Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz trisztan94 #14473 üzenetére

    Ha lenne másik alkalmazás, ami ennyire széleskörűen testreszabható, ingyenes, ennyi eleve beépített szolgáltatása van, ennyi nyelvet támogat, és nem csak a szaros gagyi Microsoftos Visual C++ compilert lehet hozzá belőni például C++-alkalmazásokhoz (lásd sajnos Visual Studio, amit egyébként nagyon szeretek, csak a MS-hoz kötődő C++-fordító botrány, mint korábban írtam), hanem a szokásos gcc/g++-t (Windows alatt MinGW), szóval nem kellene mindenféle különböző - általam használt - programozási nyelvekhez tartozó projekthez váltogatni a jól megszokott IDE-t, hanem nagyjából egy környezetben tudnék elintézni mindent (sajnos kivétel ez alól a C#), ÉS még gyorsabb is, mint a NetBeans, meg kevésbé erőforrás-igényes (és ez alól számomra kivétel sajnos a Code::Blocks, nekem nagyon nem vált be), akkor valószínű, hogy váltanék.
    Ha van ilyen, szóljatok, tényleg érdekelne.

    Megértem, hogy problémád van azzal, hogy több erőforrást kajál a NetBeans, mint azt alapértelmezetten elvárnád, és hogy igazán SSD birtokában jól használható, de ITT adtam egy-két tippet, amivel befolyásolni tudod a viselkedését, és amivel talán Te is be tudod lőni magadnak.
    Igaz, a dizájn valszeg továbbra sem fog megfelelni, nem illik a Maces menő dizájnba, ahogy írtad.

    "Ezért is vettem Mac-et, mert produktivitás terén odavágja a Windows-t. (ebbe légyszi ne menjünk bele, hosszú oldalakat lehetne írni, hogy miért, miért nem, stb, ne flame-eljük tele a topikot - szubjektív vélemény)"
    Pedig tényleg érdekelne :) Persze nyilván van pár dolog, ami tök jó Macen, és nincs meg Windows-on, de az alapján, amit hallottam, fordítva hatványozottan igaz. :DDD Meg a weblapkészítős topicban írtál egy-két dolgot, ami szerint nem találtál megfelelő programokat bizonyos feladatokra (legalábbis ingyé'), és ami nem azt igazolta, hogy a produktivitás jobb lenne, na de mindegy, elhiszem, hogy neked bevált. De csak akkor tudnék erről érdemben véleményt nyilvánítani, ha lenne Macem (nem lesz egy darabig, és lehet, hogy azután sem :DDD Ha nem kötődne az egész márka ilyen undorító módon sznob, "ki-ha-én-nem"-típusú gazdag lenéző köcsög Starbucks-os idiótákhoz, akiknek sokszor fingjuk sincs az életről, beleszülettek a legjobb anyagi körülményekbe, és köpködnek mindenkire, aki mondjuk kétkezi munkát végez, vagy nem áll azon a "menőségi szinten", amit ők elképzeltek maguknak, és mondjuk egy ásót nem vennének soha a kezükbe - és nyilvánvalóan tisztelet a kivételnek -, akkor talán nem tartanám magam szempontjából ilyen gáznak, ha Macet vennék :) ).

    "És baromira idegesítő az, hogy 1-2 óránként újra kell indítanom a programot, mert a Safari is 10 mp-e ugrál ott a Dock-on miatta."
    Miért ugrál? Úgy érted, nem indul el, mert hátráltatja a betöltődését a NB?

    "De miért állítgassak neki paramétereket, miért sz*rakodjak terminal-ban ezzel? "
    Nem kell terminálban szarakodni, leírtam itt, hogy az etc/netbeans.conf fájlt kell szerkeszteni. Hát ja, felháborító, tudom, de ilyen is van.

    ====

    (#14474) mobal :
    Neked, erre. :) Úgy tűnt, a "PC" fogalmát azonosítod az olyan gépekkel, amin nem Mac van, de no offense. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák