Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MK VII

    veterán

    válasz ToMmY_hun #13 üzenetére

    Értem én, hogy elfogy, de mire föl?

    7 futó program. Bechmarkok, VLC, Chrome 30db megnyitott ablakkal... plusz a windows 10 és 3,2gb ramom fogyott el..
    Kérdezem én.. Egy telefonban ahol egy "nyolcmagos" processzor teljesítménynek kb köze nincs még egy dual core processzor teljesítményéhez sem ott hol indokolt 4gb ram vagy akár a 2gb?
    Sehol...
    Illetve (#16) emvy adta meg a választ rá.. "Mert elfogy. Ez egy kompromisszum: egyszerűbb kétszer annyi memóriát belerakni, mint feleannyi RAM-ot fogyasztani."<---( javítottam, mert megőrülök az ékezet nélküli hsz-ektől.. Igen lehet normálisan írni telefonról is csak nem kell lustának lenni!! )
    Ergo basznak normálisan optimalizálni inkább beleteszenk még 2, 4 aztán majd 6 és 8gb plusz ramot egy telefonba, mert az olcsóbb mint fizetni a hús vér embereknek, hogy írják meg normálisan azt a fos Android rendszert illetve optimalizálják normálisan.. Viszont a készülékek árán nem látszik meg az ilyen spórolás..

    WP alatt mivan? 512mb rammal is tökéletesen elketyeg egy telefon, mert normálisan optimalizálva van. Illetve könyebb is optimalizálni, mert nem kell x ezer féle SOC-ra írni a programot... iOS is szépen elvan sokkal kevesebb rammal is.

    Semmi másért nincsenek ezek a SOC "harcok" csak az Android miatt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák