Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icp1970

    senior tag

    válasz Jim Tonic #34 üzenetére

    :N Szerintem te beszélsz zöldségeket de nagyon."Ha erre van igényed, megtalálod másik kategóriában." Ez igaz,nem evvel van a gond.hanem a zöldség ott kezdödött,hogy azt írtad ott csonkították ahol a leg kevésbé fáj.A kjelzőnél.Ez a zöldség.Nekem is fél millás Dell 6540 van,meg volt előtte egy pár.( Think Pad T530,T540,T440,latitude 6430,6440,6530 ,5530 ,Ellite Bokk 850G stb...csak hogy tisztán lássunk.Én nem hogy fél milláért de már 200 000Ftos határnál sem vennék HD felbontást.Úgy látszik nem érted.A szebb kijelző,teltebb színek,jobb olvashatóság ,és felbontás minden féle használatnál előny.ha munkára ,ha médiára,ha csak netezésre használod,akkor is jobb és szebb élményt biztosít.Szerintem neked is hiányozna ha 1 hétig ugyan abból a tipusból amit használsz FHD-t használnál,utána csalódás lenne a sima HD.A sok hozzáértő felhasználó?Nézd meg csak a pH aprón.Ha fent van pl T430-ból 3 db is,és abból csak 1 db HD+,és nem sima HD kijelzős,hiába adják drágábban 20 000Kp,val mégis azt viszik el elsőnek.Ugyan ez a helyzet a latitude 6430,5430 nál is,ill 5530 nál.Hiába drágább sokkal hamarább el kel a HD+ felbontásút,ill 5530 esetében az FHD-Pedig ezek üzleti szériák.Biztos nem véletlen hogy a felhasználók itt is arra buknak.Nézz csak utána ez is tény.De mind 1.Szerintem hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • icp1970

    senior tag

    válasz Jim Tonic #36 üzenetére

    Ok.Akkor nézd meg az utóbbi 20 hozzászólásban hányan írták hogy milyen fontos nekik a felbontás,és hogy nem vennének HD felbontást 15.6-ba.Enyit erről hogy " Merthogy teljesen lényegtelen a felhasználók 99%-nak" meg hogy "csak a saját véleményed akarod széles körben elterjedtként előadni." Úgy ahogy többen is írták ma már ez a felbontás ,vicc 15-6-os notiknál.Hiába alsó kategóriáról van szó.

  • Chaser

    titán

    válasz Jim Tonic #36 üzenetére

    15,6-os hd gépet ajánlanak meg se nézem, használhatatlan. A felbontás egy dolog, excelezni nem a legjobb ilyenen pl. De a torzuló kép, eleve fakó színek pfffffffff. Teljesen alkalmatlan bármifélre médiára, netre is. Tudok olyan céget ahol hd+ alatt nem vesznek gépet és nem 1-2db-os a flotta. Már az is mérföldekkel jobb. Egyre többen keresik a FHD paneleket és az IPS-t is, ez nem 1-2 ember véleménye. Vajon telefonban nem túlzás 5,5" FHD IPS? De az. Notebookban ui. túlzás negatív irányba a 15,6" HD TN. Legyártottak belőle gondolom kismilliót, aztán szórni kell kifele.

    qnadam Jobb minőségű panelek vannak hd+ felbontástól felfelé. Nyilván van szórás gyártók közt, de akár gyártón belül is. Lásd T500 1680 LG/még jobb LG panel.

    rudi Ez az ár ennyiért jó ennél a gépnél. Itt a kérdés az ilyen panel létjogosultsága egyáltalán. Az a réteg már nem annyira szűk akik minőségibb panelt akarnak látni. Akármennyi időt használja az ember a gépet, ha nincs külső monitor a beépített panelt fogja bámulni. Fuji is úgy csinál mint a többiek, amíg veszik a sz@rt eladja, nincs ezzel baj. Azért opciósan odavehetnének egy FHD IPS-t +50-60k-ért, gyártási ktsg-ben 20k-val lehet kb több.

    Ezért jó egyéb gyártók közreműködése, béna gépet gyártanak de behozták 100k körüli szegmensbe a FHD-t. És sokan csak emiatt az ő szemetüket veszik, erre reagálni kell a többieknek is. Nem véletlen voltak már idén FHD IPS paneles gépek 200k alatt a "nagyoktól" is.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Jim Tonic #48 üzenetére

    +1

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • Chaser

    titán

    válasz Jim Tonic #48 üzenetére

    Ne nevettess már:) Ezer éve használok notebookokat, 12,5-15,6"-ig. Ha nagyobb a pixelsűrűség kevésbé torzul a kép. FHD-nál 15,6-on szemből elég korrekt panel függvényében, ha döntöd az intervallum sokkal nagyobb egy HD-hez képest amíg még látható marad torzulás nélkül. Desktop monitort ugye kb mindig szemből nézzük, nem releváns döntéstől mennyit torzul. Én notebookot használom ágyban, fotelben, és nem a fejemet szeretem forgatni a kijelző után:) Panel és panel közt is óriási különbségek vannak, viszont HD TN-nél mind sz@r, egyik kevésbé, másik jobban, de sz@r. 8540p-t használok most nagyban, pont a panel miatt. HD+ TN LG, sokkal jobb mint ami az utódaiba került. Szemből nézve nekem is nézegetni kellett ez vajon IPS-e vagy sem, döntésnél viszont egyértelmű. Kicsi 12,5-es, HD IPS, pörgetni is lehet, majdnem minden szögből ugyanúgy látszik mint szemből. Kibékülnék én 15,6-on is HD-val brummogni. Maga ez a felbontás is vicc, 16:10 1280x800, 1680x1050 sokkal használhatóbb volt. A 24-es monitorom is 16:10-es. HD-n pl jó programozást kívánok:) De netezni sem nagy élmény. Viszont ha legalább IPS lenne az már sokat dob a felhasználói élményen, jaj de szépen mondtam. Egyszeri felhasználónak ha két ugyanolyan felbontású panelt megmutatsz, egyik IPS másik TN, hát erős a gyanúm TN-t senki nem kérné. De mivel gyakorlatilag elvétve van más így veszik. Csinálok már egy vidit két uo. felbontású 12,5-es gépről, egyikben IPS másikban TN panel van, ki melyiket választaná....:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • sagit

    addikt

    válasz Jim Tonic #81 üzenetére

    Mi a baj a minőségével?

    Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

Új hozzászólás Aktív témák