Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LeveseSthal

    csendes tag

    Azért akik bőszen huzogatják a vállukat...

    " Á engem nézhetnek nincs semmi érdekes a feltöltött dolgaimban csak egy kis pdf meg mákosguba tekercs recept... meg a bulis képek... meg a munkahelyi excel... meg egy kis ez meg az... kis pont vagyok én...."

    Szóval akik ezt ilyen könnyen veszik majd jusson eszükbe, ha mondjuk ne adj isten 5 év múlva jelentkeznek egy álláshírdetésre és a felvételíztető lekéri jó pénzért az állásra jelentkező - személyes profilját - de hívhatjuk ahogy akarjuk..pl a google vagy más cégtől (elfogadtad a szerződési feltételek amikor használtad a szolgáltatásait)

    Ez nem fog "semmi fontosat" tartalmazni csupán:
    - Milyen munkahelyi adatokat töltött fel tárhelyre?
    - Mikor töltötte fel?
    - Meddig szokott dolgozni? (tudjak mikor merre jársz mikor hagyod ott a munkahelyed munkaidő végén)
    - Szokott túlórázni?
    - Mennyire tud jól angolul , németül? -> szokott idegennyelvű filemekt nézni?
    - Milyen a politikai nézete? (a leendő munkáltató tuti az ellenkező pártot fogja szeretni)
    - Milyen a szexuális beállítottsága?
    - Van-e tartozása? (hány felszólító emailt kapott pl)
    - Milyen gyakran jár el bulizni? mondjuk hetente?
    - Akar-e gyereket?

    és még sorolhatnám...

    Tudom nem feltétlen tartozik szorosan a tárhely témához DE ennek is része pl egy cég életében fontos az adatbiztonság még ha az itteni usereknek nem is az és tuti NEM fognak felvenni olyan embert aki mindenféle dolgokat feltölt a világhálóra pláne munkahelyi exceleket.

    És Biztosak lehettek benne hogy egy jó állásra jelentkezőről kifogja fizetni a személyiségi profilról azt az összeget a cég mert megéri neki hogy megfelelő és megbizható embert vegyen fel az adott állásra. Ne pedig egy arra alkalmatlanra költse a cég az idejét és a pénzét.

  • LeveseSthal

    csendes tag

    válasz radi8tor #128 üzenetére

    MOST nincs ilyen ... egyenlőre.... de tudod majd jön az a bizonyos email... ami a Kedves felhasználónk a szerződési feltételek változtak az alábbi pontokban.... ismerős? van az a Facebook nevezetű cég aki szokott ezzel szórakozni...

    Én tényleg nem akarok senkit lebeszélni az ilyen dolgok használatáról döntse el mindenki milyen kockázatot vállal és milyet nem hajlandó.

    Amúgy nem kell konkrét levél tartalomra gondolni nem szükséges... elég pl hány felszólító levele érlezett az elmúlt egy évben az emailcímére ... pl fizeti e rendesen a hitelét.... nem kell a tartalom elég a darab szám.

    De mégegyszer mondom mindenki döntse el magában akarja-e azt a bizonyos "vadászt" játszani a jövőben vagy nem.....

    [ Szerkesztve ]

  • LeveseSthal

    csendes tag

    Sehol nem írtam hogy a Facebook küldi a levelet. :(

    De én tényleg nem akarlak meggyőzni semmiről tegyél belátásod szerint nem az én problémám

    [ Szerkesztve ]

  • LeveseSthal

    csendes tag

    Tök jó lehet ez a Bitcasa ... már csak arra kell figyelnem nehogy véletlenül olyan nevet adjak a file-nak amit feltöltök ami véletlenül is hasonlít bármire ami szerintük illegális mert törlik minden szó nélkül.
    Hát ez óriási

Új hozzászólás Aktív témák