Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • khalox

    őstag

    válasz 1egaly #299 üzenetére

    Ez a szokásos jogosultságok miatt van így. Az alkalmazások alaphelyzetben nem tudnak írni az SD kártyára, így a külső fájlkezelők (pl. ES Explorer) sem. A beépített fájlkezelő viszont rendszerprogram, az azoknak megfelelő jogokkal, azzal tudsz írni.

    Kivételek is vannak persze: amelyik alkalmazás támogatja az SD kártyára áthelyezést, az a saját mappáiba tud írni (de csak azokba). Az Asus egyedi beállításokban (vagy hogy hívják, nem tudom) alapértelmezett telepítési helynek is be lehet állítani az SD kártyát, csak az a baj, hogy az adatok azok már nem mennek oda akkor sem. (Sokra mész egy 1,5 GB-os játéknál vele, hogy 50MB az SD-n "terpeszkedik", az adatok meg a belső tárhelyen nem férnek el.)

    Egyetlen "értelmes" megoldás a root, az SD kártya átparticionálása és a Link2SD Pro program (fizetős). Így gyakorlatilag csak a külső SD-kártya mérete szab határt a telepített alkalmazások méretének. Én megcsináltam, működik - csak nem a L-on, egyelőre.

    Egyébként meg az egész Androidtól néha a gutaütés kerülget. Pl. hogy a haragban van az, hogy telepíteni akarsz valamit, ami biztosan nem fér fel, de ennek ellenére a play simán elkezdi letölteni, és persze megszakad, amikor elfogy a tárhely - de a letöltött fájlrészletet nem törli egyből, a helyet nem szabadítja fel. Értem én, hogy ne telepítsen ilyet, de pl. egy gyereknek magyarázd el...

    A másik fura viselkedés, amire nem jöttem rá, hogy miért kell a fényképeknél a thumbnail adatbázisnak cirka 300Mb(!)-nak lennie, mikor az összes fénykép mérete sincs annyi. Az tuti valami bug.

    A 8 GB-os verziónál a "sima" felhasználó hamar ideggörcsöt kap, a 16 GB az több mindenre elég, ott el lehet lenni root nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák