Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ent

    őstag

    Kedves Hozzáértők, segítsetek megfejteni!

    Lassan egy hónapja levelezem az ebay és a paypal szolgáltatókkal!
    Történet:
    1. Eladtam egy terméket 62 dollárért Chilébe szept 21-én (adó nélkül kaptam 58,35usd). Tehát paypal számla +58,35usd, amit október 18-án átutaltattam a bankszámlámra, ezáltal 0 lett a paypal számlám. Stimm.
    2. Nem kapta meg a terméket időben a vásárló, ezért nyitott egy ügyletet. Stimm.
    3. Az ebay felszólított, hogy csináljak vmit 8 napon belül, mivel jó eladóként nem tartottam magam hibásnak nem térítettem vissza a vásárlónak a 62 usd-t. Stimm.
    4. Az ebay automatikusan a paypal segítségével levett a bankszámlámról 62usd-t és ezt megküldte a vásárlónak nov 08-án. Elméletileg itt is nullának kellene lennie a paypal számlámnak.
    5. A paypal számlám pedig 58,35usd negatív egyenlegű lett. Miért?

    Az egy dolog, hogy a vásárló a posta szerint nem időben de megkapta az árut. De miért van negatív egyenlegbe a paypal számlám?

    Köszönöm válaszotokat.

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • ent

    őstag

    válasz V/ #32096 üzenetére

    De ha most a bankszámlámról feltöltöm a paypal számlámat nullára, akkor kétszer fizettem meg a visszatérítést! A szept 21i vásárlással kapcsolatos tranzakciónál azt olvasom, hogy az ebay által visszatérítve. Ez valójában nov. 8-án a visszatérítésre vonatkozó kérésre történt és látom is a bankszámlámon, hogy levette az ebay.

    A vásárlás és visszatérítéssel nincs gondom, egyébként azt max 32 napon belül tudod érvényesíteni az ebayen, ha megkapta mégis a vásárló a tételt.

    :R

    [ Szerkesztve ]

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • ent

    őstag

    válasz V/ #32098 üzenetére

    Fokozott indulatot érzek a válaszodban! Ne haragudj ha esetleg felbosszantottalak az értetlenségemmel, de ezért fordultam ide, hogy vki elmagyarázza mi lehet. :F

    "ott a pénz a bankszámládon" - nincs, mert az ebay levette a paypalon keresztül! Ezek szerint üzleti fiókom van.

    Tehát jogos a felháborodás: Ha átutalnám most a paypalnak a negatív egyenleget, akkor így kétszer fizetném meg a visszatérítést! Egyszer a paypal az eredeti vásárlás tranzakcióját állította negatívra, nullára állítás esetén ez újbóli kiadás részemről, másszor pedig az ebay visszatérítette a vásárlás összegét a vásárlónak! Ez a paypal számlámon két tranzakcióként jelenik meg. Valószínű ezért nem tudta a paypal automatikusan nullára állítani az egyenlegem.

    De már többet segítettél mint gondolnád! A paypalnak megküldtem az ebay által kiadott tranzakció azonosítot, kérvén, hogy ez alapján állítsák nullára a paypalos számlámat.

    Visszatérek, hogy mi lett végül! :R :R :R

    Köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal!

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • ent

    őstag

    válasz V/ #32100 üzenetére

    Szia!
    Megoldódott a probléma. A paypal kb 2 hónapos (közben ebay is) levelezés után feladta és adott egy közvetlen számot. Az ügyintéző nem értette, hogy miért nem lett automatikus a nullázás. Megtette!

    :R

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

Új hozzászólás Aktív témák