Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hekkerman

    tag

    Üdv!

    Az a probléma merült fel bennem, hogy van két asztali hdd-m, egyik usb3-as rackbe, másik még sehol. Nos, laptopról szeretném ezeket elérni. Az első ötletem az volt, hogy két usb3-as rack(nem dokkoló, hogy hordozni is tudjam őket, illetve védje valami) és usb3-as elosztó a notihoz. Ez eddig oké, de egy rack 8e usb3 elosztó is elég húzos.

    Másik ötletem az volt/lenne, amiért is ide írtam, hogy van nekem egy i3-as konfigom. Azt találtam ki, hogy abból kiszedek minden felesleges cuccot, leveszem a feszt és az órajelet, hogy minél kevesebbet egyen, és így gigabiten összekötöm a notival.

    A kérdésem az, hogyha mondjuk hálózati meghajtónak van beállítva a két hdd, akkor mennyiben venném észre, hogy ez nem az adott gépbe van benne, vagyis a gigabit teljesen kiszolgálná a hddket? Gondolok itt nagyobb programokra, sok apró fájllal. Az egyik hdd lenne a fő, másikat csak néha használnám. Az usb3 is azért volt, hogy ne 35 mb/sec legyen a korlátom. A netet az asztalin keresztül küldeném a notiba.

Új hozzászólás Aktív témák