Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Sinesol #21 üzenetére

    Ha egyszer falusi gyerek leszek, akkor majd trágyázok. :)

    A kötött talajjal sokat nem tudok kezdeni amíg nincs meg a talaj téli takarásának a kultúrája, legalább a fakéreg mulcsal. Ezt még tervezem megcsinálni az ősz folyamán, mert nem tesz jót a földnek a felső réteg kifagyása, nyáron meg a tűző napfény.

    Amúgy ha nem is nőttek nagyra a palánták, a termés igen bőséges, még folyamatosan terem az összes. Ha a black royalon nincs 100 paprika tövenként, akkor egy sem.

    daninet: nem hiszem, hogy szándékosan vertek át. Én is kaptam olyan magot ajándékba az egyik eladótól, ami nem hajtott ki. Nyilván semmi értelme nem lett volna döglött magot adni ajándékba. Ki akarná a saját üzletét rontani?

    Stehe, haddent: én amiket rendeltem az ebayen, azok az EU-n belülről jöttek. El is raktam a sok különböző ország postai borítékát mint emléket. :) Egyébként jó tapasztalatom van a magokkal, a többi mind szépen kikelt. A körülmények sokat számítanak.
    haddent, ha különleges növényt szeretnél, akkor próbálkozz a húsevő növénykékkel.

    laleh: thx!

    erick_b: megnézem később a ph-s dolgot és válaszolok majd rá, de most vendégek vannak, így csak röviden annyit, hogy a panelban nincs ablakpárkány, maximum a radiátorra tudok rátenni egy ládát, de az meg kicsit alacsony, ezért lámpáztam őket.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Sinesol #37 üzenetére

    Önmagában az agrofólia nem jó, azt valamivel le kell fedni különben megint úgy járok vele mint tavasszal. Na meg szakad is szét magától, nem egy erős dolog. Most hogy a mulcs alá tegyek-e, azt még nem tudom.

    A talaj kifagyásával viszont nem értek egyet. Nézd meg ezt a videót az ökológiai intézettől: [link], ha lenne állattartásunk, akkor adná magát ez a dolog.

    Viszont a marhatrágya dolgot szerintem megcsinálom, tényleg nem drága.
    "Zöldségtermesztésben négyzetméterenként 10 liter marhatrágyát egyenletesen keverjen be a talaj felső 15-20 cm-es rétegébe. November .. február"

    A zöld teára azt tudom mondani, hogy azon élnek a cserepes növényeink is, mindegyiken látszik a pozitív fejlődés.

    Suker10: Nekem is van egy ilyen szerem kb. növényi olajokból áll. Azt ha ráöntöd a kemény földre, pár nap múlva bele tudod dugni az ujjadat. Nem tudom pontosan mi a neve, nem is kapni másra csak mezőgazdasági felhasználásra.

    Amúgy vizet azt folyamatosan kaptak, minden nap a kerti kútból. Ennél többet már csak akvaponiában kapnának. :) - annak az építése szintén tervben van egy készülő kerti tó részeként majd az ősz során.

    Volt most alkalmam Trinidad Scorpiont kóstolni, az elég kemény volt. Magamnak Jolokiát vettem, azt daráltam kápia mellé, az is ott van a szeren. Elsősorban nem a durva csilikre mentem rá, meg most szereztem magot egy olyan csiliből is, ami kápia méretre nő, de ereje alig van, hogy legyen mennyiség növelő csilim is.

    ***
    Amúgy nem tudom átjött-e a cikkben, de ez az első alkalom, hogy szabad földben termesztek dolgokat, szal... :)

    erick_b: ez a PH mérés érdekel, szerzek majd lakmusz papírt és megnézem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák