Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    Köszi a cikket. Nem volt túl kimerítő, de sokkal előrébb vagyok (erősen gondolkozunk egy ilyen gépen).

    Van arról bárkinek infója, milyen SSD van benne gyárilag? (128-asra gondolok - milyen márka, melyik típus)
    Azon agyalok, hogy a félterrás HDD és azt eladva egy Samsung 850 120GB (vagy ODD rackbe a merevlemezt és úgy mellé a samut), vagy esetleg már eleve a gyárilag SSD-vel szerelt verzió (csak, ha az valami nyűgösebb, vacak, olcsó darab, akkor inkább megspórolnék magamnak már az elején némi bosszankodást).

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Jim Tonic #48 üzenetére

    +1

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz icp1970 #50 üzenetére

    Miért ne szabadna már? Csak ne beszélne mindenki ennyi butaságot.
    Ha munkára kell, akkor vegyél FHD paneles gépet, amiben a hardver is sokkal inkább alkalmas munkára. Ez egy konzumer gép. Nekem nem ér meg 10k-nál többet a nagyobb felbontás - amire kell, tökéletes a HD.
    Amúgy munkára a cégnél (sajnos szükséges a mobilitás megtartása, így mindenképp noti kellett) egy X230-as lenovom van. Kicsi, könnyen hordozható, jó akkuval. Kicsi a kijelző és alacsony a felbontás, de ez terepen nem gond. Bent az asztalon dokkolom, és már megy is a képe egy 24" FHD monitorra.
    "Felejtsék el a gyártók ezt a felbontást ekkora méretben"
    És ezzel a remek kijelentéssel rákényszerítesz mindenkit, hogy az erre szánt szükséges keret felett költsön.
    Nem sok olyan szitut tudnék elképzelni, amikor FHD felbontással vennék notit.

    Nekem az első generációs iPad képe is tökéletesen megfelelt arra, amire használtuk. Az kb 130ppi volt és közelebbről néztük. Ennek kb 100ppi, egy FHD@15" meg kb 140ppi lenne.

    És mindezekkel együtt nem azt mondom, hogy nincs értelme a FHD panelnek ilyen méretben, vagy, hogy hülye, aki azt vadássza. Csak azt mondom, hogy ugyanúgy van létjoga ennek is, nem kell kereszteshadjárat ellene ;)

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Chaser #54 üzenetére

    Persze, meg apple. Meg tablet. Meg fém házban. Meg 32GB ROM. És iOS fut rajta...

    Felbontásról volt szó, nem képminőségről, paneltípusról.
    Ha akartam, láttam a képpontokat. A retinán nem látom - de abból a távolságból, ahonnan használtam, a régin se láttam. Na nekem ez a difi nem ér meg súlyos 10k-kat extrában.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Balu77 #59 üzenetére

    Köszi az infót, akkor nem rugózom ezen tovább :)
    Megpróbálom a legjobb áron levadászni az SSD verziót.

    (ami egyébként eddig a MediaMarkt alig 117eFt-os RedFriday akciója lett volna - na de hátha emag is előrukkol valamivel)

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz icp1970 #57 üzenetére

    De megint felbontásról beszélsz :D
    És a hsz-ben is, amire reflektáltam, NÉGYSZER szerepel a felbontás szó, míg egyszer sem a panel típusa, vagy képminősége.

    Egy szóval nem vitattam, hogy az IPS nem jobb, mint a TN. De folyamatosan a felbontáson lovagoltok :D
    Egy IPS@768 panelnek én is jobban örülnék. De ez van, ezt lehet kapni. És örülök, hogy még nem árasztottak el minden gépet FHD panellal, hogy ezáltal felhúzzák az egész piacot 150eFt fölé.

    Én csak azért szólaltam meg a témában, mert nem értem, miért kell tűzzel-vassal kergetni az ilyen gépeket. IPS kell meg FHD? Ki tart vissza, hogy azt vegyél? Van a Fujitsunak is hasonló gépe ilyen képernyővel. Menj, és fizess érte +50k-t.
    Jaaa, hogy jó magyar módjára minden kéne a legolcsóbban, vagy annak a feléért? O.o

    (#56) Chaser
    "Megint más dolog, hogy a 16:9 képarány miatt HD felbontás sok mindenre való, de dolgozni meg netezni éppen nem a legjobb."

    Ez is egy vélemény. 16:10-ben csak a sormagasság lenne több. Netezésre ezért nem alkalmas? Hát majd kicsit többet görgetek. Na bumm.
    Mivel ez csak egy utazós alternatívának kellene (nekünk, de szerintem sokan vannak vele hasonlóképpen), ahol fontos a win megléte (x86), tehát tablet nem játszik (a legtöbb netezgetős dologra egyébként van tabletünk és smartphone, csak az asztali PC helyett kell egy könnyebben mozdítható megoldás), ráadásul kb csak sorozatepizódok megtekintésére kellene - amihez nem jön rosszul a HDMI (amit oly nagyvonalúan leírtál - hamarabb használuk ki, mint a nagyobb felbontást) - a sorozatok/filmek pedig legjobb esetben is 720p, inkább SD felbontásban a helyszűke miatt, így pont mindegy a felbontás.

    Szóval kinek hogy... :)
    Én örülök, hogy nem felejtették el a kisebb felbontású panelokat. Amire mi használjuk, nem szántam volna még 100k-nál se többet. De ok, megértettem, hogy azok összeszerelési minősége hagy maga után némi kívánni valót. De ha nem lenne ez az A514-es, akkor bőven 150k felett keresgélhetnék normális minőségű, HDMI-s gépet a feleslegesen nagy felbontás miatt (hozzátéve, hogy persze az IPS panel áldásos lenne - de megvagyunk nélküle).

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Chaser #84 üzenetére

    Homályosíts fel kérlek - és veszek inkább ilyet, ha racionálisak az érvek - miért jobb egy fényes FHD TN, mint egy matt HD TN?

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Chaser #91 üzenetére

    Abszolút no offense, csak társalgás:

    Ha valami, akkor a hardver érdekel engem a legkevésbé. Legyen megbízható, jól összerakott, és a kerethez, lehetőségekhez mérten jó kijelzője - már az akku sem igazán szempont, mivel többnyire lakásban használnánk.
    Egyelőre abban se vagyok biztos, hogy i3 kell nekem. Nincs tapasztalatom a notis Cerkákkal/Pentiumokkal. Munkára nekem jól jön az az i5-3210M, ami az x230ban van. És 8GB is (még ha ritkán szalad is 4-6GB fölé). Ahogy a matt kijelzőnek is örülök és a felbontással sincs gondom (amikor cipelem, úgyse dolgozom egyszerre több ablakkal, vagy nagy táblázatokkal. Böngészésre, gyors keresgélésre, prezentációkra meg tök elegendő).
    Sőt, alapvetően a notikat úgy általában nem szeretem. PC + tablet párti vagyok. De sajnos olyan körülmények várhatók a jövő évben, ami miatt a PC nem lesz megoldható, viszont nincs is szükség nagy teljesítményre sem.
    Van 2 tablet (egy iPad mini és egy 8" windows tab) meg 2 smartphone is. De a kis 8" (akár 10") win tab megoldás, hiába ugyanaz az OS stb. Notebook fog kelleni.

    Korábban lehurrogtak itt, mikor említettem az x230 felbontását - merthogy az kisebb képátló. Igen, de én nem a képminőségről, képpontsűrűségről beszéltem, hanem a felbontásról - azaz, hogy kb mi az, ami kifér a képernyőre. És az FHD esetén is csak ennyiben érdekes, mivel 720p feletti videóval nem fogjuk etetni. Böngészéskor kifér erre a felbontásra is minden, amire szükségünk van. És ami egyébre használni fogjuk, arra is bőven elegendő.

    Egyelőre az egyetlen FHD matt kijelzős gép, amit megfizethető árban találtam, az az Acer E5-572G lenne, ami most akciósan 135k ugyanezzel a procival, 1TB merevlemezzel, 840-es nV és 4GB RAM.

    Szerencsére abban a helyzetben vagyok, hogy nem lenne probléma 200-250eFt-os gép se. Csak már a gondolattól is feláll a szőr a hátamon, hogy notit kell vegyek, és egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy egy 100asnál többet adjak ilyesmire. És ez már a javasolt A514 miatt is 20-30%-kal ugrott feljebb.

    És tényleg lezárandó csak a korábbi vitákat, félreértéseket. Nem a képminőségen ment a vita, én is látom a különbséget TN és IPS panel között. Láttam a matt felület által okozott hátrányokat. És látom a HD és FHD felbontásból adódó (megfelelő forrással táplálva) képrészlétesség beli különbséget.
    De itt szinte végig csak a felbontáson ment a késelésig épp el nem érő harc.
    1366×768 és 1600×900 között nincs számottevő különbség. FHD meg azonos képességű/minőségű gépek esetén jelentősen drágább és sokan nem használják ki. Nem értem, miért lenne probléma, hogy alsóbb szegmensben előfordulnak gépek ekkora felbontással.

    (#89) rudi
    Gondolom, premierezésre nem ebben az árszegmensben keresgélsz gépet.

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz DeFranco #101 üzenetére

    Tegnap meg is rendeltem. :)

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz DeFranco #113 üzenetére

    Na tegnap meg is érkezett.
    A kijelző botrányos (de csak a TN miatt, amit tudtam is - felbontásra továbbra sincs panasz). Azonban, a matt felület nagyon hálás. Ha csak simán háttérvilágítás mellett nézek egy üres megjelenítőt, akkor irgalmatlanul látszik, hogy mennyire szűk a betekintési szög és emiatt féltem is, amíg be nem lépett a rendszerbe. Ott is látványosan torzulnak a színek, de a megfelelő szögből nézve teljesen használható. Filmekkel is kipróbáltuk. Tudtam jól, hogy mit várhatok a TN-től (van ilyen monitorom/TVnk is). Nincs feketéje és ha nem pont szemből nézzük, akkor látványosan csavarja a színeket, de egyébként sorozatoknak, esténként 1-1óra szórakozásra teljesen használható.

    A fedlap minőségével nem vagyok elégedett. Már újként is van némi holtjátéka a zsanérnak, és sokkal puhább/lágyabb is, jobban is nyeklik, mint pl anno V6555-é. Kijelzője annak is hasonló volt, de a gépet kicsit jobban összerakták.
    Ettől függetlenül a többi része rendben van. Fogtam kézbe HP pavilionokat is, ha az ODD környékén fogtam meg véletlenül, akkor attól féltem, összeroppantom, valamit eltörök.
    Itt ez rendben van. Billentyűzet (bár nem szeretem a noti billeket) tényleg elég jó, remekül használható.
    A HW tökéletesen elegendő (RAM szükség esetén bővíthető lesz, de nem érzem most, hogy több kéne 4GB-nál). Proci alig pörög, hűtés néma, nem melegszik, kellően gyors, és bitang jól bírja akkuval (ami nem meglepő egy ULV procival és SSDvel).
    SSD-nek köszönhetően nagyon agilis, win8.1 is pillanatok alatt kúszott fel és ugyanígy rendkívül gyorsan fel is áll a rendszer.
    115-ért nem kívánhatnék jobbat :)

    (a kijelző tényleg lehetne IPS - de még HD, vagy max HD+ felbontással, ilyen hardverrel és összeszereléssel, matt kijelzővel, azzal a panellal nem találtam új gépet abban az árkategóriában, amit szánnék rá - ezzel a TN panellal meg FHD felbontással csak egy pofon lenne annak a bizonyos sz*rnak)

    Szóval tényleg ajánlós ez a kis masina.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz Chaser #116 üzenetére

    Én nem vagyok a HD+ vagy FHD ellen, bár utóbbi nem, akkor inkább előbbi kéne 16:9 aránnyal, IPS panelen. Csak ne legyen emiatt drágább.
    Nekünk ezzel a jelenlegi HD-val sincs bajunk. Szépen elfér rajta minden, amire szükségünk van. 22" monitorom 1050-es, 24"-os pedig FHD. Szóval 15"-on is max 1440*900 körüli kéne, de az meg nem óriási difi ehhez képest.
    Tényleg inkább csak a panel - de ez is csak fekete kép esetén gáz.

    Amúgy igen, remélem, jövőben a megjelenítő fejlesztésére fognak rámenni, mert ebben a kategóriában ez a hardver több, mint elegendő.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz lufiember #121 üzenetére

    Nekem is rajta volt és full bontatlan dobozt kaptam.
    Szintén SSD verzió, de nekem pöccre indult.

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • _Smooth

    senior tag

    válasz MaCS_70 #126 üzenetére

    Hát így huzamosabb ideje használva csak megerősíteni tudlak.
    Minőségérzet nagyjából 2-3hét alatt eltűnt. Recseg-ropog a burkolat. Az egyik zsanér most már inkább szorul, mögötte a fedlap burkolata is megrepedt, pedig rendeltetésszerűen használjuk, nem barbár módjára, féloldalasan nyitogatjuk stb. A kijelzővel egyébként nekem sincs bajom (leszámítva a TN ismert hiányosságait). Igen, betekintési szögek gyengék, de ez pozícionálással kompenzálható.
    Nem értem, mi alapján hozták ezt ki jobb vételnek a többi, erősen lesajnált márkával szemben. Húgom több, mint egy éve használ olcsó Lenovot hibamentesen - és kevésbé kíméli, mint mi.
    Üzemideje ennek a gépnek nagyon rendben van, és a hardver is elegendő, ami benne van, de a wifi (és mi w8.1-gyel használjuk) tényleg botrányos. Sajnos ez se kevésbé hulladék, mint amit annyira lehúznak.
    Csak azért nem bántam meg a megvételét, mert még így SSDvel is jelentősen jobb áron jutottam hozzá, mint ami egyebet kaptam volna. Majd egyszer HTPCnek jó lesz... vezetékes nettel.

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

Új hozzászólás Aktív témák