Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz Zirowe #29 üzenetére

    Engem nem csak a sokféle beharangozott és átnevezett android rendszerek zavarnak, hanem az is, amit úgy élek meg, hogy túl nagy hangsúlyt adnak mindennek. Sok olyan funkció van benne az új szoftverekben, ami jó ugyan, de minimális réteg használja ki (az itt fórumozók közül talán többen, de messze nem annyian, mint ahányan felszólalnak emiatt).
    Az jut eszembe erről, ami engem is meglepett egy felmérésben:
    A budapesti lakcíme mellett az egyik érv a kultúra - kiemelve a színházak - könnyebb elérhetősége volt. Mindemellett vidéken többen látogatták a színházakat és a Bp-i színházak látogatóinak egy szignifikáns része is vidéki ember volt. Végül rájöttek a titok nyitjára: sokan nem éltek a főváros adta előnyökkel, csupán a tudat, hogy "ha akarok, akkor megtehetem" elegendő volt. Ezt látom most már a telefonok kapcsán is: vannak, akik nem használják a GPS-t, csak az első egy hónapban, mikor még új a készülék és kipróbálják, de legalább elmondhatják, hogy ha esetleg kellene, akkor ott van.

    Ami pedig igazán bosszantott: Több emberrel is találkoztam ,aki venni akart Gt540-et, X8-at, de a "hozzáértők" lebeszélték, mert csak 1.6 van rajta. Noha kipróbálták a telefont, ami tökéletesen megfelelt nekik, tetszett nekik, de köszönhetően a számmisztikusoknak, vettek egy drágább vagy kevésbé tetsző telefont.
    Ez a fogyasztói társadalom népbetegsége...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • skajwa

    senior tag

    válasz Zirowe #36 üzenetére

    "Mondjuk szerintem még mindig több újdonságot tartalmaz és kisebb hírveréssel jár egy egy android verzió megjelenése, mint egy iOs frissítés.."

    Lehet azért, mert az iOS egységesen kijön az összes iphone-re (ami igaz csak 3db, mert a 2g-hez hack kell már...), viszont ha kijön egy új anrdoid verzió, akkor az a megjelenés pillanatában a legtöbb user számára csak egy hír, hogy MAAAJD jön az ő készülékére is valamikor később a frisstés. (már ha jön....) Ez nem az android hibája, hanem a gyártóké, de akkor is idegestő és nekem ez az egyik legnyomósabb indok, ami az iphone mellett tart.

    Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

  • fateless

    veterán

    válasz Zirowe #36 üzenetére

    Arra utaltam - látom, nem volt egyértelmű - hogy azért, mert akkor még csak 1.6 volt rajta, nem már 2.1 (noha tudott volt, hogy jön a 2.1), ezért azt mondták arra a készülékre, hogy nem szabad megvenni.
    A gyári frissítés pedig nem egy világrengető dolog android alatt, még egy hozzá nem értő is meg tudja tenni.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • joey04

    titán

    válasz Zirowe #49 üzenetére

    na ezek alapján nem beszéltek ti annyira másról, sőt. annyival rontottam a helyzetet, hogy pl egy 1.6ra kijön a 2.1, akkor, amikor a 2.3 kopogtat már. vagyis a lemaradás továbbra is megmarad. Azzal megspékelve, hogy ahogy mondtad is, következő frissítés már nem várható.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • fateless

    veterán

    válasz Zirowe #49 üzenetére

    Értem, amit mondasz és egyet is értek vele, hogy inkább a frissebb szoftververzióval rendelkező készüléket a jobb megvenni. (Azért a régi rendszer nem jelenti feltétlenül, hogy lassú rendszer - csak el ne kezdje nekem egypár ember nagy okosan leírni, hogy mennyivel gyorsabb lett a telefonja a frissítéskor. Nekik előre szólok: nem azt írtam, hogy minden esetben ugyanaz maradt a sebesség /te jó ég, már előre le kell ilyet írni, mert tudom, milyen értetlenek néhányan/) Az 1. kategória kilőve, azzal nem is akarnék foglalkozni.
    A 2. kategória az, amire utaltam (nem a főzött romos változatról, amit én sem szívesen használnék), amikor lehet könnyedén otthon frissíteni az OS-t.

    Ahonnan pedig elindultunk: a fogyasztói társadalom...
    A körülöttem levő emberek egy jelentős része akar vagy már vett android telefont, mert az most menő, felkapott, sikkes. A fényládában is arról beszélnek, akkor az biztosan jó lehet. Aztán mikor megveszik, akkor kipróbálgatják/ták, néhány dolog felkerült a telefonra, de pár hét utántól alapvetően 4 felhasználási terület maradt: telefon, sms, ébresztőóra, játék. (Persze emellett még sok minden más is, pl számológép, ha mondjuk a 7x12-t ki kell számolni ;] ) Kifejezetten érdekesnek találom, amikor az ilyen OS-sel vásárolt telefon tulajdonosának az első kérdése, hogy hol lehet kitörölni teljesen a cellurális adatkapcsolatot.
    Erre degradálódik le az Android.
    A mobil iroda funkció, ami az okostelefonok (előtte PDA-k)elsődleges célcsoportja volt, az pedig százalékos arányban leépült. Mára divattermék, státuszszimbólum és játékeszköz lett elsősorban az okostelefon, és csak másodsorban egy "okos" készülék. Az Apple ezt nagyon ügyesen látta és lovagolta meg, le a kalappal előttük. készülékeikben jelenleg is csak másodlagod az "okosság" funkciója, noha képes kiszolgálni sok funkciót, de nem erre helyezik a hangsúlyt, ahogy most már a WM sem, mivel a piac erre mozdult el. A piacot pedig követni kell, mert ott van a pénz, ott van a fogyasztó és az ő társadalma.

    Azt gondolom, ha van még kedved, akkor privátban folytassuk mindezt, hogy ne töltsük tovább a topicot OFF-témával.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • kristof83

    aktív tag

    válasz Zirowe #64 üzenetére

    Légyszi fotózd le a babgulyást is amit már a 7.4-essel melegítettél. :))
    Gondolom már mikro is van benne annyit tud... :DD

  • fateless

    veterán

    válasz Zirowe #60 üzenetére

    Én erre már mondtam példát egy másik hírnél: ha kijön egy új verzió, onnantól kezdve max annyit engedni, hogy eggyel korábbival lehessen kiadni telefont, de régebbivel semmiképpen se!
    Ez egy nagyon nagy szög az android koporsóján, és nem szeretném, ha ebbe bukna bele, hiszen én is elégedett android felhasználó vagyok.

    Látod, ezzel nagyon egyet értek; minden egyes mondatát örömmel fogadnám, ha megvalósulna.

    A lassúsághoz: nyolc éve használok WM-es készülékeket - eleinte PDA-kat, később okostelefonokat. Elsősorban ma is az irodai funkciók az elsődlegesek számomra, valamint a navigáció (épp ezért egy androidos telefonhoz hozzá kell még számolnom egy navi programot, illetve egy jó irodai progit - van ez utóbbiból ingyenes változat?), játék pedig nincs is a telefonomon, csak ami gyárilag rajta volt, de azt sem használom.
    Szóval a lassúsághoz már hozzászoktam (szégyen a "picipuhára" nézve), még ha ne mis tartom indokoltnak. Épp ezért nézegetek néhány androidos készüléket, hogy ezen túllépjek.
    Jelenleg viszont ez a terület - a gyorsaság - valamint még inkább a felhasználói élmény lett az elsődleges funkció.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz Zirowe #68 üzenetére

    Arról tudok, de az nem elég nekem. :(

    Akkor egy napi progi és egy "office" a megveendő...

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák