Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sethdobaloah

    senior tag

    válasz nemlehet #21 üzenetére

    az egy dolog, hogy 5 év után nem tudják behajtani rajtad. DE ahhoz joguk van, hogy ha szerintük volt tartozás, akkor ne szerződjenek vele, amíg nem rendezi.
    Az egy másik kérdés, hogy én rákérdeznék mégis milyen felhatalmazás alapján végezhetek adatkezelést ennyi idő után is... Mert ehhez viszont már rohadtul nincs joguk.

    ...csak én vagyok helikopter?

  • m-anti

    csendes tag

    válasz nemlehet #21 üzenetére

    Az elévüléssel az a baj, hogy a bank a tartozásra szépen kamatot számol, mégpedig naponta, tehát elvileg a tartozás mindig csak egy napos, nem 15 éves.

  • m-anti

    csendes tag

    válasz nemlehet #38 üzenetére

    Nem a tartozás kora változik. Itt az elévülésről van szó. Sajnos az elévülést jogi értelemben elég sok módon lehet számolni, az éppen aktuális polgári jogi értelmezést nem ismerem, nem vagyok napra kész. Pusztán a figyelmet szerettem volna felhívni arra, hogy van minek utána nézni, és érdemes kikérni akár jogász véleményét is az ügyben. Sajnos a józan paraszti ész, és a jogi látásmód között gyakran tátong szakadék, ami a hétköznapi embert alkalmakként arculcsapásként érheti. Ez nem sima odaadtam egy ásót, te meg nem adtad vissza már 15 éve féle tartozás. Az ilyen egyértelműen elévül, hacsak az 5 év letelte előtt nem követelték vissza, mivel akkor újraindul az 5 év, és ezt akárhányszor el lehet, vagy legalább is lehetett játszani. A bankkal annó köttetett egy számlaszerződés, amiről ugye nem tudjuk mit tartalmazott, de ha valami olyan van benne, hogy a számlavezetési, meg akármilyen díjak a számla lezárásáig ketyegnek, akkor a tartozás egy soha véget nem érő történetté válik. Persze itt lehet vitatkozni, hogy csak mindig az utolsó öt évre visszamenőleg, vagy ez igaz-e a meg nem fizetés miatti kamatokra.? Felmerül az a kérdés is, hogy a bank jogérvényesítési joga alapra megvan-e, vagy ha nem tesznek valamit x ideig, akkor a követelés elévül? Én azt gondolom, hogy ha van megbízható jogász ismerős elérhető közelségben, ki kell kérni a véleményét. Amennyiben nincs ilyen, kis összegnél érdemes fizetni, de csak olyan okirat ellenében, amiben a bank igen hangsúlyosan kinyilatkoztatja, hogy semmilyen további követelése sincsen, a tartozás rendezettnek tekintik, rendszerükben, meg minden más érintett banki rendszerben - pl. BAR listára kerülés esetén- ezt rögzítették, és az ügyfelet a továbbiakban semmilyen hátrányos következmény nem érheti e miatt. Amennyiben ez mégis megtörténne, az kizárólag a bank hibája. Magyarországon nincsen precedens jog, de a gyakorlatban mégis van, így okos csak az lehet, aki napi szinten van benne a sűrűjében. Az ide vonatkozó jogszabályokat ki lehet keresni néhány nap alatt, de soha nem lehetsz biztos benne, hogy mindent megtaláltál, azt meg végkép nem tudhatod, hogy az adott jogszabályokat aznap éppen hogyan értelmezik.
    Másik dolog, hogy van Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ, ahol lehet kérdezni, panaszkodni, de éppen a banknak kutya kötelessége a panaszkezelés menetéről és további jogorvoslati lehetőségekről tájékoztatni az ügyfelet. Hú de sok lett, basszus, bocsi.

Új hozzászólás Aktív témák