Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    Kedves Szakik!

    Nem vagyok informatikus, így vsz. fakezű lesz a kérdésem.
    Otthoni DLNA/média szerver hálózatot építettem ki. Ebben van 4db mobil, 1db tablet, 1db okos porszívó - ezt csak a teljesség kedvéért - 2db tv ami a wifi sávokat használják. Vegyesen 5G és 2,4G-t. Valamint 2db számítógép és 1db NAS, 1 db tv ami a vezetékes részt használja. Az internet szolgáltatómtól az 500Mbs nethez egy Arris TG2492-S Home Gateway/Modem/Ruter-t adtak.
    Probléma: ahogy nőtt a száma a hálózathoz csatlakozott készülékeknek egyre instabilabbá vált az internet és a belső file megosztási funkció. Ami abban jelentkezik, hogy a wifi-s készülékeket sorra ledobálja - újraindítást követően működnek -, általában az utoljára felcsatlakozott eszközt - pl. valaki hazajött, felcsatlakozott, aztán ledobja. E mellett a NAS-ról megosztott média tartalmak is - mintha lenne vmilyen prioritás okán - hol elindulnak, hol megállnak, homokóráznak, vagy a lejátszó készülék menetközben elveszti a kapcsolatot a NAS-sal. Próbáltam szoftveresen megközelíteni a problémát, Windows-on belül több média szerver progit is kipróbáltam, aztán jöttek a Linux-os verziók. Semmi változás. Swich-et is közbe iktattam, hogy segítsem a szolgáltatótól kapott útválasztó/modem/router munkáját, de nem vált be ez sem. Azt sejtem, hogy a szolgáltató masinája nem képes ekkora készülék szám esetén megfelelően menedszelni a hálózati forgalmat. Szerintetek, ha a NAS-ba tennék egy dual lan adaptert/hálókártyát segítene a menedzselésben, az adatforgalom akadásmentesebb lebonyolításában? Így talán kevesebb erőforrást használna a szolgáltatótól kapott Arris. Persze nem értek ehhez és csak feltételezésekre bocsátkozom.

    Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm, üdv: komi77

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák