Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szeko2

    tag

    válasz Gaga_30 #196 üzenetére

    Normális, az én netem is ennél jóval többet tud, és nálam is "csak" ennyivel tölt fel.
    (Mondjuk nálam sem a Skydrive, sem a Dropbox, sem pedig a Google Drive nem gyorsabb.)

    Mai napig keresem egyébként a tökéletes "netes vincsi" eljárást, de eddig a Bitcasa tűnik a legjobbnak.
    Volt már több alkalommal is visszahozhatatlan adatvesztésem (volt tűzeset, volt elromlott vincsi, volt rossz dvd alapanyag, elromlott dvd író, elveszett pendrive stb...stb...stb...).

    Kb. 25 éve foglalkozom számítástechnikával hobbi szinten (38 vagyok). Régóta fotózgatok is, talán az elsők között álltam át anno a digitális fényképezőgépekre. Az elmúlt két évtized alatt számtalan fényképet készítettem (több tízezer darabot), több száz órányi filmet vettem fel, melyeknek máig keresem a tökéletes tárolóhelyet.

    Jelenleg 3-4 TB adatnak kellene hely, ezt tudomásom szerint csak a Google Drive tudja (horribilis áron, havi szinten annyit kérnek a 4 TB tárhelyért, mint a Bitcasa évente a korlátlan tárhelyért).

    Természetesen, ahogy fejlődik a technika, úgy igényel 1-1 fotó egyre nagyobb tárhelyet, jelenleg egy fényképet 5 megában tárolok, de néhány év múlva 10-15 mega is lehet egy jpeg (emlékszem a régi, 286-os gépemen még a 40 megás MFM vincsi tele volt játékokkal, és több száz jpeg is volt rajta, néhány kilobájtnyi képekkel, VGA felbontásban.

    Jelenleg a családi filmeket, kisvideókat (melyeket napi szinten készítek kamerával és mobillal egyaránt), szívesen tárolom le, mindig van rajtuk olyan jelenet, amit évek múlva szívesen visszanézek. Ezeket jelenleg fullHD-ben rögzítem, de néhány év, és itt lesz az UHD, 4K satöbbi, szóval, a Dropbox és a Skydrive jelenlegi tárterülete lófütyire sem elég.

    Örömmel olvastam a Dropbox egyik vezetőjének pár héttel ezelőtti nyilatkozatát, melyben azt mondta, hogy néhány éven belül már nem lesz szükség merevlemezre, mert online tárhelyek lesznek, és a Dropbox úgy bővül, ahogy igény van rá.

    Hát, én már várom azt az időt, hogy az online tárhelyszolgáltatók ténylegesen versengjenek az ügyfelekért. A mostani árak alapján még nincs verseny, én a Bitcasa-t kezdem használni.
    Ha tudtok jobb szolgáltatást 3-4 TB tárterületre, feltétlenül szóljatok!!!

    A cikk szerzőjének pedig nagyon köszönöm, hogy felhívta a figyelmemet a tárhelyre, engem mindenesetre meggyőzött, a 20%-os akciót pedig szintén nagyon köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák