Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz szabifotos #30551 üzenetére

    Örök hálám :R

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz szabifotos #30551 üzenetére

    Az a vicces, amikor egy ilyen mérőzsinór relatíve kis áramon nekilát melegedni. Merthogy vasdrót van benne, abból se vastag. Az alkotó forog (mérgében), a gép pihen (nem jut neki táp) :(( Hajlamos átverni az ember agyát, hogy miért nem úgy működik, ahogy kéne... Persze lehet, hogy csak a somogyis vas, és lehet most már az is réz, nem tudom, de amivel eddig találkoztam, azt mindet húzta a mágnes. Ha nincs lehetőség korrekt kábeleket szerezni, akkor célszerűbb inkább venni pár méter villanyszerelési vezetéket (MKh), és arra ráberhelni a krokodilcsipeszt...

    (#30608) Bence123: Nekem is ma jött 100 db. Le is volt ragasztva postás ragasztóval, valaki kíváncsiskodott...

    Legmókásabb etéren nekem az volt, amikor vettem hővezető pasztát, ami kis fecskendőbe volt csomagolva. Persze belenéztek, hogy vajon mi lehet az a fehér izé fecskendőben, egyik ki volt bontva, és kinyomva belőle egy kicsi. Hirtelen beugrottak a nyolcvanas évek rendőrnyomozós filmjei, ahogy a vámos ízlelgeti a hővezető pasztát :D

    (#30575) Kernel: A képen láthatóval nem érdemes használni (kivéve, ha extrém figyelmes vagy és nagyon tudod, hogy mit csinálsz), mert fennáll az áramütés veszélye. Az aljzat nem süllyesztett, hanem egy vékony műanyagot leszámítva szinten vannak az érintkezői, míg a linkelt dugód süllyesztettbe való (ezért is van a hengeres rész rajta). Ez onnan is látszik, hogy az érintkezői tövig fémek. Ha egy ilyet egy nem süllyesztett konnektorba dugsz, akkor főleg kihúzásnál, amikor kifele jövet megugrik a dugó megeshet, hogy megbillen a kezed, a dugó félig bent van és még röhögve benne van az áram, de az ujjad oldalról becsusszan a dugó érintkezőjére, és szerencsés esetben mondasz tőle egy elég cifrát. Ezért szokás a nem süllyesztett aljzatokhoz való dugók villáit tőben szigetelni, ld. europlug illetve angol dugó. Persze ez közel sem általános, például az amerikai dugó zokszó nélkül tövigfém, de ha már egyszer van lehetőség kizárni egy hibalehetőséget, akkor szerintem tegyük meg ;)

Új hozzászólás Aktív témák