Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz xlaci #333 üzenetére

    Az időzítést By Spd-n kell hagyni, ha ramot is akarod húzni, aztán a végén állítgatni esetleg, de ha úgy csinálod mint pl én, hogy 250-nél a ramot 400-ra teszem(ekkor 5:4 az arány) akkor vissza is rakhatod a gyári időzítésre, sőt próbálhatsz akár picit alacsonyabbat is, szintén kísérletezni kell sokat.
    Ja, most nézem csak, hogy DDR2-eseid vannak, akkor természetesen nem a 400-hoz kell igazodni, hanem a default frekihez, vagyis ha 533-asok, akkor azt az értéket vedd figyelembe ott, ahol 400-akat írtam, ha több, akkor meg azt. :B (Nekem DDR1 és 400)

    Igen, kb 215 fölött ezt csinálják bizonyos Asus lapok, hogy resetnél, illetve restartnál kikapcsolnak mindent, majd úgy indulnak el újra. De azt még senki nem tudta megmondani miért van ez így, tudomásul kell venni, kárt nemigen okoz, tehát majd megszokod.

    mycso: igen, az enyém is olyan, hogy ha emeled az FSB-t, akkor a DRAM Frequency értékeit az alapján korrigálja, és mivel nem az aránypárt, vagyis a x:y értéket mutatja, logikusabb is, hogy azt látod, hogy milyen frekin fog menni úgy a ram, nem pedig az alapórajelből képzett értékeket. Tehát dinamikusan változik, nekem 210-es FSB-nél pl. 350/420/... -ből lehet választani.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák