Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz erick_b #105 üzenetére

    Ha egy társadalom része vagy, akkor vannak mindenkire vonatkozó általános szabályok, amiket be kell tartani. Ezek teszik lehetővé, hogy pl. megvédjenek azoktól a veszélyektől, amitől képtelen vagy magad megvédeni. Korábban erről is volt szó, kölcsönös függés.
    Egy közösségben az individualizmusnak addig van helye,amíg az nem megy más emberek kárára.

    Egyrészt szeretnél egyéni felelősséget, de te is beismered, hogy azért ez még se működik, valaki mindig elfelejti.
    Azért nem működik, mert az egyéni felelősség mellett egy közösségben van társadalmi felelősséged is. Vagyis nem csak én meg én meg én vagyok, hanem mi.

    Amikor a közösségért vállalsz felelősséget, azt kell nézned mi jó nekünk, nem azt mi jó neked.

    És azt a gondolatot, hogy csak a szűk környezetedre lehetsz hatással gyorsan felejtsd el, mert az elnyomás melegágya. (hogy tudnék én a gonosz nagy multikkal/kormányokkal szembe szállni, amikor csak a családomra van hatásom... ha ezt gondolja 10 millió ember, máris megvan a diktatúra, úgyse szegül senki szembe)
    Igenis van hatásodra mindenre, még ha kicsi is. A sok kicsi sokra megy. És ami fontos, ha változást akarsz, azért tenni kell. Attól, hogy retorzió nélkül leírod a véleményed az interneten még semmi sem fog változni. Még egy kormány sem változtatott a politikáján emiatt. Ellenben amikor tömegek mozdultak meg, akkor igen.

    És megint eljutottunk oda, hogy felelősséget és szerepet kell vállalni a társadalomban, hogy ne alakulhasson ki olyan világ, ahol a véleményed miatt bajba kerülhetsz. De ha az egyéni felelősséged nem vállalod fel, hogy vállalhatnád fel a társadalmit?

    emelhu

    A világ számos pontján nincs még szükség Tor-ra, az emberek mégsem tesznek semmit. Miért kell kivárni azt, hogy szükség legyen rá?

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák