztosan változni, ami a két újonnan szabadalmaztatott megoldás közül lesz az egyik (Liquid metal, vagy szénszálas megoldás). Emiatt vékonyabb és sokkal könnyebb lesz.

    Esetleg a kijelző típusa mint olyan változhat, vagy valamilyen transflektiv megoldásra, vagy valami hibridre (e-ink/S-IPS).

  • Everman

    addikt

    válasz erdoke #14 üzenetére

    "a keret méretei már kint vannak, egy korán felbukkant hátlap takaró alapján könnyen lemérhető volt a minden irányban pár mm-rel kisebb méret."

    Az a kínai fröccsöntött valami nem igen tekinthető biztos dolognak, másrészt, ha a burok anyaga változik, akkor az is lehet az oldalaknál vékonyabb, így lehetséges 1-2 mm-res változás. A szélek vastagsága nem fog változni, nem véletlen akkorák.

    "Tehát a 7"-esnek megtenné a 960x640"

    Nem igazán.
    Mégis mi lenne akkor az? Egy 7"-os iPod Touch?
    Az iPad alkalmazásai nem kompatibilisek ezzel a felbontással, csak az iPhone/Touch szoftverek futnának rajta.

    "a 9,7-es pedig lehetne pl. 1440x960."

    Szintén inkompatibilitási problémák miatt kizárt, hogy változzanak az arányok. Ha felbontást növelnek, az csak a jelenlegi felbontás 4x-ese lehet, ugyanúgy, mint az iPhone 3GS-ről 4-esre váltásnál, csak 9,7"-on már igen kemény felbontás lenne ez (1536x2048, ami nagyobb felbontást jelentene, mint amit mostani 20"-os monitoromon használok :D), amihez komoly GPU is szükséges és igazából semmi nem indokolja.

    A transflektív, vagy hibrid kijelző az e-book olvasás miatt elképzelhető, hogy lesz.

    Az előbbi felsorolásból kihagytam az SD kártya olvasót, ami szintén valószínű, hogy lesz benne, viszont szinte tuti, hogy microUSB port nem lesz, max ha az EU nagyon pattog, akkor csomagolnak mellé egy átalakító kábelt.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #18 üzenetére

    "miért, így meg egy nagy iphone"

    Téves, az iPadnek köze nincs az iPhone-hoz, tekintve, hogy annak az alkalmazásait egyfajta emulációs módban futtatja csak, a saját szoftverei eltérnek az iPhone megoldásaitól.

    "amúgy remek rendszer az, ahol egyetlen felbontást képesek csak normálisan kezelni."

    Persze, lehet másnak az Android kaotikus ökoszisztémája a követendő, csak éppen a fejlesztők valamiért nem ezt a zagyva, széttöredezett platformot tekintik mérvadónak. Okkal.

    Tudod, ami működik, azt nem kell megjavítani :D

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #20 üzenetére

    "igen,leszámíva azt a tényt, hogy lényegében egy iphone, nagyobb kijelzővel "

    Ha csak a hardvert nézzük, ami a kijelző mögött figyel, akkor igen, ha szoftveressen nézzük és azt, amit futtat, akkor nem :D

    "hanem ahogy meg akarják csinálni, hogy ugyanaz a program a felbontástól függően skálázhassa magát"

    Ez is hibás megoldás.
    Eltérő felbontás és fizikai méret esetén eltérő UI-ra van szükség. Az, hogy a kis méretre optimalizált felületet felnagyítjuk nagyra, az nem igazán járható út (legalábbis nem célravezető).

    "de milyen gáz lenne már, ha veszel egy új (nagyobb felbontású) monitort, és újra kéne telepíeni a programokat"

    Láttál már 30"-os monitoron, teljes képernyőre nyitott böngészőt? ;)
    Működik? Igen. Használható? Talán. Jól használható? Semmiképpen!

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #22 üzenetére

    "nem arról fog szólni, hogy felnagyítják akármilyen felbontásra."

    Most az, hogy nem arányosan felnagyítjuk, hanem felbontástól függően széthúzzuk és méretezzük a kezelőszerveket, ugyanaz a történet.
    Nézzél már meg pár iPad alkalmazást és ugyanazt az alkalmazást iPhone-on, a legtöbb alkalmazásnál teljesen más a felület, mert más megközelítést érdemes használni 3,5"-on és mást 9,7-en.

    Ugyanaz az alkalmazás a két eszközön futtatva más felületet mutat:


    "30"-on akkor nem is lehet ugyanazzal a böngészővel böngészni ezek szerint? "

    A lényeget nem értetted meg :D
    30"-on nem nagyítod ki teljes képernyőre a böngészőt, míg 13"-on igen. Más felbontás, más fizikai méret, más felhasználási megközelítés.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #25 üzenetére

    "basszus, infúzión adagoljam beléd a betűket, hogy megértsed mire gondolok?!? "

    Infúzió köszi nem kell, de esetleg linkelhetnél konkrétumot is példákkal, hogy mire gondolsz. :)

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #28 üzenetére

    No, erről beszéltem én is, ezek szerint a következő droid már erre is fel lesz készítve.
    A kérdés már csak az, hogy mikorra készül elég alkalmazás ami ezt ki is használja. Ha gonosz akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy addigra már az iPad 3-ik generációját fogjuk várni :D
    Vagyis úgy tűnik, a Google még mindig egy lépéssel le van maradva.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #33 üzenetére

    "az, hogy apple csatlakozót használ"

    Tekintve, hogy több ezer cég készít rá több milliónyi kiegészítőt, igencsak durva lenne, ha lebutítanák az ostoba microUSB szintjére. (Az iPad connector picit több funkciót valósít meg, mint a töltés felvétele és az adatkommunikáció :D).

    "hogy nincs rajta mss storage"

    Lényegében van, csak iTunes kell hozzá :D

    "hogy itunes-hez köt"

    Inkább mint, hogy egy nem ellenőrzött multi cég netes felületéhez kössön ;)

    "hogy a szép nagy kijelzőre optimalizált felület egy halom ikonból álló launchert jelent."

    Sírnák is, ha a kijelzőt ostoba, widgetek töltenék ki.
    Én, ha kézbe veszem a készüléket, azt valamilyen céllal teszem, ezt meg egy adott alkalmazás használatával érem el, lényeges, hogy azt az alkalmazást tudjam minél hamarabb elérni. Így nekem valóban csak mint launcherre van szükségem a desktopon, nem kívánok felesleges widgeteket kerülgetni.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #42 üzenetére

    "tekintve, hogy egy darab ilyen eszközöm, vagy kiegészítőm nincs, így kénytelen lennék ezeket pluszban beszerezni."

    Nekem meg microUSB-s eszközöm nincs egy darab se :)
    (ellenben haverom igen pöszén nézne, ha lefelejtenék a következő iPhone-járól a dokk portot, mert a microUSB-t kb a hajára kenhetné a kocsija fejegységénél :D)

    "milyen nem ellenőrzött multi? mert az apple ellenőrzött? vagy most ők miért is jobbak?"

    Bocsi, de én nem küldöm el az összes adatomat (naptár, címjegyzék) az Apple-nek.
    A Google azt is tudja rólad mikor fingott a user utoljára, szóval a két céget nem keverném ezen a téren egy kalapba.

    "az a szép benne, hogy azt teszel ki, amit jólesik. ha akarod, akkor telepumpálod ikonokkal a képernyőt, ha meg nem kellenek, akkor eltünteted őket."

    Jó is az, mikor a meglévő Applications menü mellé kell csinálni még egyet a desktopon, ha nem akarok plusz egy kattintást.. Köszi, de kihagynám.
    Az, hogy a Lock screenre nem jönne jól egy összefoglaló a naptárról, teendőkről és értesítésekről stb. azt nem mondom, de ha már beléptem a Springboardra, akkor ezek az információk érdektelenné válnak, mert adott alkalmazás kedvéért tettem ezt, nem részinformációkért.

    Haveromnak mutogattam anno a Desire időjárás widgetjét, amikor pár mondattal lehűtött.
    Megkérdezte, hogy ennek most mi értelme? Azt, hogy pillanatnyilag milyen az idő, azt pontosan tudja, hisz az ablakig ellát, azt, hogy máshol milyen idő van, vagy holnap milyen lesz, csak akkor tudja meg, ha rákattint és betöltődik az alkalmazás, ergo van egy felesleges grafikai elem a képernyőn, ami hasznos helyet foglal és még az akkut is meríti.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #43 üzenetére

    "egyszer 3 külön helyen vannak a gps, a fényerő meg a wifi beállítások"

    iOS alatt ezeket soha nem állítgatom, mert minek?
    - GPS-t nem kell kézzel csesztetni, mert ha az alkalmazásnak kell, akkor bekapcsolja és használja, amikor meg nem kell, akkor kikapcsolja magától.
    - Wifit sem kapcsolgatom, mert ha olyan helyen vagyok, ahol van, akkor alapból azt akarom, hogy azt használja, ha meg nincs a környéken, akkor ki is kapcsol
    - A fényerőt automatán használom, soha nem volt rá szükségem, hogy kézzel piszkálgassam

  • Everman

    addikt

    válasz Karma #46 üzenetére

    "engem határozottan idegesít, ha minden hálózathozzáférés előtt megkérdezi, hogy "na akarsz-e Wifit használni", ahelyett hogy tenné a dolgát. "

    Én kikapcsolom az automata keresgélést, egyrészt ne fogyasszon, másrészt ne kérdezgessen :D

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #47 üzenetére

    "amúgy a barátod esetleg használhatna BT kihangosítót is,"

    Kocsiban amúgy is rádugja a csatlakozóra, hogy töltődjön, a lejátszást így tudja vezérelni a kormányról és a műszerfalon szépen ki is írja az adott számot és funkciókat.

    "milyen applications mellé kell másikat csinálni?"

    Az Androidon van egy alap Applications menü, ahova minden alkalmazás bekerül (és még a 2.3-nál sem lett megoldva a mappákba rendezhetőség). No ha valaki nem akar ebbe belépegetni minden alkalommal, ha el akar valamit indítani, akkor a desktopon kell létrehoznia még egy ilyen felületet.

    "én például minimumra vett fényerőt használok általában, mert automatán kiégeti a szemem "

    No igen, van ahol nem működnek jól egyes funkciók...

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #52 üzenetére

    "juhhéj, nekem meg nincs a kormányomon vezérlő, sem a műszerfalon kijelző. ellenben lehet venni fillérekért bt képes fejegységet."

    Azért ne keverjük már össze a BT kihangosító hangminőségét a dokk port line outjával, vagy digitális jelkimenetével. Az egyik elég telefonbeszélgetéshez és alacsony, vagy jó esetben közepes minőségű zenehallgatáshoz, a másik meg professzionális hangminőséget biztosít.
    Aki a kocsija audiotechnikájára rákölt fél milliót, az nem bluetooth-al fogja lerontani az összképet.
    De abban is biztos lehetsz, hogy a Technics, Sony, LG, Samsung, Klipsch, Onkio, JBL stb. gyártók sem viccből gyártanak kiegészítőket ehhez a csatlakozótípushoz.
    Konkrétan egy egész iparág épül ma már rá, a microUSB-t összesen kevesebb periféria és eszköz támogatja, mint ezt.

    "javís ki, ha tévedek, de az automatika nem fogja levenni nullára a fényerődet mondjuk egy szobában, lámpafénynél."

    Nem, 0-ra nem veszi le, mert tudja, hogy azért kapcsoltam be, mert látni is szeretném a képernyő tartalmát. 0=nincs háttérvilágítás.
    Ha meg arra gondolsz, hogy este leveszi-e olyan alacsonyra, hogy teljes sötét szobában ne vakítson el, mikor félálomban ránézek, hogy ki küldött SMS-t, akkor a válaszom igen, leveszi.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #56 üzenetére

    "most miért vesszük alapértelmezettnek, hogy valaki fél millát költ a kocijának a hangrendszerére...? "

    Mert az kb. belépő szintnek számít, ha kicsit igényesebb vagy a kocsid hangrendszerére.

    "ennyi erővel nem szifonról fog zenét hallgatni, ha már professzionális akarsz lenni."

    Nagyon sok profi cuccnál alap az iPod integráció.

    "továbbra sem boldogít, hogy iparág épül rá, ha nekem nincs egy darab eszközöm sem, ami erre épül. nem tudom ezen mit nem lehet érteni"

    Értem én, de akinek meg ilyen cuccai vannak, azt meg a microUSB-s megoldás nem boldogítja és mivel ebben a műfajban ti vagytok kevesebben... a piac diktál.

    "igazából teszek rá mennyien használják, nekem nincs, ezért hátrány, hogy nem szabványosan oldották meg."

    Egy apróságot nem értesz meg, lehet a microUSB szabvány, ha adott témában az iPod dokk elterjedtebb és annak kiváltására nem is alkalmas az. Nem az a mérvadó, hogy neked mid van, hanem az, hogy 3-400 millió felhasználónak és a rengeteg gyártónak mekkora problémát okozna egy ilyen váltás.

    "a nullára levett fényerő meg nem azt jelenti, hogy kikapcsolja a háttérvilágítást, azt jelenti, hogy minimumra veszi le."

    A minimális fényerő nem 0 fényerő. Logikai hiba :D

    "de ezt is hihetetlen bonyolultság lehet elképzelni, mert kb minden a piacon levő telefonnál így működik "

    Pedig, ahogy írtad nálad nem így működik, ezért kell kézzel vacakolnod vele.

  • Everman

    addikt

    válasz #16820480 #59 üzenetére

    "a minimális jobb helyeken nulla, mert annál kisebb természetes szám nincs ugye"

    Téves és logikailag hibás kijelentés.
    A minimális azt jelenti, hogy azon legkisebb mennyiség, ahol még van mennyiségi érték.
    Pl. a világítás esetén a minimális az a fény, amit az adott hardver meg tud jeleníteni a legkisebb áramerősségen. A 0 a fény teljes hiányát jelenti, így ebben az esetben a fény már nem mérhető.

  • Everman

    addikt

    válasz gombsadi #61 üzenetére

    "Ha tényleg használtál Desire-t, akkor tudhatod, hogy az csak egy fajta óra a senseben."

    Látom csak a példáig látsz, a mondanivalót nem értetted, miszerint értelmetlen egy widgetet kint tartani állandóra, hogy fogyassza a rendelkezésre álló erőforrásokat, mikor elég akkor elindítanod egy alkalmazást, mikor az információra tényleg szükséged van.
    Dobd ki a vacak widgetjeidet és meglepő módon nyersz fél nap plusz akkukapacitást.
    Persze akinek a parasztvakítás fontosabb, mint a funkcionalitás, az használjon live háttereket és 7 oldalon 20 widgetet, mert az a menő :D

    "nem kellett volna felvágni"

    Mivel? A Desire-el? Na ne vicceljél :D
    Eléggé átlagos egy készülék az, hogy bárki felvágjon vele, még a Samsung műanyag iPhone utánzata is jobb készülék nála.

    "Én viszont igen."

    Nagy különbség, hogy adott szoftverben lévő hirdetések kémkednek utánad, vagy a készüléked operációs rendszerét gyártó cég. Az egyik csak annyit tud meg rólad, hogy használod a termékét és esetleg az e-mail címedet. A másik esetben meg mindent amit a készüléked tartalmaz.

    Ha meg Androidot használsz, akkor neked már nem a reklámozók kémkedése miatt kell, hogy fájjon a fejed, hanem az egyre több trójai miatt, amik mindent kiszolgáltatnak egy idegennek, nem csak az adataidat, hanem a teljes készülékedet. [link]

  • Everman

    addikt

    válasz gombsadi #66 üzenetére

    "Gondolom abból indulsz ki, hogy iOS-re nincs."

    Ha widgetekre gondolsz, akkor meg kell, hogy lepjelek, mert vannak. Több lehetőség is van widgetek használatára.

    "Szerintem akkor kezdj el használni újra Androidot, és próbáld ki!"

    Eddig 4 Androidos készüléket használtam már, összesen kb. fél évnyi ideig és jövőben is ki fogom próbálni az újdonságokat, de ettől még nem változik a véleményem róla.

    "Ha valamit nyersz is, az nem sok üzemidő"

    Konkrétan fél napot nyertem vele, van akinek ez sok, van akinek kevés :)

    "Trójai? A jailbr... iPhone nem kap ilyet?"

    Nem igazán, eddig egyetlen komolyan vehető trójai volt iOS-re, keményen lecserélte a Lock Screen hátterét és ha nem a gyári jelszót használtad, akkor nem is tudott működni :)

    "Az egyelőre biztosnak tűnik , hogy a hivatalos Android Market „tiszta" , tehát aki csak onnan tölt le programokat, nincs kitéve a fertőzés veszélynek ."

    Az első felfedezett Android trójai a Marketből volt letölthető, kiváló minősítéssel rendelkezett és több mint 1,5 millióan töltötték le. Szóval a Market "tisztaságát" én nem venném túl komolyan, tekintve, hogy csak utólagos tűzoltásra van lehetőség, mivel minden szemét felkerülhet és csak akkor törlik, ha már kiderült a baj és ég a ház.

Új hozzászólás Aktív témák