Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz fateless #52 üzenetére

    Igen, a fiatalok nagy része, aki nem ért a témához, az ezért vesz androidot, vagy vmi egyéni rendszerű olcsóbb samsungot (nem bada), mert
    1. tapicskolós
    2. olcsó
    3. menő (ez utóbbi főleg az android vásárlására vonatkozik, mert az él a köztudatban, hogy az a jó, az a szabadság, amivel nincs is semmi bajom :) )

    És valószínű, hogy mivel nem ért hozzá, a legolcsóbbat fogja megvenni, és valóban nem fogja kihasználni az egészet, csak egy töredékét.

    Ám ez a szép az androidban, hogy még a hozzá nem értőket is rászoktatja arra, hogy tágítsák az érdeklődési körüket, mivel ott figyel a market a telefonon (jobb esetben ugyebár), és egyre több funkciót fog használni, esetleg elkezd utána olvasni neten.
    Szifon is kb hasonlóan hatott a piacra.

    De ha még ezt félre is tesszük, sok 1.6os telefon még az alapfunkciókban is tetű lassú tud lenni (a már említett optimus), ami egy laikusnak is feltűnik rövid használat után.
    Ezután két lehetősége lesz:
    1. egy életre megutálja az androidot, és vagy megtartja, vagy eladja gyorsan, de semmiképpen sem fog venni megint ilyet
    2. keress vkit, aki megbuherálja neki (telók frissítését szoktam elvállalni, és eléggé mókás kérésekkel szoktak hozzám fordulni emberek, de örülök annak, hogy legalább foglalkoznak a témával)

    Minél kisebb részét használja ki vki egy androidos telefonnak, annál inkább az első lehetőség a valószínű.
    És ez a googlenak nagy baj lesz a jövőben, ha engedi.

    Én erre már mondtam példát egy másik hírnél: ha kijön egy új verzió, onnantól kezdve max annyit engedni, hogy eggyel korábbival lehessen kiadni telefont, de régebbivel semmiképpen se!
    Ez egy nagyon nagy szög az android koporsóján, és nem szeretném, ha ebbe bukna bele, hiszen én is elégedett android felhasználó vagyok.

    Amúgy az 1.6os lassúság példádra: első androidos telóm egy magic 32b volt 1.6al, és szó szerint megutáltatta velem az androidot a lassúsága miatt, adtam el, amilyen gyorsan csak lehetett, és többet nem akartam ilyet, aztán véletlenül desire lett belőle, ami ég és föld, és azóta elégedett vagyok :)
    Ám ugyebár ez a magic 1.5el jött ki, utána 1.6ra lehetett frissíteni.
    A teló kb használhatatlan. A főzött 2.1 elég sokat dobott rajta sebességben és használhatóságban, már egész tűrhető volt, aztán a 2.2es romokkal még egy kicsit gyorsult. Pedig nem is gyári optimalizált rom volt, hanem főzött!
    Szóval szar hardverrel is lehet jó eredményeket elérni.

    Amúgy szerintem ez nem off :)

    Bár senki sem reagált még arra a hsz-emre, hogy a geeks.hu-n amikor a kezükbe vették a telót 2.3 volt rajta :D

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák