Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    válasz TapperHarry #108 üzenetére

    Már vártam a sznob jelzőt, de el kell keserítselek, nem használok semmilyen Apple eszközt (MacBook Pro tervben van), továbbá nincs iPadom és Galaxy Tabom sem, a saját mobilom meg Motorola. :)

    Mint írtam a cikkben is, az elsőnek kapott példány borzasztó volt, mint valami alpha fázisban lévő prototípus (noha az is a raktárból kihozott dobozos darab, tehát bármely vásárló hazavihette volna helyettem). A második más jobb volt, viszont vannak dolgok, amiket azért igenis elvárok/elvárunk egy eszköztől, akkor is, ha nem 180 ezerbe hanem csak 60 ezerbe kerül. Pl. az, hogy egy 20 ezer forintos fapad Samsung teló rezisztív képernyőre ezerszer jobban használható (és mellesleg ugyanezen telefon gyorsabb is, mint a Thunder, bár nem okostelefonról van szó), akkor azért 7 colon ne legyen már olyan, hogy kb. minden második érintést rosszul vagy sehogy se reagál le a cucc (ez pl. a virtuális billentyűzetnél roppant "hasznos"). És akkor ez még csak a kijelző érzékenysége.
    Nem fogunk hasraesni attól, hogy Android van rajta (ráadásul 2.2, ami egyébként korrekt dolog), miután alápakolnak egy kb. 5 éves hardvert, optimalizáció nulla, a Marketről csomó programot nem lehet letölteni, mert a spéci verzió (mivel azért csak belepiszkáltak, ezért Android MID) miatt sok dolog nem elérhető, ami meg rajta van, az meg nem biztos, hogy frissíthető (lásd a YouTube kliens frissítése ment, a Gmailnél hiába jelezte, letöltötte és telepítéskor leállt). Az meg a következő lépés, hogy amit letöltesz rá, annak is a fele hibásan vagy sehogy se fut.
    Nem egyszer leírtam/leírtuk már, hogy szó sincs arról, hogy minden tabletnek egy Galaxy Tab vagy iPad szintjét kellene hoznia, főleg nem 60 ezerért. Csak épp egy minimum használhatósági szintet üssön meg és ez ne abból álljon, hogy "jaj, hát megy rajta a net, meg az email, és de jó", mert ehhez baromi felesleges 60 ezerért venni egy eszközt, ami kb. másra nem is alkalmas.

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák