Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz KillerKollar #71 üzenetére

    Átnéztem. A HardwareCanucks, az AnandTech és a HardwareHeaven használt 12.4-et. A többiek nem, vagy nem minden esetben. Utóbbit nem tudjuk, hogy mit jelent.
    Az Anandtech-en azok a játékok, amelyek egyeznek ugyanazt az eredményt hozták. Lásd Crysis Warhead, ahol ők is ugyanott mérnek. A Dirt 3-ban mi nagyobb AA-t állítottunk be, de az eredmény nagyjából azonos. A Shogun 2-ben nálunk azért szerepel ennyire jól a Kepler, mert mi szándékosan nem frissítettük be a legújabb patchet. Az Anandnál befrissítették, így maxon a Kepler teljesítményét befelezték. Ezt egyébként leírtuk a tesztbe, hogy ez ne legyen meglepő. Batman AC eredmények szintén hasonlóak. BF3-ban az Anand nem kapcsolja maxra sosem a grafikát. Az egyik AA-t, mindig lehagyják. Mi ezt nem tesszük, maxra lőjük a grafikát, azaz a 4xAA mellett megy az FXAA-High is. A BF3 esetében azt is jó lenne tudni, hogy ki hol mér, mert mi a Going Hunting részen. Metro 2033-ban nem rakják maxra a grafikát, mi igen. A többi játék eltérő.
    A HardwareCanucks esetében a Batman AC-ben nincs maxon az AA, míg nálunk igen. BF3-ban nem a Going Huntingnál mérnek. Deus Ex eredmények szinte egyeznek. Metro 2033-ban nem rakják maxra a grafikát, nincs DOF és nincs AA. Dirt 3 eredmények hasonlók. A Shogun 2-ben nekik gyorsabb a Radeon, de valszeg ők patcheltek.
    A HardwareHeaven esetében a BF3 eredményeik hasonlóak. Itt sem tudom, hogy hol mérnek. Az a baj, hogy erre sok opció van. F1 2011 eredményeik hasonlóak. Shogun 2-t szerintem ők is patchelték, mert összeesett náluk a Kepler. Nálunk azért erős, mert mi még a régi verziót teszteltük. Most itt nehéz jó döntést hozni. Alap, hogy minden játékot új verzióval kell patchelni, de ha összeomlik tőle a Kepler teljesítménye, akkor nem biztos, hogy érdemes betartani ezt a szabályt. Persze ezt mindenki döntse el maga. Részünkről a Shogun 2-vel végeztünk. A Batman AC esetében ők nem rakták maxra a grafot. FXAA-t használtak 8x helyett. Eléggé elverték a Radeonok a 670-es Keplert. Nem tudjuk, hogy miért. Talán máshol mérnek. Más hirtelen nem jut eszembe. Ezt tőlük kellene megkérdezni. A többi játék nem egyezik.
    Összességében, ahol nagyjából egyezett a beállítás/játék/driver, ott máshol is ugyanazt az eredményt kapták. Fentebb leírtam még, hogy ahol nem egyezett a beállítás, ott mi volt más.

    Sajnos a legtöbben nem használják a legújabb drivert. A Tweak Town a legdurvább véglet. Ők a legelső driverrel tesztelték a Radeonokat. Van aki azért a 12.3-ig eljutott. De annál azért a 12.4 sok helyen gyorsabb.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák