Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    válasz kali #42 üzenetére

    Légyszíves csinálj már egy videófelvételt arról, hogy kibontasz egy vadiúj, fóliás iPhone 6s-t, majd bekapcsolod és rákötöd USB-n egy Windows-t futtató laptopra (amelyen nincs iTunes és semmi Apple szoftver) és bármilyen telepítés nélkül, egyszerű Mass Storage háttértárként azonnal másolsz fel-le róla fotókat, videókat meg mondjuk Office fájlokat, meg ráteszel alkalmazást is, amit aztán lecsatlakoztatás után a fájlkezelőben (hoppá, hát az nincs...) telepítesz a készüléken. Ezek mellé egy OTG-vel köss rá egy pendrive-ot, amiről szintén fel-le másolsz a fájlkezelő segítségével (ja, az ugye nincs...). :U

    (Apró megjegyzés: több mint 5 éve MacBookot használok és volt bő 1 évig iPhone-om, illetve ismerősi körben szintén használtak/használnak iPhone-t Windows és Mac környezetben is)

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz kali #46 üzenetére

    Figyu, a "fóliáa" dolgot azért írtam, hogy nem valami mókolt, feltört telóról legyen szó, hanem hogy megveszi az ember, kibontja (beaktiválja) és azonnal rákötöd gépre, hogy felmásoljam az adataimat. Mondjuk épp egy VCF fájlt, ami a névjegyzékem és azt a telefonon két bökéssel beimportálom a névjegyzékbe. Ajajj, hát ilyesmit nem is tud... Ezen felül bár nekem már nincs iPhone-om, de több ismerősömnek van (nem tegnap óta és egyik sincs feltörve vagy mókolva), van köztük MacBook és sima Windows laptop tulaj is. Elképesztő, de egyiküknek se működik ilyen dolog, hogy csak rákötöm és szabadon, oda-vissza másolgatok bármit a telefonon. Na mert ha tényleg sima pendrive-ként, illetve Mass Storage-ként működne, akkor pl. a Macen miért nem megy így? Rádugom, pittyen, elindul a töltés és csá, ennyi volt. De ha még a fotókat le is tudod róla szedni, az ne is haragudj, de lóf_sz egy androidos telóhoz képest, ahol tényleg pendrive-ként megy a cucc, akármi mehet oda-vissza, van fájlkezelő a telefonon, alkalmazást is telepítek a memóriából és még sorolhatnám. Bő 5 éve használok MacBookot, abszolút nem hiányzik a Windows világa, de az iPhone (ami egyébként nem rossz készülék) rendszerének zártságával képtelen vagyok hosszabb távon megbékélni (ezért is nincs már és egyelőre nem is lesz iPhone-om). Nem az a lényeg, hogy az iOS vagy az Android a jobb (úgyis megvan mindkettőnek a rajongótábora), hanem hogy előbbi rettentően zárt rendszer az utóbbihoz képest.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Tibee86 #107 üzenetére

    Én elfogadom, hogy az Apple direkt nem nyitva meg ennyire a szoftvert, meg a Bluetooth korlátozva van és a többi. Csak ne mondjuk már, hogy ugyanazt meg lehet egy iOS-nél, mint az Androidnál, mert ez nem igaz. Persze a VCF csak egy példa volt (mondjuk annak nem a legjobb), nyilván nekem is Google-ban vannak a kontaktok, onnan bármelyik platform behúzza magának (a Gmail-t úgyis be kell állítanom). De ha épp valami para van, akkor mondjuk van egy VCF-em is, ami net és bármi egyéb nélkül rádobok az új telóra (akár Bluetooth-on ugye), aztán még 2-3 bökés a kijelzőn és voilá, máris megvannak a névjegyeim. Igen, én is direkt utaltam rá, hogy ne hozzuk elő a jailbrake és társait, hanem full gyári iPhone-t és full gyári Android telefont vessünk össze, elvégre utóbbinál meg ott a rootolás, amivel aztán főleg érdekes dolgokat lehet művelni. Részemről a "vitát" lezártam. :)

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz kali #125 üzenetére

    Elismerem, hogy nem teljesen makulátlan stílussal kezeltem a dolgot, ezért utólag is elnézést kérek, nem volt célom sem a megbántás, sem a sárdobálás, sem pedig a felesleges vitatkozás. :)

    Időközben pontosítanom kell, valóban lehet a windowsos gépen program nélkül ügyködni az iPhone-nal, azonben ez mindösszesen egyetlen funkciót jelent: a telefonról a fényképezővel készített képeket felmásolhatjuk a számítógépre. Fordított irányban, illetve bármilyen más típusú adat másolása semmilyen módon nem lehetséges külön program vagy az iTunes nélkül. Tehát ha úgy vesszük, igazad van, viszont ez a fajta extrém korlátozott opció finoman szólva sem összehasonlítható az Android esetében fennálló lehetőségekkel. Természetesen mindkét esetben jailbreak és rootolás nélküli, gyári állapotról beszélek.

    Steve198310:

    Azt ugye tudod, hogy pont a pentile pixelelrendezés (ami egyébként már régebb óta Diamond Pentile, és ez nem ugyanaz, mint a régi) ront a képminőségén? Szóval ha RGB-s Super AMOLED lenne, akkor még a mostaninál is jobb lenne a képminősége. :D A kalibrációról, annak állíthatóságáról és a számtalan független szervezet általi bevizsgálás általi elismerésekről már nem is beszélek. Lehet, hogy a Galaxy S első generációban még kicsit gagyi volt, de azóta annyit javultak a színek, a kalibráció, fényerő, hogy ma jelenleg nincs is jobb képminőséget nyújtó kijelző náluk (és ezt nem csak én/mi mondjuk, hanem profi tesztek is alátámasztják).

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák