Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz nonolada1 #140 üzenetére

    Még nekem sem sikerült eddig összekevernem az iPhone-t más készülékkel, de az átlag ember - aki pl ott ült a 9 fős döntnökök között - simán összekeveri még a nem hasonló termékeket.
    Közel tíz éve használok PDA-kat, illetve okostelefonokat. Amikor az első iPhone elindult kis hazánkban, akkor épp egy Samsung i780-asom volt, ami még véletlenül sem hasonlít az iPhone-ra. Mégis, sok ember mikor meglátta, hogy a kijelzőhöz nyúlok, megkérdezte, hogy ez az új iPhone készülék.
    Amikor már tisztult a kép az emberek fejében, akkor is rengeteg készülékre gondolták azt, hogy iPhone a kezemben, legyen az Moto Defy, HTC Sensation, Google Nexus S vagy sorolhatnám hosszan. (Egyedül a Moto Flipout-ot nem keverték össze vele...)
    Ugyanezt elmondhatnám a tabletekre is. Volt sok ilyen készülékem. 2009 év végén pont egy HP 2710-es volt nálam eredetileg két hónapra, de aztán nálam maradt még jó fél évig. Az emberek észre sem vették, hogy mit használok. Aztán jött az iPad bemutatója, és mindenki kérdezgette tőlem, hogy ez az új iPad, ugye, már látta az interneten.

    Az iPhone, iPad egy divat, egy életérzés, egy ikon (amellett, hogy jó készülék is, de mesze nem a legjobb mindenre). Mivel ilyen státusban van, ezért az átlag ember számára szinte minden érintőkijelzős készülék olyan, mint az iPhone/ iPad. Aki kicsit ismeri már a készülékeket, könnyen meg tudja különböztetni, de mások összetévesztik. Nem véletlenül jött az a zseniális húzás, hogy a laptop hátulján világítson az alma - egyből meg lehetett különböztetni, ami presztízst adott a használójának.

    Szóval én sem értem, hogyan tudják az emberek összekeverni a nyilvánvalót, de megy nekik, méghozzá könnyedén.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák