Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    Üdv,

    van egy régi Star LC-15 mátrix nyomtató, amit most beüzemelnék. Csak párhuzamos portra lehet kötni. Van egy gép, rajta WinMe és XP Home oprendszerek. Először egyiken sem akart nyomtatni, jobb alul kiírta, hogy "ezt a dokumentumot nem lehetett nyomtatni". A nyomtató öntesztje lefutott, legalább láttam hogy a nyomtató jó.
    Nos XP alatt az sem ment, hogy copy con lpt1, amit írtam, nem jelent meg. WinMe alatt legalább ez ment. :D Aztán végül rájöttem, hogy a BIOS-ban a párhuzamos porthoz ECP módot kell állítanom ahhoz, hogy WinMe alatt menjen a nyomtatás rendesen, azaz pl Jegyzettömből is. De XP alatt így sem nyomtat. Hibaüzenet ugyanaz. Próbálkoztam 1-2 dologgal de semmi. Mind2 oprendszeren minden frissítés telepítve van, de úgy néz ki legalább Me-n működik már, de XP-n még mindig nem!

  • proof88

    addikt

    válasz Stirlitz #4464 üzenetére

    Felraktam, feltelepítette magát, újraindítottam a gépet, de továbbra sem tudok nyomtatni. A probléma ugyanaz. Gondolom nem kell manuálisan semmit sem elindítanom...
    Egyébként valamiről lemaradtam, de semmilyen párhuzamos portos nyomtatóval nem lehet nyomtatni XP alól? :F ez nekem új.

  • proof88

    addikt

    válasz Stirlitz #4466 üzenetére

    XP saját driver készletéből választottam ki manuálisan a nyomtatót gyártó és típus szerint és felrakta a drivert hozzá. WinMe alatt is így csináltam.

  • proof88

    addikt

    válasz proof88 #4465 üzenetére

    Cégnél megnéztem mi a helyzet, ha XP alatt akarok nyomtatni párhuzamos portos mátrix nyomtatóról. Nos ott az történt, ami a nagy könyvben meg van írva: ahogy bekapcsoltam a nyomtatót, a windows már szólt is hogy új nyomtatót talált, felrakta a drivert magától és kész! És tudtam vele nyomtatni!!! Itthon nem tudom mi a fene van. WinMe alatt nyomtat, XP alatt nem, és fel sem ismeri egyből olyan szépen, mint ahogy a cégnél csinálta a másik nyomtatóval. Egyébként ez is eredeti XP és SP3-as Home, mint a cégnél, de ezen már minden lehetséges winupdate frissítés is fenn van (cégnél nincsenek sp3 utáni dolgok telepítve, remélem nem amiatt van itthon a gond ...). Epsonos driverrel is próbálkoztam, de nem lett jobb. Meg általános nyomtatóként is telepítettem, úgy sem ment ...

  • proof88

    addikt

    válasz proof88 #4487 üzenetére

    Most a cégnél vagyok megint, és visszaállítottam a mentett image-et, szóval most ismét xp van azon a gépen, ahol múltkor teszteltem az lpt portos mátrix nyomtatót (mert egyébként nem xp van rajta, és addig nem is lesz amíg problémás a nyomtatás). Ennél írtam, hogy csak bekapcsoltam a nyomtatót és működött is szépen, az xp magától telepítette a drivert. Na ma már nem nyomtatott, de nem az otthoni szöveget nyomta, hanem nem mond semmit, a nyomtatási sorban látom hogy ott van amit nyomtatni kéne, de fura, mert kb másodpercenként eltűnik, aztán megjelenik egy új nyomtatási feladat, mindig az aktuális perc:másodperc idővel, aztán az is eltűnik és ez megy a végtelenségig, szóval ezt látom és a nyomtató nem nyomtat semmit! Úgy gondoltam, kipróbálom amit ajánlott valaki: chksdk /f, az végzett újraindítás után és utána közvetlenül már nyomtatott a nyomtató!!! Nem tudom mi köze volt hozzá, lehet hogy éppen semmi. :D Nem csak a copy con lpt1-es szövegemet hanem az xp nyomtató tesztjét is simán kinyomtatta! Felraktam 1-2 frissítést, újraindítottam és megint nem nyomtat, megint eltűnik-megjelenik a nyomtatási sorban amit nyomtatni kéne végtelen ciklusban, de a nyomtató nem csinál semmit!
    Még itt is megpróbálkozok netről driverrel, mert ugye ez nem az otthoni nyomtató, hanem ez egy másik, Epson FX-880, keresek hozzá valami másik drivert, hátha ... meg ezt is megpróbálom majd általános nyomtatóként felrakni, de akkor is nem értem, hogy múltkor miért működött egyből és ma miért nem nyomtatott, utána meg miért igen és utána megint miért nem. ehh ...

    Ja, valaki kérdezte, hogy nézzem meg a system32\spool-ban, mit látok ahol a nyomtatási sor is van, nos én ott látom azokat amiket nyomtatni kéne, ugyanúgy ahogy a nyomtatási sorban: folyamatosan jelennek meg és tűnnek el a fájlok és ugye mindig új fájlnévvel jelennek meg az új fájlok, én nem tudom hogy ez hogy működik a háttérben, de én csak azt látom, hogy folyamatosan hozza ott létre amit nyomtatni kell, aztán eltűnik, aztán új névvel megint létrejön, eltűnik, stb... 1 mp-enként van ez. Szóval akkor tudok egy ottani fájlba belenézni csak, ha a nyomtatási sorban a nyomtatást felfüggesztem, akkor megáll ez a folyamat, és bele tudok nézni pl jegyzettömbbel egy ottani fájlba, látom is az van benne amit nyomtatni kéne, meg az adatai ... ez is egy friss xp telepítés egyébként, eszközkezelőben semmi felkiáltójeles nincs, eredeti az xp, én már kivagyok ettől a problémától!

  • proof88

    addikt

    válasz proof88 #4488 üzenetére

    Ma úgy jöttem el a cégtől, hogy töröltem a nyomtatót, feltelepítette és persze úgy megint működött. Utána újraindítottam a gépet és még mindig működött... kíváncsi leszek, holnap ha bekapcsolom működni fog-e még. Ez így nem poénos, mert az egy dolog hogy én simán törlöm a nyomtatót az xp meg utána felismeri és ismét tud nyomtatni vele, de egy cégnél dolgozó ember akinek ezt nem kell tudnia az nem tud mit kezdeni ha nem nyomtat a nyomtató. És én sem tudok, mert végeredményben ez nem megoldás hogy törlöm és felismertetem újra...

    Ja egyébként az még az érdekes, hogy a neten az epson web oldaláról leszedtem egy progit, Epson Status monitor, jó XP-hez is, támogatja is az FX-880-at. Nos az folyton azt írja hogy Searching..., meg hogy nem találja a nyomtatót. De akkor is ezt írta, amikor töröltem és felismertettem újra az xp-vel a nyomtatót és már működött a nyomtatás... persze ez lehet valami bug is abban a programban, de akkor is fura.

    Van egy másik gép arra is ma raktam XP-t, ahhoz is van kötve egy mátrix nyomtató lpt porton, Epson LX-300, bekapcsoltam, ott nem ismerte fel, gondolom az a nyomtató a 880-assal szemben még nem plug&play? Mert manuálisan telepítettem és utána nyomtatott, 880-nál ugye az xp automatikusan felismeri.

  • proof88

    addikt

    Na ma ismét próbálkoztam. Szóval hogy összesítsek: volt nekem az otthoni problémám a Star LC-15-tel, ott azt írta ki hogy "Ezt a dokumentumot nem lehetett nyomtatni." Az egy más jellegű hiba úgy érzem, mint a céges.
    A céges probléma pedig az, hogy 3 különböző géphez van 3 különböző nyomtató csatlakoztatva, mind a 3 párhuzamos porton. Az egyik egy Epson FX-880, melyet automatikusan felismert és telepített az XP. A másik egy Epson LX-300, melyet magától nem telepített az XP, de manuálisan hozzáadva működik. A harmadik pedig egy HP LaserJet 6L. A probléma az, hogy ha újraindítom a gépet, nem tudok nyomtatni, mert nem történik semmi, csak a nyomtatási sort megnyitva azt látom, hogy a nyomtatandó doksi megjelenik-eltűnik, másodpercenként, a végtelenségig, amíg azt nem mondom neki hogy az összes nyomtatási feladat törlése. A HP 6L-nél annyiban más a helyzet, hogy ott másodpercenként nem 1 dokumentum jelenik meg-tűnik el, hanem 200-300. :-D Elvileg mindegyik ugyanaz, amit nyomtatnék. :yeahright: Nincs vírus a gépen, ezen van az Avast is ... Ami mindkét gépnél működött tegnap, hogy töröltem a nyomtatót majd hozzáadtam újra. Így addig lehet használni a nyomtatót, amíg újra nem indítom a gépet. :-D Csak ma rájöttem egy egyszerűbb verzióra: elég letiltva az eszközkezelőben a párhuzamos portot, majd engedélyezni és így a nyomtató törlése-hozzáadása elkerülhető, így is működik. :-D
    A bánatom továbbra is az, hogy minek kell ezt játszanom ... 98 alatt tökéletes a dolog. Valahol olvastam tegnap, hogy párhuzamos portos nyomtatásnál bizonyos problémák elkerülése érdekében ajánlott azt bejelölni, hogy ne akkor kezdje a nyomtatást ha az 1. oldal a várólistában van, hanem ha csak az utolsó oldal is bekerült, nos ezt is kipróbáltam de a probléma továbbra is fennáll. Mondjuk ezt inkább arra olvastam megoldásként hogy ha félúton valamiért abbahagyja a doksi nyomtatását a nyomtató, na mindegy ...
    Ami érdekes, hogy egy nyomtatónál gond nélkül működik újraindítás után is a nyomtatás, ez nem más mint az Epson LX-300 ... nem tudom miért. Azért mindjárt belenézek a BIOS-ba, hátha ott valami más port mód van beállítva mint a többi gépen, de hangsúlyozom, hogy Win98 alatt nincsenek gondok egyikkel sem.

Új hozzászólás Aktív témák