Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz X-Master #20 üzenetére

    Mondok neked pár dolgot, de csak azért, mert a hozzászólásodban az indulatokon kívül nem sok tényszerű dolog volt.

    -Az Android nyílt forráskódú, ebből adódóan olcsóbb és több fejlesztő fantáziáját megmozgatja. Nem is értem, hogy miért mondogatod, hogy a "100 ezer fölötti vackok", mikor a legdrágább WM alapú gép majdnem 200 ezer.
    -Könnyebb rá fejleszteni. A Google azért elég jó a fejlesztők támogatásában, mélyedj el az SDK-ban, meglátod.
    -Sokkal egyszerűbb a minőség szempontjából ellenőrzött szoftverek letöltése: az Android Marketban 200 ezer alkalmazás van, a Windows Marketplace szerintem százas nagyságrendű, igaz, sokkal később indult.
    -Kisebb hardverigény: nem azért elég az Androidnak az 528 MHz, mert "kiforratlan szar", hanem mert ezerszer jobban van optimalizálva. A Windows Mobile-nak ez az egyik fő baja, a Microsoft is belátja, nem véletlenül fejlesztik már évek óta a 7-es verziót.
    -Felhasználóbarát interfész: próbáltál már egy 2,8 hüvelykes Windowsos gépet ujjal kezelni? Én igen, nekem nem ment, az Androidot viszont már erre tervezték, ezért megy.
    -Az Android folyamatosan fejlődik, a Windows Mobile-nál pedig még a gyengécske 6.5-re is rengeteget kellett várni.
    -A Google Maps 3.1.2-vel együtt az Egyesült Államokban ingyen lehet majd navigálni az Androidokon. GPS navigációról van szó, ismétlem, ingyen.

    Jó dolog a Windows Mobile, speciális alkalmazások futtatására még mindig a legjobb, sem az Android, sem az iPhone nem helyettesítheti. De egy átlagfelhasználónak lassú és nehézkes, kis túlzással csak a HTC tudja normálisan kihasználni, az ő termékeik meg elképesztően drágák. Bár te véded, már Steve Balmer is több interjúban kifejtette, hogy egy idejét múlt, nehézkes vacak az egész. A 7-es bízom benne, hogy jobb lesz, a gond csak az, hogy már a piacon kéne lennie, de úgy néz ki, hogy a következő egy évben sem lesz.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák