Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sinesol

    veterán

    válasz CPT.Pirk #20 üzenetére

    Tetszett az írás, köszönet érte :)

    Az a föld tényleg eléggé kötöttnek tűnik, nagyon sokat dobna rajta egy komolyabb szervestrágya mennyiség, attól normálisabb szerkezete lenne. Az kitart pár évig és a teára se lenne szükség. Egyébként a teapor is hasonlóan működik, csak nagyon lokálisan. Sokkal jobb, ha az egész terület szerkezete jó és nem csak a gyökérzónában van némileg jobb minőségű talaj.
    Egyébként igy ránézésre nagyon gyenge növésűek a paprikák, ami azt hiszem az erősen kötött talaj miatt is lehet részben. A gyökérzónában hiába jobb a szerkezet, nem tudja teljesen kompenzálni az egész területet hiányoságait.
    Ahogy előttem is írták a kalciumhiányra vezethető vissza a termésvég száradása és a furcsán színeződő paprikáknál is a kalciumhiány lehet a kiváltó ok.
    A nitrogénhiány is látható, a kötött talajjal összekötve az is lehet az oka, hogy kicsit gyengén növekedtek a tövek. A kezdeti időszakban fontos a nitrogénutánpótlás, mivel később már nem fog megnőni a tő, ha korán lemarad. Na meg ilyen erősen kötött talajban a káliumfelvétel is eléggé nehezen megy, mivel az agyagos föld elég sok káliumot leköt, tehát tippre káliumhiány is esélyes.

    Lényegében azért szép termésed volt :)
    A tea helyett pedig most ősszel jó alaposan trágyázd meg az egész területet, ahová jövőre tervezed a növényeidet.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz CPT.Pirk #36 üzenetére

    A mulcsozás inkább a vízmegtartásban segít, de ha amugyis agrofóliázol, akkor nem olyan fontos.
    A szervestrágyázás az, ami javitja a talajszerkezetet, a mulcsozás is jelent valamit, de évek mire annyi lebomlik hogy lásd a hatását.
    A föld kifagyása pedig nagyon is jót tesz a talajnak, erre (is) épül az őszi mélyszántás, hogy a talaj a fagy hatására szétaprózódik és ideális állapotú lesz tavaszra.
    Amugy vegyél pár zsák érett marhatrágyát és most ősszel ásózd be az egész paprikás területen, nem kerül sokba és 2-3 évig kitart+a tápanyagokból is sok kerül a földbe.
    A zöld teának amugy szerintem nincs semmi extra hatása, gyakorlatilag ugyanigy viselkedik bármilyen más egyéb szervesanyag, kávézacc, szalmatörek, őszi levél beásózása stb. Végülis javitják a talajszerkezetet és a talajéletet. Viszont a szervestrágya is ugyanezt csinálja csak nagyságrendekkel jobban.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz CPT.Pirk #39 üzenetére

    Hát szépek ezek a dolgok a videóban, de a gyakorlatban kicsit másképp működnek a dolgok, bár kicsiben meg lehet próbálni sok mindent, kisebb területen ha tengernyi időd van, érdemes megprobálni és végülis nem is piacra termelsz csak saját használatra. :R

    Én már jelenleg csak kiskerti szinten foglalkozok ilyesmikkel, de termeltünk nagy területen paprikát, dohányt, uborkát és végigmentünk kb minden módszeren. Mondjuk hazikertben tavasszal is elég kistraktoros szántás, de azt azert látom, hogy nem olyan minőségű a föld mintha ősszel lenne szántva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák