Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zdanee

    őstag

    válasz nexus6 #112 üzenetére

    Lapozó fájlra szükséged lesz.
    - A hyberfil.sys-t viszont nyugodtan letilthatod (cmd-ből: powercfg -h off), a tablet ugyanis nem tud hibernálni, helyette egy un. Connected Standby üzemmódja van. Ez amúgy minden Win8-as tabletre igaz.
    - A legtöbb Dell cuccra nem nagyon lesz szükséged, bár nem tudom, a 3000-esre miket raktak fel. A Dell Backup-ban van egy olyan opció, hogy a recovery partíciót kimásolja egy SD-kártyára és utána letörölheted azt a partíciót. Ez kb 4GB plusz tárhely, de csak haladó felhasználóknak! Ha WiMBoot-os a rendszered, akkor ezt értelemszerűen nem tudod megcsinálni.
    - Én leszedtem a Kindle-t is, van jobb e-book olvasó is.
    - Gondolom az 1GB RAM-al nem a desktopot használod jórészt, a Chrome-ot el tudom képzelni ennyi RAM-al...
    - Alapvetően azokat a programokat szedném v tiltanám le, amik gyanúsak, hogy a háttérben is futnak és eszik a RAM-ot.
    - Dropboxból illetve más cloud-tárhelyből tuti csak a Metrós klienst hagynám fent, az ugyanis nem szinkronizál.
    - Facebook-ot vagy böngészőből, vagy úgy, hogy az értesítéseket és az élő csempéket letiltod, különben futna.
    - Skype-ból szintén a Metrós verziót használnám a fenti okokból, az asztali verzió egy Core i7-et is megakaszt, ha olyanja van.
    - Metrós VLC.
    - Igazából a legtöbb asztali alkalmazásnak megpróbálnék Metrós alternatívát keresni, azok többnyire egyszerűbb kis programok, kevésbé zabálják az erőforrásokat (cserébe butábbak is).
    - Ez most szentségtörésnek hangzik, de én bizony a metrós IE-t javaslom böngészni, ugyanezért.
    - Játszani gondolom olyan nagyon nem fogsz rajta, de ha mégis, számolj be róla, hogy mik futottak azon a hardveren! :)
    - Search indexert esetleg letilthatod, de mivel amúgy sincs túl sok háttértár a gépben, valószínűleg gyorsan lefut és utána nem okoz már problémát, szóval Win szolgáltatásokból olyan nagyon semmit nem kell letiltani.
    - Ha bátor vagy és spórolós, akkor nem teszel fel vírusirtót (az elég sokat lassítana), hanem a Windows beépítettjét használod. És ésszel internetezel, csak akkor, felelősséget nem vállalok! :D
    - Az még benne van a pakliban, hogy Metrós programot csak a C-re tudsz feltenni, szóval nagyobb Desktop programokat, ha teheted, az SD-kártyára tedd (játékokat pl). Arra viszont figyelj, hogy néha az SD-kártyát "elfelejti", azaz ki kell venni és visszatenni, hogy lássa (pl ha valami nagyon lassú kínai kártyád van, de volt már ilyen Sandisk Ultrával is nekem), szóval mondjuk az Office-ot, vagy AbevJavát nem érdemes ide rakni.

    [ Szerkesztve ]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák