Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz Воланд #7 üzenetére

    Igen csak 8 ról 8.1-re upgradekor is az összes drivert újra kellett húznom mert volt ami nem volt kompatibilis. Igaz azóta már új konfig de ha már drivert telepítek akkor már tökmind1 hogy frissen telepítek vagy hagyok fent mindent. Ami fontos ígyis-úgyis lementem.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Воланд #93 üzenetére

    Ok. Tehát nálad 1 milliárd forgalom kilövi az 1 milliárd buktát. Adóellenőrnek ne menj!

    „te se hasznaltal meg windows 10-et.”
    De. A fenti kifogás ‒ ha nehezen megy a megértés, akkor segítek ‒ arról szól, hogy alaptelepítésben a start screen-re boot-olt a Windows 8/8.1. Az utólagos mókolás lehetősége nem játszik. A Windows 10-ben ahhoz kell mókolás, hogy a start screen-re boot-oljon vagy váltson.

    Látom, majdnem négy év alatt sem sikerült megérteni, mit is értenek sokan a skizo felületen. Kicsit keresgélj! Ha nem találsz, szólj, és segítek!

    „azok a rendszerben levo hibak”
    Ja. Pont mint az RT-n futó IE hibái. De azt mondd már meg, légy oly’ kedves, hogy az RT mondjuk tetszőleges kód távolról való futtatását lehetővé tévő hibáit mi módon lehet kihasználni, mint csak azokon a zárt, korlátozott programokon keresztül, amiket rá írtak? Egyszer csak egy varázsütésre odapattan valami? Vagy hogy?

    „ki lehet-e majd hasznalni”
    Hány éves is vagy te, királyfi?

    @(#94) King Unique
    „hanem a híresztelések a mérvadóak”
    A fenéket! 1,5 milliárd Windows júzer 70+%-a, több, mint egymilliárd júzer nem a híresztelések miatt nem vált. Ahogy az a kb. 300 millió jelentős része sem a fantasztikus pozitív véleménye miatt váltott. Hanem mert ezzel vehetett gépet.

    Miért kevered ide a Linuxot? Nincs érved?

    „Ezek szerint a felhasználók 9x%-át totál hülyének nézed??”
    Nem. Ezt te akarod belemagyarázni a fals „érveid” fals alátámasztásra.

    „Amúgy meg mit is látott be az MS?”
    Már sokszor leírta más is, most is hiába fogom leírni, mert vagy el sem olvasod, vagy elolvasod, de nem érted meg, vagy esetleg megérted, de egyik füleden be, a másikon ki, a következő hsz-edben már ugyanezt fogod kérdezni. Azt látták be, hogy ennek a nem asztali gépekre való felületnek az alapértelmezettként való erőltetése és ami ezzel együtt járt (a multitaszking hiánya, meg más dolgok, amiken azért menet közben csiszoltak) hiba volt.

    „csak kicsit más formában”
    Pont emiatt a „kicsit” más forma miatt elfogadható. És mert a metro-s appok is ablakban futnak, egy számológép nem takarja ki az egész, 48"-os, 8k felbontású képernyőt. Jó, mi?

    Melyik s-betűs szóra is gondoltál?

    „vannak benne fura dolgok”
    Neked mik azok? A start menü? :DDD ;]

    „De ha azt mondják nekik, hogy jó”
    Itt tetten érhető az alapvető tévedésed. Én sosem mondtam a Windows 8-ra mint OS-re, hogy rossz, ahogy a legtöbb kritikus szintén nem mondta. Kizárólag a skizo felületet és az azzal összefüggő működési butaságokat bíráltam. A kettő a te agyadban mosódik egybe.

    „Illetve kettőnk között az a különbség, hogy én veszem a fáradtságot ”
    Nem. A kettőnk között az a különbség, hogy én ezt nálad sosem kérdőjeleztem meg, szemben veled, aki minden hozzászólásodba beleírod ezt, de én már unom minden egyes hsz-ben ezt cáfolni. Lásd a fentebb írtakat az MS belátásával kapcsolatban.

    „Jössz itt biztonsági résekkel”
    1. Attól, hogy más szar, ennek még nem kéne annak lennie. Főleg nem hivatkozási alap. Attól, hogy ismersz tolvajokat, drogkereskedőket, striciket, neked még nem kell lopni, drogot eladni mondjuk gyerekeknek, és „lányokat” futtatni az M5-ös mentén, és főleg nem ad felmentést hasonló dolgok elkövetését követő büntetés alól.
    2. Tök mindegy, hogy mi van máshol, ha erről a rendszerről az a hír járja, hogy milyen biztosságos, mert „a modern app önmagában egy elszeparált, Sandbox szerű környezetben fut”, az RT-t mégis elérik valahogy (lásd a fenti kérdésem woland-hoz), és éppen az RT-s IE-n keresztül is.

    „Nem tudom én nem tapasztaltam, hogy ezek miatt annyira megborult volna a rendszer, de az adott topikokban mástól se hallottam érdekes módon.”
    Értem. Tehát az MS bulletinek csak azért készülnek, hogy a bulletiníró osztály létét igazolják.
    Amúgy csak a 2015. júniusi 7 bulletinből 3-ban írják a Windows RT-s alkalmazások (MSO RT és IE) távoli kódfuttatásos érintettségét. Ennyit a sandboxos csodáról.

    „ergó milyen alapon akarsz te véleményt formálni”
    Ahogy korábban írtam: a szándékosan vagy csak az adottságaid miatt felépített fantáziavilágodból kiindulva vonsz le újabb, nyilvánvalóan téves következtetéseket. Eddig az összes Windowst használtam, amelyikről véleményt írtam. Kütyüt meg nem kell, mert nem a kütyüről, hanem annak piaci szerepléséről írtam. Szánalmas a számonkérésed, kicsit olyan, mintha az MS igazgatótanácsát Ballmer azzal akarta volna lebeszélni arról, hogy a milliárdos bukta miatt kirúgják, hogy ne a pénzügyi mutatók, hanem inkább az alapján döntsenek, milyen jól működik a gép, milyen szép színek vannak rajta. Kicsit el vagy tévedve, megint, sokadszor, sajnos nem hihető, hogy utoljára.

    „Szal ezeken kéne elgondolkodni”
    Ez a bekezdés megint csak a fantáziád által teremtett világról szól, nem rólam.

  • King Unique

    titán

    válasz Воланд #97 üzenetére

    Ja, meg a sima Win8.1-ben is be lehetett rakni a checkbox-ba a pipát asztalra boothoz, de persze annyira nehézkes volt az az egy pipa mindenkinek....8.1 U1 óta meg ugye default módon desktopot hozza be.
    Win10-nél a 8.x féle start screen még emlékszem a legelső Technical Preiview buildokban volt benne (9841, 9860), aztán 9879 és 9926 esetében már nem vagyok biztos benne, jó régen volt már. Ennyit a fórumtárs naprakész ismereteiről...
    Nekem az a megoldás tetszett, de összességében kicsit körülményes volt ki-be jelentkezni hozzá állandóan.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Воланд #101 üzenetére

    Értem. Mikor az állításodat cáfoló konkrét kérdésekre kellene konkrét válaszokat adni, nem a marketing bullshitet, akkor már annyira elfáradtál, hogy nem sikerül. De máshol majd jössz azzal, hogy így meg úgy az apró tévedéseim (értsd totál inkompetenciám) milyen félreviszik a gondolkodásomat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák