Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • strboy

    csendes tag

    Hy mindenki!! Légyszi HEEELP ME valaki!

    Egy tuning szaki biztos tudna segíteni. Nem nyúltam a biosba, egy hete a gépem rendszerbusza egyszecsak szó nélkül felment 800ról 1140mhz-re és így a procim ''elvileg'' felment 4.27Ghz-ig :Y , a hűtőm veszettül ment, majd' kiugrott a gépből. Hozzáteszem ugrált pár mhz-t fel és le folyamatosan. Pár napig így járattam mivel a biosba nem lehetett lentebbhúzni semmit, minden szürke AUTO volt. Aztán pár nap múlva meg visszaállt minden, viszont azóta rohadtul be van lassulva a gép. :W Ez gondolom nem egészséges. Mit tegyek szerintetek?? :F szerviz kizárva
    A gépem DELL, Intel Prescott 3.0Ghz HT, i915chipset, 2x256MB DDR2 533 RAM.

    Teszteredmények:
    wcpuid: [link]
    cpu teszt: [link]
    most ilyenre állt vissza: [link]

    Minden hsz-t szivesen veszek. THX!!!

  • strboy

    csendes tag

    válasz mycso #3876 üzenetére

    Mondom nem húztam a gépet, eszembe se volt, nekem bőven elég az alap konfig. Szerintem az alaplap szívózik mert érdekes módon az integrált Intel Extreme Graphics 128-as vga némelyik oprendszerrel (pl. xp pro) nem támogatja a dx9-et. nemtom mért, legújabb driverek fentvannak.

    Ja és egy fejlemény ha jelent vmit. Próbáltam kikapcsolni a HT-t a biosban, ki is engedi ''elvileg'' de mentés után visszakapcsolja. Amikor vettem a gépet még simán ki lehetett kapcsolni. Úgy látom a dell próbál egy kis AI-t is velevinni a gépeibe :D :D :D
    Mégmielőtt vki felvetné, a bios legújabb rajta és alapból ezzel vettem.

    A hűtőt így értettem: Olyan procihűtőm van amit az alaplap vezérel a hőmérséklet/teljesítmény alapján. alapból alig van hangja, ha indítok pl. játékot, akkor egyre hangosabb (gyorsabban pörgeti a ventit). Amikor felugrott a fsb, akkor már gépindításkor olyan hangos volt mint azelőtt soha, és beremegett az egész gép, a ventiről a gép hátuljához vezetett csőn meg ontotta a forró levegőt. (képzelj el egy mosógépet amikor centriz kb arra tudnám hasonlítani :DDD )

    Egyébként utánaolvastam az alaplapomnak. Rosszhír! A dell beismerte, hogy a legyártott limitált alaplapjainak harmada hibás kondikat tartalmaz. Jóhír(:F): ha ez lenne a gond akkor be se kapcsolna.

    Alaplapot nem tok cserélni mert szinte lehetetlen vállalkozás, 5 db panelból áll, direkt ebbe a házba való. A gép dell fekvőházas limitált kiadás!!
    Egyébként visszaállt az fsb, de azóta elég vontatottan megy a gép.

Új hozzászólás Aktív témák