Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Deller2010

    tag

    [TROLL]
    Fiatal kis csíra vagyok ahhoz, hogy meg tudjam mondani, hogy annak idején, a 80-as években mekkora divat volt a stoppolásos túrázás, utazás?! Ha egyáltalán divat volt?! Ezekben az esetekben sem volt se taxis engedélye, se biztosítása az illetőnek. Sőt, talán a Hungarokamionosok sem vehettek fel senkit az út mentén, mégis megtették...
    Ma napig vannak stopposok az M1-M7 kivezetőn a Shell kútnál, táblával a kezükben. Szerintem még egyikük se kérdezte meg az őket felvevő sofőrtől, hogy van-e PÁV, van-e Casco, vagy bármiféle felelősség biztosítás?!

    Nem tudom már, hogy hol hallottam elöször, azóta több helyen is előjött, hogy a királyságok idejében a tizedet megfizetve fenntartható volt az ország működése. Oké, nem volt egészségügyi rendszer, nem volt közút, állami vállalatok, de az is igaz, hogy voltak belső vámok, és hááát akkoriban a tolvajok kezét levágták, vagy minimum tömlöcbe vetették, és nem csak áthelyezték, vagy rávertek a kezére...

    Nem csak ezen a területen (személyszállítás vs. taxi szolgáltatás), de sok más területen is le van maradva a törvénykezés, illetve a törvényhozás a technológiai fejlődéshez mérten. És az meg - szerintem - különösen igaz, hogy az Állam inkább szankcionál, mint sem megfelelően gyorsan reagálna bizonyos igényekre, trendekre.
    [/TROLL]

    | regular IT guy |

Új hozzászólás Aktív témák