Hirdetés

2014. július 29., kedd

(#601) Krisz79 válasza pnauser (#600) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Mert van 1 vevő az Ace-m-re.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#602) mkRoland válasza pnauser (#600) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Ha a mindkettő alatt az ACE-t és a One Touch-t érted, akkor a válaszom az, hogy az Alcatelen FroYo van, necces, hogy lesz-e frissebb, míg az ACE-en, ami a kezeim közé került eleinte szintén csak 2.2 volt, de újabban már a GB fut rajta, azzal van összehasonlítási alapom, ennek köszönhetően (is) gyorsabb az ACE és kezesbárányabb.

Krisz79@599: bízzunk benne, hogy legalább a CyanogenMod-ot kiadják rá. Bár beérném a gyári ROM-mal is eleinte, csak hadd szedjem ki belőle azokat a cuccokat, amik tök feleslegesek és bőven mehettek volna a memóriakártyára a többi felesleges cuccal együtt, nem pedig eltávolíthatatlanul a rendszeralkalmazások között, hogy csak root-tal lehessen kirobbantani őket onnét (ráadásul még csak manuális root van hozzá, kérdés, hogy visszaállítható-e a garancia miatt).

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#603) pnauser válasza mkRoland (#602) üzenetére

pnauser
(senior tag)

Így már világos és érthető is. Thx!

Krisz79:
Szerintem nem éri meg lecserélni az ACE-t erre.
2.3, gorilla glas, 16m colors, 2GB belső memó.
Nagyobb támogatottság.

Összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

"Ha nem olvasol újságokat, alulinformált vagy. Ha elolvasod az újságokat, akkor pedig félreinformált." - Mark Twain

(#604) szp1 válasza Krisz79 (#596) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

Ha fogsz egy jelentősebb összeget a cserén, akkor legyen, de a froyo miatt visszalépés a rendszerben. Összességében ez az alcatel egy nagyon jól eltalált belépő szintű "tömegandroid" viszonylag jó kamerával és jó minőségű házzal. A fórumtársak már leírták a gyengéit.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány)

(#605) Krisz79 válasza szp1 (#604) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Még az Ace-men is Froyo van.

De 25000ért sztem nem sok 1 One Touch.
Aztán lehet nem veszek semmit!
:D

(#606) szp1 válasza Krisz79 (#605) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

Van már hivatalos 2.3.4 frissítés az ACE-ra ( KIES ).....

(#607) Krisz79 válasza szp1 (#606) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Nem akartam Romokat variálni,mivel még "zöldfülű" vagyok hozzá.
Ezért maradt a 2.2.1
De mondjuk nem itt kéne megbeszélni. :DD
De elviszik,ez már szinte biztos! :(
Ezért gondolkodtam a One Touch-ba.
Olcsó tel.
Meghát azért csak androidos,lehet vele b@szkódni..! :DD
Mert az Ace is igen odakötötte az embert a sz.géphez.
Mégha igazából ki sem használja a progikat az ember a telen,azért felteszi,majd jólesz valamire... :))
Szóval ennyi röviden.

(#608) pnauser válasza Krisz79 (#607) üzenetére

pnauser
(senior tag)

Tény, hogy ennyiért jelenleg ilyet nem kapsz máshol.
Nem bántam meg, hogy megvettem. Sőt!

"Ha nem olvasol újságokat, alulinformált vagy. Ha elolvasod az újságokat, akkor pedig félreinformált." - Mark Twain

(#609) szp1 válasza Krisz79 (#607) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

"De mondjuk nem itt kéne megbeszélni"

Ezért lett off topik...egyébként nem egy nagy mesterség ( én is láma vagyok hozzá, nekem nem droidom van ). Az One Touch-nak is jót tenne egy frissítés, reméljük lesz is rá G B.

(#610) Krisz79 válasza pnauser (#608) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Kijelzője milyen a fényben,napon?
Mert az Ace-é mondhatni nem túl.....jó.
:)

(#611) Krisz79 válasza szp1 (#609) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Akkor hogy-hogy itt a topickba?
Mit használsz?

(#612) szp1 válasza Krisz79 (#611) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

A lányomnak vettem egy ilyet.
A feleségemnek galaxy mini-je van. Nekem pedig Nokia C7. :B

(#613) pnauser válasza Krisz79 (#610) üzenetére

pnauser
(senior tag)

Nincs összehasonlítási alapom.
Fényérzékelője besegít, de van olyan szög, amikor nem nagyon látszik.

(#614) Krisz79 válasza szp1 (#612) üzenetére

Krisz79
(őstag)

akkor mindenki tapicskol a családban...
:DD

[ Szerkesztve ]

(#615) kutyman válasza mycso (#590) üzenetére

kutyman
(fanatikus tag)

Az sd kártyán csinálsz egy ringtones mappát, ebbe bemásolod a számaidat, és már meg is jelenik a gyári zenék között.

Ha a telót összekötöm usb kábellel a pc-vel és felmegyek a Market-ra, megoldható-e hogy a progikat letöltse és telepítse a telóra, usb-n keresztül. Vagy ehhez mindig be kell kapcsolni a teló wifi-jét? Nálam csak úgy megy, hogy a progit előjegyzi a Market, és amikor a wifit bekapcsolom akkor tölti le a telóra.Sokszor vagyok olyan helyen ahol csak vezetékes net van.

[ Szerkesztve ]

(#616) nonolada1

nonolada1
(senior tag)

Van egy olyan problémám,hogy amit beírok telószámokat,neveket a telefonkönyvbe,azt elmenti,legalábbis ezt írja ki,de sehol sem találom,sem sim-kártyán,se a teló saját memóriájába.Hova tűnteti?

(#617) kutyman

kutyman
(fanatikus tag)

Hogy kell beállítani, hogy a fényképeket, ill. a videókat a memókártyára mentse?

(#618) szp1 válasza nonolada1 (#616) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

nonolada1Telefonkönyv>menü ( érintős)>megjelenítés>válassza ki a névjegyeket opció - itt mindent ki kell pipálni

kutyman: automatikusan oda menti.

[ Szerkesztve ]

(#619) kutyman válasza szp1 (#618) üzenetére

kutyman
(fanatikus tag)

Köszi, rájöttem már én is, csak mire megtaláltam a Dcim könyvtárban!

(#620) vigyed válasza nonolada1 (#616) üzenetére

vigyed
(tag)

Nem tudom h Te hogyan raktad be a számokat a telókönyvbe, de én minden számomat beírtam a Gmail-os postafiókomba. Az első bekapcsoláskor már le is rántotta autómatikusan az összes kontaktot és azóta a Gmail-os postafiókomban is megjelennek az újonnan beírt számok és a telóban is.

[ Szerkesztve ]

Goodbye everybody......

(#621) elfelejtette válasza kutyman (#615) üzenetére

elfelejtette
(PH! kedvence)

Mármint úgy érted, hogy létrehozza a media/audio/ringtones mappaszerkezetet, oda bemásolja, és akkor látni fogja a rendszer...

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Huawei Ascend G300 # Slim 4.2.2

(#622) kutyman válasza elfelejtette (#621) üzenetére

kutyman
(fanatikus tag)

Nem, simán csináltam a memókártyára egy ringtones mappát, ebbe bemásoltam az mp3-kat, és a csengőhangok között megjelentek. Én is azt hittem hogy bonyolultabb, de nem.

(#623) Kajla5

Kajla5
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Szerintetek megéri lecserélni a Samsung S8000 Jet telefonomat erre a Telenor One Touch telefonra?Azt tudni kell hozzá, hogy a jetet márciusban vettem 53.000FT-ért.Szerintem ha 30-ért el tudom adni akkor örülhetek.Szóvel szerintetek megéri ekkorát bukni emiatt a telefon miatt?

(#624) Krisz79 válasza Kajla5 (#623) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Én az android miatt lecserélném.
Ár érték arányban jobb teló sztem mint 1 Jet.

(#625) szp1 válasza Kajla5 (#623) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

A Jet-nél sokkal használhatóbb ez a telefon.

(#626) Krisz79 válasza szp1 (#625) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Nehogy benevezzek 1re Én is! :)
:))

(#627) nonolada1 válasza szp1 (#618) üzenetére

nonolada1
(senior tag)

Köszönöm,így már végre sikerült,végre látom az összes telefonkönyves bejegyzést.

Csak azért nem tűnt fel a dolog,mert egy olyan vmi nem volt kipipálva,ami mellé semmi sem volt írva,azt kipipáltam,így már minden sirály:)

Most már csak egy olyan történet volna,hogy a telefonkönyv kedvenveit hogy lehet törölni,annak a tartalma,hogy űríthető ki?

(#628) mkRoland válasza nonolada1 (#627) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Hosszan rányomva az eltávolítani kívánt névjegyre és ott azt választod, hogy "Eltávolítás a Kedvencek közül".

"Ha el szeretne távolítani egy kapcsolatot a Kedvencekből, válassza a kapcsolat opciómenüjének Eltávolítás a Kedvencek közül elemét, vagy érintse meg az arany csillagot a kapcsolat részleteit tartalmazó képernyőn." /Használati útmutató 39. oldala - kiemelten ajánlott olvasmány/

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#629) nonolada1 válasza mkRoland (#628) üzenetére

nonolada1
(senior tag)

Köszönöm,nem rossz,nem rossz,lassan majdcsak belejövök:)

(#630) szp1 válasza nonolada1 (#629) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

Szerintem töltsd le a manualt a telenor oldaláról, vagy nézd meg a mellékelt SD kártyán.
Tudod: RTFM.

(#631) nonolada1 válasza szp1 (#630) üzenetére

nonolada1
(senior tag)

A telenor oldalán hol vannak a telefonok használati útmutatói?

(#632) Krisz79 válasza nonolada1 (#631) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Esetleg ez?
http://www.telenor.hu/mobiltelefon/telenor/onetouch/
vagy ez?
http://www.mobiltesztek.com/telenor/telenor_onetouch
vagy ez?
http://mobilarena.hu/teszt/alcatel_one_touch_990/bevezeto_tartozekok.html

[ Szerkesztve ]

(#633) nonolada1 válasza Krisz79 (#632) üzenetére

nonolada1
(senior tag)

Ezek tesztek és nem használati útmutató.

(#634) Krisz79 válasza nonolada1 (#633) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Akkor lám csodááááát:
http://www.telenor.hu/upload/letoltes/IP3538_UM_HU_Telenor_27_07_11.pdf

(#635) mkRoland válasza nonolada1 (#631) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Még az SD kártyán is rajta van a Használati útmutató "UM_HU_Telenor_27_07_11.pdf" néven. De ha mindenképpen netről akarod leszedni itt egy Direkt link. A manuális megoldások kedvelőinek pedig a Telenor OneTouch oldal felkeresését követően a telefonról készült képek alatt lévő három fülre kell fókuszálni (Árak és vásárlás / Készülék jellemzői / Beállítások), melyek közül az utolsót választva és ráklikkelve/kattintva/tapintva megjelenik a link, amit az előbb linkeltem.

Azt hiszem minden androidos mobiltelefonnál be kellene linkelni pár hasznos oldalt, ugyanis a kérdések jelentős része alapvető dolgokkal telik el (mintha a Dell notebook topic azzal lenne tele, hogy hogyan kell megnyitni a Start Menüt):
Telenoros Android alapozó
Navi Gyurci bácsi oldalára mutató linkecske
Android Szótár (androidundergroung.info)
blog.se-portal.hu

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#636) nonolada1 válasza mkRoland (#635) üzenetére

nonolada1
(senior tag)

Köszönöm szépen a segítséget!

(#637) Krisz79 válasza nonolada1 (#636) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Nincs mit.
:((

(#638) nonolada1 válasza Krisz79 (#637) üzenetére

nonolada1
(senior tag)

(#639) Krisz79 válasza mkRoland (#635) üzenetére

Krisz79
(őstag)

Szerintem Google bácsi mindenki barátja...!
Ha használnánk,rájönnénk,hogy nem bánt,nem harap. :DD

(#640) mkRoland

mkRoland
(senior tag)

Töltöttem fel youtube-ra egy videót a töltési animációról. Nekem nagyon tetszik! Vodafone845-tel videóztam, a lényeg kivehető...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#641) nonolada1 válasza mkRoland (#640) üzenetére

nonolada1
(senior tag)

A töltés megoldása nekem is nagyon tetszik benne:)

(#642) mkRoland válasza mkRoland (#640) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Akkor még egyszer nekifutok (kevés az 5 perc szerkesztési idő): ezúttal - reményeim szerint - a helyes youtube-link kerül beillesztésre:
Alcatel OT-990 (Telenor OneTouch) töltési animációja

A képminőségről: egy fixfókuszos Vodafone 845-tel videózva, tehát csodákat nem kell várni, a lényeg sejthető...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#643) tothmesz

tothmesz
(újonc)

Sziasztok!
Erősen gondolkodom ezen a készüléken. A kamerája alkalmas lehet könyvek befotózására? Arra ugyanis gyakran használnám. Nem kell csúcsminőségűnek lennie a fotónak, csak olvasható legyen a szöveg a kijelzőn vagy PC-re feltöltve.
Még sosem volt androidos telefonom, de érdekelne, hogy be lehet-e úgy állítani, hogy a nagyobb adatforgalommal járó letöltéseket, frissítéseket akkor szedje le, amikor otthon vagyok (wifiről)?

Megtapicskoltam ma, nem volt egyszerű, mert sem a Westendben, sem az U26-ban nem volt bemutatódarab, csak az Astoriánál lévő üzletben találtam. El is voltam vele egy darabig... szerelem volt első látásra :)

(#644) Kari915 válasza tothmesz (#643) üzenetére

Kari915
(tag)

Szia!
A kameraja alkalmas dokument fotozásra, ha visszább olvasol van belinkelt próba foto.
Tapasztalatom szerint a tömörítést jpg 100% ra állítva nagyon jó felbontást kapsz.
Természetesen betudsz állítani minden féle adat forg. korlátozást, kiegészítő programok nélkül is.
Én is hasonlóan jártam, elindultam Galaxy Ace-t venni és ez lett belőle.

(#645) nonolada1 válasza Kari915 (#644) üzenetére

nonolada1
(senior tag)

Hol tudsz a tömörítésen állítani?

(#646) BlackSun

BlackSun
(újonc)

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán én is beálltam a One Touch tulajok táborába... Ez az első androidos telefonom, de a családon bellül már segédkeztem egy Galaxy Mini és egy Ace beállításában / testreszabásában.
Egy kicsit kiakadtam, hogy egy rakat szemét program bent van a "rendszer"-ben és nem lehet onnan kigyomlálni. Arról nem is beszélve, hogy egy androidos telefonnál elvárnám azt a lehetőséget, hogy a kezdőképernyők számát szabadon adhassam meg. Elvégre az androidnak arról kellene szólnia, hogy mindenki a saját igényeire formálhassa a telefonját.
Bár lehet, hogy így elsőre nem látszik, de meg vagyok elégedve a készülékkel (nem a szoftverével).
Végezetül jöjjön a kérdés amiért jöttem. :)

Miért van az, hogy ha beállítom a kezdőképernyők számát 3-ra és szépen bekonfigurálom, hogy hol mi legyen. (bal oldal: zene lejátszó widget; közép: időjárás és gyorshívók; jobb: egyéb programok, kamera, stb...) Magára hagyom a telefont. A következő "feloldáskor" ami a középső lapon volt az a bal oldalra került, a jobb oldali középre és a jobb oldal meg teljesen üres lett. Ez a jelenség már háromszor dúlta fel a kezdőképernyőim tartalmát.
Kérek mindenkit, hogy ha van valami ötlete vagy esetleg tudja, hogy mi okozza ezt a problémát, akkor az írjon!

Üdvözlettel: BlackSun

Nyugodtan mondhatsz rólam bármit, hisz a kutyák is ugatnak, ha nem ismernek valakit...

(#647) mkRoland válasza nonolada1 (#645) üzenetére

mkRoland
(senior tag)

Használati útmutató 91. oldal.
Jó könyv, tényleg érdemes lenne átolvasnod!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#648) pnauser válasza BlackSun (#646) üzenetére

pnauser
(senior tag)

Szia!
Nekem is ez volt a problémám.
Letöltöttem helyette a Launcher Pro alkalmazást, ami lecseréli ezt a gyári kezdőlap alkalmazást. Mivel ez jobb és jóval tágabb határok között személyre szabható, nem sajnáltam a gyáriját. És emiatt nem is törődtem vele, mi lehetett az oka a bug-nak.
Első napokban volt, hogy manuálisan töröltem futó programokat, lehet ott töröltem valamit, amit nem kellett volna.

(#649) BlackSun válasza pnauser (#648) üzenetére

BlackSun
(újonc)

Szia!

Nem hiszem, hogy törlés miatt keletkezett volna ez a probléma. Az összes szemét amit a telefonnal együtt kaptunk olyan mintha a rendszer részét képezné. Épp ezért nem is törölhetőek. A Launcher Pro használatával nem tapasztaltál lassulást?

Nyugodtan mondhatsz rólam bármit, hisz a kutyák is ugatnak, ha nem ismernek valakit...

(#650) zedok válasza BlackSun (#649) üzenetére

zedok
(senior tag)

LauncherPro nagyon gyors, give it a try ;) Mellesleg en Zeam Launchert hasznalok.

Kezdokepernyok szama: Beallitasok legaljan leled ;)

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.