Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz erdoke #71 üzenetére

    "Próbálj ki egyszer egy iPadet mindenféle szoftverrel, amit direkt rá írtak, és csak akkor akarod majd kézbe venni a laptopot, ha nagyon muszáj."

    Én most rendeltem meg az iPad 2-met, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy "be fog válni", pedig anyámnak iPad-je van, tehát teljesen jól ismerem az eszközt.

    A problémám a következő: míg egy normálisan működő laptop touchpad-en egyetlen ujj mozgatásával mindent elérsz, addig iPaden a 10 hüvelykes kijelző teljes területén mozgásban van a kezed. Mikor anyámnál huzamosabb ideig használtam az iPad-et, arra jöttem rá, hogy fáradt a kezem, a csuklóm, míg laptop esetében a csuklóm, kézfejem a noti élén támaszkodik, és a mutatóujjam mozog egyedül, és a csuklóm is végig rögzítve van. Tehát sokkal kisebb fizikai mozgást igényel egy touchpad, mint egy érintőkijelző. Mindenesetre megpróbálunk "összebarátkozni", mert maga az eszköz csalogat, és bizonyos dologra sokkal gyorsabb elérést biztosít, ugyanakkor úgy gondolom, hogy egyhuzamban használva egy iPad (meg egyáltalán maga a tablet) sokkal fárasztóbb, mint megtámasztott könyökkel, csuklóval, egyetlen ujjal touchpaddel vezérelni egy laptopot. És akkor a fórumozásról, gépelésről nem is beszélve...

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz kolosanyi #78 üzenetére

    Hogyhogy mi az? Ne haragudj, de ha nem használtál még huzamosabb ideig táblát, akkor fogadd el ezt a tényt. Nekem több óra használat után szabályosan sajgott a csuklóm és az ujjaim. Ennek semmi köze a fizikai erőnléthez.

    Egy laptop élein simán pihenteted a csuklód, a hardveres billentyűzet is 1000x kényelmesebb, mint a virtuális. Az, hogy egy 10 hüvelykes kijelző fölött hadonászol, igen is baromi fárasztó tud lenni huzamosabb használat esetén. Próbáld már ki azt, hogy az ujjaddal ide oda böksz egy 20cm-es sugarú körben, csináld meg 100x, és utána mondd, hogy nem fárasztó. Ehhez képest a touchpaden egyetlen ujjamat mozgatom 2-3cm-es szakaszokon, tehát én csak a töredékét teszem meg annak a fizikai távnak, amit az egér megtesz helyettem. Igazából az a gond, hogy ez egyszerűen tény, kár is rajta vitatkozni. Persze tableten is lehet ügyeskedni, ha megfelelő szögben van, azzal sokat lehet javítani a problémán, de ettől még, ha a jobb felső sarokba kell kattintani, akkor oda kell nyúlni, ami egy intenzív használat esetén fárasztó tud lenni. Én inkább lezártam a képernyő elforgatást, és átdöntöttem úgy az iPad-et, hogy ne kelljen nyújtózkodni. :DDD Nyilván hosszabb olvasás, videózás esetén nincs ezzel gond, de aki össze-vissza kattintgat, és teszi ezt egyhuzamban órákon át, annak sajogni fog a csuklója, sőt talán még a válla is. Fórumozásról, illetve ehhez hasonló hosszúságú hozzászólásokról nem is beszélve, az már mazochizmusnak minősül. Mondom ezt úgy, hogy:

    anyámnak ez már a harmadik iPad-e, én beszéltem rá a kezdetektől fogva, és én is rendeltem magamnak egy 2-est. Ettől függetlenül tisztában vagyok a hátrányokkal, ami igazából nem magának az iPadnek a hátránya, hanem egyáltalán összességében a tableteké. Nézz rá mekkora egy touchpad, és mekkora egy 10 hüvelykes kijelző. Na, pont annyival kell többet dolgoznia a kezednek. Szerintem elég nyilvánvaló, hogy ennek vannak hátulütői is. Például az iPhone-t is kézben tartva a legkényelmesebb használnom, mert kényelmesen átérem a hüvelykujjammal, és a csuklóm sincs igénybe véve, vagy akár meg is támaszthatom.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz erdoke #80 üzenetére

    Már ne haragudj, de ha netezel, és a 10 hüvelykes képernyő minden pontján linkek találhatók, te pedig ide-oda nyúlkálsz a kijelző fölött, akkor ki ne találd már, hogy ebben nem lehet gyorsabban elfáradni, mintha egy laptopon a touchpaden a mutatóujjaddal egy laza mozdulattal odalököd az egérmutatót. Persze laptopok, fotelek között is van eltérés, de nagyon szívesen lefotózom, küldök neked egy képet arról, hogy hány szögben támasztom magam laptopozás közben. Gépelés közben támasztva van a könyököm, ha viszont csak böngészek, akkor a teljes alkarom és a kézfejem pihen, gyakorlatilag egyetlen ujj (mutatóujj) mozgatásával tudom vezérelni a gépet. Hogy irányítod csak a hüvelykujjaddal, ha a képernyő különböző pontjára kell böknöd adott esetben? Egyébként meg simán lehet az is, hogy adott időn belül én többet kattintok, mint te (mittudomén, valami rejtett idegrendszeri problémából adódóan :DDD ) ami órák elteltével fárasztóvá válik. Szerintem ha van egy 3X4cm-es touchpad, amin utasítást adsz az egérmutatónak, hogy az hova mozogjon, az nyilvánvalóan kisebb energiabefektetés, mintha neked kell fizikálisan eljutnod a képernyő adott pontjára.

    Fogtam én már mindenhogy, de lévén, hogy az egész eszköz egy érintőkijelző, így mindenképp nagyobb területet jár be a kezed. Ha fel kell nyúlni a tabekért, akkor fel kell nyúlni. Én meg arra tippelek, hogy te megnyitod amit kell, tudatosan, míg én sok esetben már berögzülten kattintgatok ide-oda fel-alá, ami egy idő után meghozza az eredményét. De azt egyszerűen nem értem, miért nem nyilvánvaló számodra, hogy egy touchpaden kisebb területen mozogsz, mint egy 10"-os kijelzőn. Tavaly nyáron 2 hónapig napi szinten használtam, néhány óra után sajgottak az ujjaim, csuklóm.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz sien #90 üzenetére

    Nem ez a lényeg, hisz ez már csak felhasználási szokástól függ. Egy 3 cm-es ujjmozdulattal, ami a mp töredéke alatt történik, el tudsz jutni a legnagyobb monitor egyik pontjából a legtávolabbikba. Ezt megcsinálom neked oda -vissza 10X 3mp alatt. Majd meglátjuk, hogy tablet fölött hadonászva is ugyanilyen hatásfokkal, gyorsasággal, kényelemmel oldható-e meg ugyanez... Persze sok értelme nincs a dolognak, de aki képes 5 másodpercenként 6-8 oldalt frissíteni, az megnézrm, meddig bírja ugyanezt egy táblán.

    Erdőke azzal indított, hogy semmivel sem fárasztóbb, mint a noti, de azért az első ezt követő sora az volt, hogy két kézzel fogja az iPadet. :DDD. Az a baj, hogy szerintem ez a kérdés annyira egyértelmű, hogy vitára se érdemes. Mintha arról beszélnénk, hogy a kerék vagy a kocka gurul jobban. Az már egy más kérdés, hogy a felhasználási szokásokból eredően van, aki nem jut el odáig, hogy elfáradjon. Nem nyitja meg ugyanazt az oldalt percenként 10X, nem nyit meg egyszerre 50 tab-et "megszokásból", stb.

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák