- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Google Pixel topik
- iPhone topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- QWERTY billentyűzet és másodlagos kijelző is lesz a Titan 2-ben
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Milyen okostelefont vegyek?
- A Galaxy Z Fold7, minden színben és oldalról
- Magisk
-
Mobilarena
Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mattb
senior tag
Na nézzük akkor...
Minden módosítást a saját felelősségetekre végezzetek!! Bármilyen "mókolás" garanciavesztéssel jár. Igen, van rá mód hogy visszatedd az eredeti szoftvert a gépedre, hogyha a garanciára lenne szükség. A gépet téglásítani eddigi információk alapján nem lehet. A lehető legrosszabb állapot a fehér/piros usb ikon felvillanás valamint a sötét képernyőből is feléleszthető a tab.
Driverek: win7 -> https://docs.google.com/file/d/0ByIw-l70KTywd3FYVU9kcWNjbmM/edit
Ez a link tartalmazza a flash tool-t is, amivel életre keltheted a tab-odat hogyha nemsikerül valami.https://docs.google.com/file/d/0ByIw-l70KTywM3ZJTld1YkhrSmM/edit
Ez a link tartalmaz egy másik veziót az ADB driverhez, valamint kiválasztható benne 32 vagy 64 bites op rendszer (win7-hez)win 8.1 -> https://forums.oneplus.net/threads/install-adb-drivers-for-windows-8-1-64-bits.51264/
Valamint win 8.1nel ha előző linkekkel kívánja valaki felrakni, ügyelni kell a kompatibilitásra (át kell állítani win 7-re vagy xp-re)Ha a driverek megvoltak akkor jöhet a particionálás+rootolás. 2 irányban indulhatunk el.
Első: Ha van droidboot a gépen ( volum+ és power együttes nyomásával bekerülünk egy boot menübe) akkor nincs más dolgunk mint elindítani a következő SCRIPTET, amely mindent megcsinál helyettünk:
https://drive.google.com/file/d/0B8mSgI8bCx85WmtfYUlCX1RaTUE/view
Lépések:
1. Tablet kikapcsolása
2. Vol+ és power gomb egyszerre nyomásával boot menübe belépni
3. Számítógéphez csatlakoztatás
4. Az Android_4.4.2_Op3nDott_Updated_Resize_v3 mappából elindítani a flash_op3ndott_4_9G_data.cmd vagy flash_op3ndott_5_58G_data.cmd -t attól függően, hogy a kisebb 4,9GiB-es vagy a angyobb 5,58GiB-es partició kiosztást szeretnéd elérni. (Eddigi tapasztalatok alapján mind a 2 verzió teljesen jól fut)
5. A script kiírja hogy hol jár, mit csinál, addig ne nyúljatok a tablethez amíg az magától teljesen újra nem indul, valamint a script ki nem írja hogy "készen van, nyomj meg egy gombot" (vagy valami hasonló). Az első bootolás hoszabb időt vesz igénybe, várjátok ki türelmesen (lehet 5 perc is akár).Ha minden jól ment kész is vagy, és kapsz egy jobban particionált, rootolt (supersu telepítve) rom-ot. A 4,9GiB-es nem tartalmazza a 2 frissítést amit kiadott a gyártó, de egyáltalán nem szükségesek, viszont az 5,58-as már tartalmazza őket. Mindenki eldönti magában, hogy melyik kell neki.
Ha valami hiba lépett fel a particionálás/flashelés során akkor a tab nem fog elindulni. Ilyenkor indításkor vagy egy fehér/piros usb fog felvillanni, vagy pedig semmi. Nem kell megijjdeni. Az első link tartalmaz egy phone flash tool nevezetű exe fájlt. Telepítsük fel azt.
Ha megvan nyissuk meg. Szükségünk lesz erre a fájlra:
https://docs.google.com/file/d/0ByIw-l70KTywWW5xRUJ1NVVubTQ/edit
Ez egy teclast tablet rom-ja, amely nemfog működni a gépen de nem ez a lényeg! Most annyira van szükség, hogy újra legyen boot menü a tabon.Először is megnyitod a phone flash tool-t. Tablet kikapcsolt állapotban legyen. Vol down és power gomb kb 5 mp-ig nyomva tart, nem fogsz látni semmit de a tab flashloader módba lép. Csatlakoztasd a géphez, a flashtool felismeri. Ha nem akkor próbálj másik usb portot, vagy probáld meg az összes usb portot lefolgalni (bedugsz pendrivot, vagy akármi mást). Most be kell tallózni a letöltött fájlból a flash.xml fájlt, DE ELŐTTE módosítani kell ennek a tartalmát (akár egy sima szövegszerkesztővel is lehet). Megnyitod kikeresed ezeket a sorokat :
<command>
<string>sleep</string>
<timeout>25000</timeout>
<retry>2</retry>
<description>Sleep 25 seconds</description>
<mandatory>1</mandatory>
</command>
És egyszerűen kitörlöd, utánna pedig elmented. Mostmár betallózhatod a fájlt. Majd a kék Start to flash gombra kattintva ha minden igaz elindul a flashelés. HA a flash elakad, vagy bomlik a kapcsolat akkor egyszerűen újraindítod a tab-ot és kezded előről. Ez sokszor előfordul, az sem kizárt hogy 10x kellesz megpróbálnod. Nem muszáj végig futni a frissítésnek, ha elakad valahol, először ellenőrizd le, hogy esetleg van e rajta boot menü (vol up plusz power gombb hosszan) mert ha belép, akkor már indíthatod az előzőekben leírt SCRIPTET! Ha nem jön be, akkor tabot lehúzod a gépről, kikapcsolod és kezded újra a flashelést!Ha újra nem sikerül a scriptnek lefutnia akkor ismét flashelés.. és így tovább amig nem sikerül ( de ez nem jellemző, 2ből 1x sikerül az esetek nagy részében).
Itt egy rom, a tablet eredeti állapotához, amit max akkor kell flashelni, hogyha garanciáztatni szeretnéd, mert elromlik benne pl a hangszóró, vagy más egyéb hardveres gondja akad:
https://docs.google.com/file/d/0ByIw-l70KTywWW5xRUJ1NVVubTQ/editRootolás.Először is töltsük le ezeket a fájlokat:
https://docs.google.com/file/d/0ByIw-l70KTywZTI1S0M0a1UzSVE/edit
https://www.androidfilehost.com/?fid=95747613655042708
1. Letöltöd a myKIT_BATCHv1.1.x.7z-et és kicsomagolod.
2. Letöltöd a SDC_INTEL2_ROOTKIT.7z-et, a tartalmát mappástól kicsomagolod a myKIT_BATCHv1.1.x\mykits\rootKIT mappába.
3. A tabletet bekapcsolt állapotban csatlakoztatod a gépre.( usb hibakeresés legyen aktív.)
4. Elindítod a run-me.bat-ot
5. Beírod, hogy ACCEPT, majd nyomsz egy entert ( FONTOS: mindig figyelni a feldobott lehetőségeknél a nagy betűre. Ha kicsivel írod nem fog menni. )
6. Válaszd az 1.-est,( Írd be ) majd nyomsz egy entert
7. Újra egy enter, vagy bármelyik más billentyű. Feldob egy üzenetet, okézd le, majd nyomj megint egy billentyűt.
8. Válaszd A1 ( Írd be ) majd nyomsz egy entert
9. Válaszd 2 ( Írd be ) Ez a SDC_INTEL2_ROOTKIT mappa.
10. Válaszd R2 ( Írd be ) majd nyomsz egy entert
11. Beírod, hogy ACCEPT, majd nyomsz egy entert. Ekkor újra indítja a tabletet , szépen megcsinálja a root-ot
HA piros színnel látod a betűket miután elindítottad a run-me.bat-ot valószínűleg nemjó driver van fent a gépeden. Próbáld meg másikkal.SDmod, vagyis appok (egy részének) sd kártyára telepítése (root szükséges):
Ezt DraXoN már leírta, nagyon egyszerűek a lépések: http://logout.hu/bejegyzes/draxon/op3n_dott_tablet_sd_kartyat_az_alkalmazasoknak.html
Telepíted a 2 apk fájlt, követed a linkben leírtakat és a végén újraindítod a gépet. Nagyobb játékok, programok data-ja így már az sd kártyára fog kerülni.Képernyőkép, hangerőgombok eltüntetése a navi bar-ból (root szükséges). Töltsük le ezt az apk-t:
https://www.androidfilehost.com/?fid=95747613655042708
Ajánlott az ES File Explorer használata (adjunk neki root jogot -> bal oldalt felül 3 vonal - eszközök - root explorer BE). Másoljuk a letöltött systemUI.apk-t a system/priv-app mappába. Itt megkérdezi hogy felülírja-e a már létező systemUI.t Nyomjunk rá hogy igen. Valószínűleg összeomlik majd. Kapcsoljuk ki a tabletet, majd kapcsoljuk be újra (vagy ügyeskedünk a kikapcsolással vagy hosszan nyomva tartva a power gombot kikapcsol). Lépjünk bele a file explorerben a system/priv-app -ba (nem lesz most status es navi bar a tabon). Keressük ki az új systemUI.apk-t és tulajdonságokban módosítsuk a jogait. Első oszlop mind a 3 pipa, második oszlop az első pipa, tobbi üresen marad, a harmadik oszlop is üres. Ha ez megvan rw-r-r- -t kell írnia a tulajdonságoknál. Indítsuk újra a tabletet és már kész is!Többablakos mód (root szükséges). Telepítenünk kell, ha még nem tettük meg, az xposed-et a tabletre.
http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer
Innen letöltjük az apk-t majd felrakjuk. Utána elkel indítani majd Keretrendszer aztán a Telepítés/Frissítés gomb. A művelet befejezésével kér a rendszer egy újraindítást, ezt tegyük meg. (közben feldob üzenetet, okézzuk le)
Ha ez megvolt egyszerűen a letöltések között megkeressük a XHaloFloatingWindows vagy XMultiWindow modult, és telepítjük amelyik jobban tetszik. Youtobon van videó mindkettőről.Nagy köszönet jár érte Abel-nek, _Soma7_-nek, dome.no1-nek, DraXoN és az összes itt jelenlévő embernek akiket nem soroltam fel!! Ha elvégzel egy módosítást a leírás alapján, legalább egy köszönöm-öt írhatsz a fórumra!
Ennyi lenne nagyvonalakban az open dott tablethez szükség információ. Biztos nem tökéletes, hiányos is még lehet, de majd igyekszem pótolni. Addigis bármi segítségre szükségetek van kérdezzetek a fórumon!
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Vicces képek
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Konteó topic
- E-roller topik
- Socket AM4
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- További aktív témák...
- iPad Pro 11" M4 2024 256GB Cellular - Apple garancia, 100%, független, ezüst, doboz, számla
- ÚJ BONTATLAN iPad Air 6 13 méretben iPad Air 13 512GB Wi-Fi+Cellular Azonnal Átvehető DEÁK Térnél.
- Samsung Tab A7 Lite (LTE/4G) SM-T225
- Samsung Galaxy Tab S9 FE+ eladó, nagyon keveset ment, mint az új, garanciális!
- Hibátlan Apple iPad 10 Wi-Fi 64GB Silver ! 3 Hó jótállás
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M2 Pro - M2 Pro 16GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 2700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 8GB Rampage SHIVA Thermaltake 500W
- Oppo Reno7 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest