Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz erdoke #80 üzenetére

    Már ne haragudj, de ha netezel, és a 10 hüvelykes képernyő minden pontján linkek találhatók, te pedig ide-oda nyúlkálsz a kijelző fölött, akkor ki ne találd már, hogy ebben nem lehet gyorsabban elfáradni, mintha egy laptopon a touchpaden a mutatóujjaddal egy laza mozdulattal odalököd az egérmutatót. Persze laptopok, fotelek között is van eltérés, de nagyon szívesen lefotózom, küldök neked egy képet arról, hogy hány szögben támasztom magam laptopozás közben. Gépelés közben támasztva van a könyököm, ha viszont csak böngészek, akkor a teljes alkarom és a kézfejem pihen, gyakorlatilag egyetlen ujj (mutatóujj) mozgatásával tudom vezérelni a gépet. Hogy irányítod csak a hüvelykujjaddal, ha a képernyő különböző pontjára kell böknöd adott esetben? Egyébként meg simán lehet az is, hogy adott időn belül én többet kattintok, mint te (mittudomén, valami rejtett idegrendszeri problémából adódóan :DDD ) ami órák elteltével fárasztóvá válik. Szerintem ha van egy 3X4cm-es touchpad, amin utasítást adsz az egérmutatónak, hogy az hova mozogjon, az nyilvánvalóan kisebb energiabefektetés, mintha neked kell fizikálisan eljutnod a képernyő adott pontjára.

    Fogtam én már mindenhogy, de lévén, hogy az egész eszköz egy érintőkijelző, így mindenképp nagyobb területet jár be a kezed. Ha fel kell nyúlni a tabekért, akkor fel kell nyúlni. Én meg arra tippelek, hogy te megnyitod amit kell, tudatosan, míg én sok esetben már berögzülten kattintgatok ide-oda fel-alá, ami egy idő után meghozza az eredményét. De azt egyszerűen nem értem, miért nem nyilvánvaló számodra, hogy egy touchpaden kisebb területen mozogsz, mint egy 10"-os kijelzőn. Tavaly nyáron 2 hónapig napi szinten használtam, néhány óra után sajgottak az ujjaim, csuklóm.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák