Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz janos666 #11707 üzenetére

    Köszi! Mondjuk gondolhattam volna, csak rettentő különös, hogy ilyenkor nem az alap frame-rate egész számú többszörösére konvertál, hanem 60 fps-re, ráadásul 60 Hz-es frissítés mellett (nem pedig 120, 2x megjelenítve ugyanazt a villogás csökkentése érdekében). Vajon miért csinálják ezt, 2012-ben? Vagy csak egyes típusok? És ha az amúgy tudja a 100/120 Hz-t, akkor miért?

    Közben egyébként rá is kerestem és láttam, hogy mindkettőt kikapcsolásra ajánljátok. Ez a 24SF esetén teljesen érthető, hiszen elveszi a Film Lookot. És most már az IFC esetén is értem. Viszont ha 100 Hz-re interpolálná az 50 Hz-es tévéadást, az szerintem teljesen jó lenne, hiszen a tévéadásban éppen a folytonosság a jó, legalább is ami a sport és más hasonló műsorokat illeti!

    A másik, ami igencsak meglepő volt a mérésedben, hogy mindezt egy olyan modellen, amin a spec szerint 600 Hz a képfrissítés. Azt persze tudtam, hogy ez nem a generált mozgásfázisok száma, de úgy képzeltem, hogy a szubpixelenkénti világossági szintek számának növelése érdekében 1-1 kiinduló frame-et, a 60 fps-es esetet véve, 10 sub-frame-re alakítva jelenít meg (egyfajta dinamikus ditherelést alkalmazva). Úgy tűnik, nem egészen ez a helyzet... De akkor mi a 600 Hz? 60 Hz-es megjelenítés mellett is tudja 10x gyorsabban "birizgálni" a szubpixeleket? Hogyan? Megjegyzem, az a bizsergés, ami ezeken (főleg az újabbakon) látható és ami összefügghet ezzel (PWM-es világossági szint szabályzás), nem éppen 600 Hz-esnek tűnik, hiszen akkor nem is igazán lehetne látni. A wikin egyébként több ezer Hz-es PWM-ről írnak, ami a számomra kissé hihetetlen. (Bár a régebbieken nem emlékszem, hogy láttam volna a bizsergést. Lehet, hogy az egyszerűsítést fejlesztésként marketingelik?)

    Ezeket a kérdéseket annak reményében tettem fel, hogy némi előképzettség figyelembevétele mellett viszonylag rövid válaszokból is megérthetem. (Sajnos a témával foglalkozó írások ezt nem igazán részletezik, szabadalmi leírásokat pedig nem szeretnék bújni. Annyira azért nem a szívügyem. :) )

    [ Szerkesztve ]

  • slick-adam

    aktív tag

    válasz janos666 #11707 üzenetére

    " fekete területeken olyan, mint egy interlaced CRT (látni is a sorokat, főleg ha fel-le mozgatod előtte a fejed)"

    technikai oldalrol nem igazan ertem, amit leirtal, de ezt a jelenseget pont tegnap lattam a VT50-esen is.

    parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

Új hozzászólás Aktív témák