Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m-anti

    csendes tag

    válasz Tim82 #31 üzenetére

    Pontosan hol írtam, hogy a fizetés, illetve a tranzakció történik meg azonnal? Igazad van tartásba megy a lóvé, a számlámon marad, de én már nem férek hozzá. Ez egészen egy napig így van, illetve ha reggel korán utalok, vagy fizetek, akkor dél körül elmegy a pénz. Én 15 megy 30 napos átfutással nem is találkoztam, az Unicreditnél, az OTP-ből ilyet is kinézek. Még a 90-es években az OTP, meg egy két Tak. Szöv. estében megesett. Most nem nézem már vissza, de az alap probléma a számlazárás talán egy hónapos lefutása volt. Később valaki írta, hogy megy az azonnal is, már az ügyintézés, csak a bank vár még valamennyit a később befutó követelésekre. Ez utóbbi okés is, talán annyival toldanám meg, hogy ha a végleges zárás után esik be mégis valami, és jogos, ill. egy bankjaválogatja alacsony összeghatárt meghalad, bizony azt is bevasalják, ha tudják, de megpróbálják.

    Az üzik esetében meg amit az én bankom küld az hivatalos, nem tudom más bankok aktuálisan miket üzengetnek. Az ASZF-ben ezt most nem kerestem ki, de lényegtelen is, mivel az üzenet tartalma számít, és maga a léte. Az üzenetben tiszta tények vannak, úgy mit hol, mikor, mivel, és mennyiért vásároltam. Ha arra gondolsz, hogy ez nem egy közokirat, akkor igazad van. A bizonyító erejét meg éppen nem az ASZF fogja meghatározni. A példa kedvéért tegyük fel, hogy én vásárolok egy győri benzinkúton. Megjön az sms a vásárlásról, meg mondjuk egy óra múlva egy másik, hogy London helyőrségben is sikerült a tankolás. A bankomhoz meg is érkezik valójában a két követelés, és a fizetések is ott, akkor és olyan összegben történtek, már a bankhoz beérkező igények alapján. Én megyek a rendőrségre, meg a bankba, mindenről papírt kérek, meg hangfelvételt készítek, a bankom meg vakarózhat, meg azt csinálhat az ASZF-el amit akar, pont senkit sem fog érdekelni. Ha a pénzt elutalja Londonba, akkor engem kártalanít, a lóvét meg behajtja azon akin tudja. Rengeteg féle példát írhatnék, de a lényeg, hogy az üzenet önmagában semmire sem jó, ahogy egy bot sem, arra és annyira jó amire, és ahogyan használják. Ez a hivatalosságára is igaz. Az ASZF mindig fenntartással kezelendő, jó-néhány vonatkozásban csak vitalapnak jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák