Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz stevve #296 üzenetére

    >Látom, nem tanultál statisztikát az iskolában

    Ezt most benezted, ugyanis en pont tanultam statisztikat (szamitastechnikai programozo es kepesitett konyveloi szak). Te azonban azt nem igazan latod at, hogy:

    1) Az elso felmillio eladott peldany p*csa, semmi ahhoz kepest, hogy mennyit fognak ebbol eladni az elso 2-3 evben (cca. 10-20 millio minimum). 1 ev utan mar erdemes statisztikakat bujni

    2) Az Apple tipikusan az a brand, aminek hatalmas koveto tabora van. Probalj csak meg egy uj Mercedes E-osztaly megjelenese utan 1 honapban statisztikat csinalni arrol, kik vasaroljak az uj autot. Elarulom, kik lesznek 90 %-ban: a taxisok (akik eddig is E Mercit hajtottak, egesz karrierjuk soran) meg a hardcore Mercedes tulajdonosok (akik elozo generacios E-osztalybol, ill. aktualis C-osztalybol ulnek at). Ugyanigy semmi ertelme azt nezni, az elso honapban ki vesz almas kacatot, mert joooo reszuk alma-hivo, tovabbi jelentos reszuk pedig a technologiara fogekony fiatal, akik mindent megvesznek, ami "latest gadget". De a termek eletciklusanak tovabbi reszeben ez mar korantsem lesz igy, be fognak tevedni a boltba az "egyszeru" emberek is.

    >Inkább te gondolj bele abba, hogy anyámnak
    >az egeret nehéz megtanítani, akkor miért pont
    >érintősön akarna gépelni? mert addig ok, hogy
    >az ikonra bök, de mi van, ha bejön a böngésző?
    >csak nézi? Csak ugyanazt szajkózod, mindegy,
    >ki mit ír.

    En nem vagyok pszichologus, de jozan paraszti esszel is konnyu belatni, hogy az egerre nem fogekony embereknek mi a bajuk az egerrel. Elarulom: az, hogy egy muanyag szappantartot tologatnak, mikozben furcsa dolgok tortennek egy nagyon kicsi objektummal a monitoron. Nem vilagos, merre es mennyit kell tolni-huzni az egeren, minek van rajta 5-6 db gomb (tudom, az Apple egereken nincs ennyi), meg kulonben is, miert ilyen bonyolult ez?

    Szerinted ha egy ilyen embernek azt mondod, hogy az ujjaval bokjon a kijelzore, egy nem annyira kicsi de annal szinesebb ikonra, az nehezseg lesz neki? Egy 3 eves gyerek is siman elkezeli az iPadet -- probalj neki a kezebe adni egy Windows 7-es asztali gepet, egerrel, billentyuzettel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák