Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mobilizmo

    addikt

    Sziasztok!

    Nem teljesen ide való, de RT-N16 topikban nem túl nagy a mozgás, Intruder is inkább ide szokott benézni.

    Valamiért elérhetetlenné váltam kivülről.
    VPN (TLS) szervert szerettem volna beállítani és egy mentés után elszállt, egy ideig nem értem el a webadmin felületet. Aztán rájöttem, hogy teljesen resetelte magát, minden visszaállt alapra. Egy korábbi mentésből visszaállítottam a beállításokat. Tudom inkább kézzel kellene, de a család már nyüstölt, hogy miért nincs internet (szólt is a kicsike, hogy az NVRam eléggé tele van, illene egy törlés, de persze ez eddig még nem történt meg). Nos azóta az az egy probléma van, hogy kintről nem érem el az otthoni cuccokat, minden más működik, normál sebességgel. Pedig mindkét DDNS szerviz frissül, port forwardok beállítva. A hibaüzenet egyébként időtúllépésre utal. Lehet, hogy valahol valami be lett pipálva, aminek nem kellene, vagy kénytelen leszek egy NVRam törlést és kézi beállítást csinálni és attól helyre jön?
    Még egy kérdés. A DIGI el kezdett terjeszkedni felénk. Foglalkozom a váltás gondolatával és a jelenlegi 50/15-ös csomagomat 100/50 vagy 200/50-re váltani. Ha jól sejtem ezt már nem tudja kiszolgálni RT-N16. RT-N18U-ra gondoltam helyette, erősebb antennái is vannak. Persze nem ragaszkodom ehhez, például nincs már szükségem usb-re mert van NAS-om. Esetleg van-e ami jobban megéri hasonló árfekvésben?

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Új hozzászólás Aktív témák