Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baloghab

    csendes tag

    Sziasztok!

    No para srácok, a topic nem fog szétesni, én mondtam, h. nincs harag, a kolléga elnézést kért, a "vita" letudva. Remélem mindenki tanul az esetből...Én eddig is megpróbáltam a hozzászólásaimat szakszerűen írni, és pontos információkkal ellátni, mégis benéztem az x10-est. Hiába javítottam ki, a barátunk elsiklott fölötte, és szóvá tette. Úgy éreztem erre nekem is reagálnom kell, bár azt hiszem a jóízlés keretei között tettem. Végül pont került a történet végére, ugorjunk is :)

    Nos, az android op-rendszerről általános leírás készült már, a mobilarénán olvasható, nem linkelném be, ha vki mégis igényt tart rá, szóljon. Hogy mégis reagáljak vmit, megpróbálom összeszedni a gondolataimat.

    Számomra az iphone egy bizonyos etalon. A design-t tekintve mindenképp. Értem ez alatt, h. elegánsnak tartom, nincs sok csicsa, egyszerű, szép ikonok, fekete háttér, nekem bejön a cucc. Ugyanezt látom most az androidnál. Nincs kocka alakú kezdőképernyő, animáció a váltásoknál. A samsung, és az lg saját oprendszerét kicsit "bazári-nak" érzem. Igaz, h. én nem szoktam ilyen területen sokat állítgatni a telcsit, amit a használat elején beállítok meg is marad, míg nem veszek újat. Másrészről a fennt említett gyártók zárt oprendszerei egyértelműen más kategóriát képviselnek. Amit a gyártó belepakol, azzal kell gazdálkodni, nagyon szerény a bővítési lehetőség. Megjegyzem, h. mivel sokfélék vagyunk, és emiatt különböző a felhasználási mód, nem vágyik mindenki hiper-szuper bővíthetőségre, meg érintésérzékenységre, nem is kell mindenkinek okostelefon. Ami ezeknek az előnye, h. egyszerűek, és olcsóbbak. Ha valaki meg tudja szokni őket, jó társuk lehet. A WM, Symbian, Android világ mindenképpen a remek személyreszabhatóságban több. Abban, h. akár te magad is írhatsz hozzá egy progit a saját igényeid szerint. Kicsit idesorolnám az apple-t is, hisz hiába zárt rendszer, ehhez találni a legtöbb alkalmazást manapság.

    Meglátásom szerint, az android jelentősége abban áll, h. a mai igények szerint lett kialakítva, egyértelműen fel van készítve az ujjbegyes vezérlésre, multitasking-ra, külső szoftverek futtatására. Hiába régebbi a WM, meg a Symbian, őket nem erre találták ki, csak csináltak belőlük ilyen verziót. Volt a kezemben HTC Diamond, remek telefonnak tartom, de az almenükben meghalsz stylus nélkül. Valahol ez a WM legnagyobb hiányossága, h. rosszul kezeli az ujjbegyes vezérlést, nehézkes, lassabb rendszer, úgy is mondhatom, h. nehéz optimalizálni a vasra (Persze van ellenpélda is: a nagyszerű HTC HD2 - bár más árkategóriában versenyez -). Meglátjuk mit alkotnak a 7 es verzióval. Persze kicsit benne lehet az emberben a windows-os ellenszenv, én sem tartottam reális alternatívának, pedig elégedett vagyok a notimon futó W7-tel. Nekem a symbian felülete sem tetszett, nem csak a design, hanem a logikája sem. Valahogy nehézkesebbnek érzem a kezelését, mint az androidnak. Egy 5800-st próbáltam, egyáltalán nem fogott meg az a telefon...

    Persze az, h. a rendszer logikai felépítése kinek hogy fekszik nagyon eltérő. Nekem a sonyra (T610-W880) állt rá könnyen a kezem, soha nem volt gondom sem beállítással, sem vmilyen funkció előkeresésével. Egy jóbarátom ugyanígy van a motorola-val (V3). Amikor próbaképp cseréltünk, hajunkat tépve szidtuk a másik telefonját, h. úristen, hátezmeg... Én azt mondom, h. az android nagyon jól felépített rendszer, még annak is, aki az elején nehezebben kezeli. Mint írtam az első hozzászólásomban nekem ez az első tapicskolós telefonom, de az együtt töltött közel 2 hét során tökéletesen hozzászoktam nem csak a "gombnélküliséghez", de az androidhoz is.

    További pozitívumaiként megemlíteném a nyílt forráskódot, az android market-ot, azt, h. a google rengeteg segítséget ad saját alkalmazás fejlesztéséhez.

    Nekem nagyon bejön a liquid fehér burkolata, egyszerű formája. Hardweres qwerty nélküli gép kellett, a lehetőségeket tekintve minél kompaktabb méretben. Az acer kínálta a legjobb áron, pedig sok mindenben több az eddigi androidoknál. Remélem tartósságban is felveszi a versenyt a htc-vel.

    Hát így az éj közepén ennyire futotta, ha bárkinek bármi hozzáfűznivalója van, ne habozzon megtenni!!!

    Üdv:
    Bence

    Ui: 2.0-s upgrade-ről psanta 197-es hozzászólásában olvashatsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák