Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mkRoland

    senior tag

    válasz 1501N #564 üzenetére

    Üdv a klubban! Haladjunk sorjában:
    1, Memóriakártya csere nagyobbra => amíg nincsenek rajta alkalmazások telepítve és nincs partícionálva, addig nem jelenthet gondot a nagyobbra történő csere, ahogy leírtad. A formázásnál viszont vigyáznod kell, ugyanis a telefon nem tud mindenfajta fájlrendszert lekezelni, ugyanakkor a régi FAT-nek van méret-limite, a FAT32 lesz az ideális választás, alapbeállításokon. Ezt követően másolhatod fel az összes mappát és fájlt az új kártyára (célszerű a rejtetteket is).
    2/a, Amikor a Kamerát elindítod, fevő nézetben felülről a 2., állítva pedig jobbról a 2. ikon egy áthúzott parabolla-antenna-szerű jel. Ez legyen "Igen"-re állítva (rá kell kattintanod) és a Beállításokon belül a "Hely és Biztonság" menüponton belül lesz a GPS-vevő bekapcsolása (vagy valami nagyon hasonló néven). Kell egy kis idő, amíg megtalálja a helyzetét, de ha a legutóbbi pozíciód óta nem mentél sokkal messzebb és tiszta rálátásod van az égre, akkor gyors lesz.
    2/b, Tracker progiknak hívják. Azt hiszem a GPS Essentials vagy a GPS Status progi tud ilyet, de ezek nem időszakosan mentenek, hanem állandóan (akksi gyilkos).
    3, Az alap szövegszerkesztő is tökéletesen lekezeli. De ha a Market-ben rákeresel, az alábbi szóra: "PDF" akkor ad egy csomó találatot.

    Viszont alkalmazásokkal kapcsolatos kérdésekben fáradjunk át az "Android appz" vagy a "Magyarított Android alkalmazások" topicba!

    Mindenki számára:
    kipróbáltam pár kikapcsolt állapotban való gyorsgombot (hosszasan kell nyomni őket):
    hangerő fel + bármelyik kapacitív gomb + bekapcsolás gomb: (közepes erősségű rezgéssel adja tudtunkra, hogy sikerült) megjelenik egy mappa, amiből egy ikon kifele a droidra mutat és vissszaállítja a gyári állapotot (szerintem a logóból következtetve) ez lehet az "Update from SD-card", azonban mivel nincs a kártyán olyan fájl, amiből tudna frissíteni, ezért visszaállítja a gyári állapotot (első boot sokáig tart). Ezt követően viszont a Market esetében a régi, majd a következő Market indításkor már az új felülete fogadott + magyar nyelvű lett a Launcher (eddig nem tűnt fel, hogy az lett volna, de lehet, hogy csak elnéztem).
    hangerő le/fel + HOME gomb + bekapcsoló gomb: (enyhe rezgéssel adja tudtunkra, hogy sikerült) a kapacitív gombok világítanak, de a képernyő fekete marad (szerintem a PC fejlesztői mód lesz ez; csak akksi ki-vár-be után indítható).
    hangerő LE + bármelyik kapacitív gomb + bekapcsoló gomb: (közepes erősségű jelzés kíséretében indul) kapacitív gombok világítanak, képernyő sötét marad (szerintem Recovery mód indítása lesz; szintén csak akksi kivétel-várakozás-betétel therápiával áll helyre)

    [ Módosította: philoxenia ]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák