Új hozzászólás Aktív témák

  • REMPhase

    csendes tag

    Sziasztok.
    Van egy sima mezei telekomos ADSL 10/1-es. Van egy ZTE ZTE ZXV10 H201L csoda ami osztja a netet a házban.

    Nemrég összeraktam egy asztali gépet amiben nincs vezeték nélküli elérést biztosító eszköz.
    Ezen asztali gép két szobával arrébb van tehát UTP kábelt nem igazán szeretnék kihúzni annak ellenére,hogy ez lenne a legjobb megoldás.
    Első megoldást amit ki akartam próbálni az berakni egy routert repeater bridge módba a gép mellé és csak arra kéne rádugnom a gépet.
    Sajnos csak egy D-link DIR-600 rev: B6 -os routerem van.Erre próbáltam rárakni dd-wrt és open-wrt CFW-t,de nem sikerült. Nem igazán értem,hogy most akkor támogatott-e az én verzióm vagy se mivel a webes felületen Bx-et mutat.
    Most arra jutottam,hogy vagy veszek egy USB-s csatolót(TP-Link TL-WN822N hálózati csatoló ezt néztem ki) vagy hálózati kártyát veszek a gépbe VAGY vehetnék egy routert amire tényleg fellehetne tenni egy CFW-t a bridge mód elérésére.
    Meg ugye még annyi probléma lehet,hogy jövőre jön ide a Telekom fejleszteni a netet,tehát a későbbi nagyobb sebesség növekedést is figyelembe kell venni.
    Ennek fényében:
    Milyen hálózati kártya lenne alkalmas a számomra?
    Milyen router lenne alkalmas ezen feladatra?
    Honnan vegyek UTP 20m-es kábelt.(kb 16m kell).Van-e különbség az egyes fajták között az én esetemben.

    Köszi a választ. :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák