Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • richa

    csendes tag

    Udv all!

    Meg friss vagyok a tuning temaban, par nap olvasgatas, utanajaras utan nekivagtam a tuningnak, de nem megy vmi zokkenomentesen.

    gépem:
    CPU típusa Intel Celeron, 2666 MHz (24 x 111)
    Alaplap neve Asus P4S800 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, LAN)
    Alaplapi lapkakészlet SiS 648FX
    Rendszermemória 512 MB (PC2700 DDR SDRAM)
    BIOS típusa Award Modular (09/02/03)

    CPU tulajdonságai
    CPU típusa Intel Celeron, 2666 MHz (24 x 111)
    CPU alias Northwood-128
    CPU stepping D1
    Utasításkészlet x86, MMX, SSE, SSE2
    Eredeti órajel 2400 MHz
    Min / Max CPU szorzó 24x / 24x
    Engineering Sample Nem
    L1 trace gyorsítótár 12K Instructions
    L1 adat gyorsítótár 8 KB
    L2 gyorsítótár 128 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

    Memória modul tulajdonságai
    Modul neve Hyundai HYMD264 646B8R-J
    Sorozatszám Nincs
    Modul mérete 512 MB (2 ranks, 4 banks)
    Modul típusa Unbuffered
    Memória típusa DDR SDRAM
    Memória sebessége PC2700 (166 MHz)
    Modul szélessége 64 bit
    Modul feszültsége SSTL 2.5
    Hibafelismerési módszer Nincs
    Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

    Memória időzítések
    @ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS) / 10-12-2 (RC-RFC-RRD)
    @ 133 MHz 2.0-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS) / 8-10-2 (RC-RFC-RRD)

    Kezdetben meg haverom segitett tuningolni de akkor meg nem igazan ertettem mit miert, akkor csak FSB-t emeltunk, a windoz olyan 2800MHzig volt mukodokepes azonban a rejtelyes fagyasok miatt visszatettuk az FSB-t 111re, igy most 2666Mhzen megy a proci amin teljesen stabil.(amikor megkaptam a gepem akkor is ennyin volt...kb 3eve) Ma gondoltam ujra megprobalok emelni a rendszer teljesitmenyen: AGP freki opciot nem talaltam szal ugrottam az FSB emelesre,(24xs szorzo mellett gondoltam nem gaz mer ha visszaosztom az FSBt akkor meg mindig 33/66 korul vok) ''kezdetnek'' felraktam 135re, a memoria frekvenciat atraktam 332re, memoria idozitest hagytam 2,5n. A CPUnak adtam nemi plussz energiat... aztan hajra. A gep bootolt rendesen, futtattam a prime95n a ''In-place large FFT s''-t ami hibat jelzett mar az elso masodpercben. Megprobaltam egy kis plusz energiaval meg1x az egeszet, itt mar a prime inditasakor lefagytam... A gep kissebb eroltetes utan ujraidnult akkor visszaraktam mindent az elozo allapotra de meg ugy is volt egy fagyasom, a gep nulla terheles alatt csak ugy lefagy... es ez mar a regi beallitasokon volt...

    All in all, az lenne a kerdesem h a lefagyas az mitol lehet, meg h milyen hibakat kovettem el mert nincs vmi nagy gyakorlatom ebben? Regebben ment a cpu par Mhzel feljebb is es akkor is reggelre alt arra ebredtem h zugnak a hangfalak mert a gep lefagyott es beakadt a zene... :DDD de semmilyen eroforras igenyes alkalmazast nem futtattam...

Új hozzászólás Aktív témák